Adventní a vánoční zamyšlení

Adventní a vánoční zamyšlení https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112909/adventni-a-vanocni-zamysleni-112909.jpg 5 3 2

Atmosféra Vánoc jistě nikoho nenechává lhostejným. Vždyť nám připomínají skutečnost, že Bůh vychází člověku naproti, že Bůh vstoupil do lidských dějin. Syn Boha kráčí cestou lidí. Ne cestou pyšného člověka, který touží po moci, ale cestou vedoucí od jeslí ke kříži. Zjevil se v podobě zranitelné a nakonec ukřižované lásky. Vstupuje do našich životů, aby nás ujistil, že mu na každém jednom z nás záleží, že každého z nás miluje. Zamyšlení nitranského biskupa Viliama Judáka k době adventní a vánoční jsou pro čtenáře vhodnou inspirací, aby prožili svátky Božího sebedarování opravdu křesťansky a stali se věrohodným znamením jejich poselství.... celý text

Damato
08.12.2017 5 z 5

Narodila jsem se ve věřící rodině, ale naši naštěstí nechali otázku víry na nás, když jsme dospěli, nenutili nás k jinému názoru ( za což jim velký dík). Ale v adventním čase, kdy svět kolem mě začíná nabíhat do obrátek -dárky, úklid,pečení- jsem se za dob dospívání mých synů pár let naučila jednu úžasnou věc. Sednout si k adventnímu věnci, zapálit svíčku a povídat si o všem co nás trápí i z čeho máme radost ( a u světla adventní svíčky jsem se jednoho krásného večera dozvěděla o tom, jak mě děti během roku hezky dostávají svými úhybnými manévry, které jim poradila babička-moje mamka-a ta je znala z praxe se mnou. Dostala mě tím naprosto dokonale, protože jsem si myslela, že netuší, jak jsem v pubertě rafinovaná a mazaná- a přitom to mamka všechno věděla). Ale večerní pohoda u adventního věnce, kdy se otvírají naše srdíčka a tím i pusy nám zůstala. Teď jsou děti dospělé, takže u stolu zapalujeme svíčky už sami dva, ale i tak je to moc hezké a tahle kniha mě letos pomohla zapomenout na svět okolo, na ten frčák co je venku a zamyslet se vlastně nad námi všemi, nad našimi životy, které ne vždy vedeme tak jak bychom chtěli a jak bychom mohli.

Petrstik
03.07.2016 5 z 5

Krátká a milá zamyšlení nitranského biskupa Viliama Judáka která jsou ideální jako čtení pro rodinnou chvilku u adventního věnce.

Vánoce duchovní život spiritualita advent

Viliam Judák
slovenská, 1957
2006  90%Každý deň so svätými - 1. diel
2007  100%Adventní a vánoční zamyšlení
1996  100%Prehľadné cirkevné dejiny
2002  80%Dejiny mojej Cirkvi - I. diel
2007  90%Každý deň so svätými - 2. diel

Kniha Adventní a vánoční zamyšlení je v