Adina

Adina https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12424/mid_adina-4hK-12424.jpg 4 27 6

Čeští herci a herečky série

Životopisný román o herečce Adině Mandlové. Příběh Adiny Mandlové je zasazen do období okupace, kdy její filmová sláva kulminovala. Odvíjí se na pozadí reálií, které autor přizpůsobil svému záměru podat hodnověrný obraz doby a vytvořit iluzi, že se její život podobal jednomu velkému flámu. Kniha je psána v ich-formě jako vyprávění Adiny Mandlové, která rekapituluje jednotlivé situace i osobní postoj, jenž k nim zaujímala. Přestože autor zaplnil děj románu množstvím autentických postav, výsledný obraz je matoucí a nepřesvědčivý.... celý text

karin4338
karin4338
01.12.2021 5 z 5

Moja prva knizka o Adine.Zaujimava zena ceskoslovenskej kinematografie.

Kerberos
Kerberos
21.06.2020 3 z 5

Životopisnou knihu o Adině Mandlové už jsem četla a chtěla jsem si porovnat některé informace.Trochu mi vadilo,že autor si dost vybájil.

niknikita
niknikita
08.10.2017 3 z 5

Ano, životní příběh Adiny Mandlové je nesmírně zajímavý, ale literární sloh byl pro mne přinejmenším kostrbatý. Omlouvám se, pane Přibský, je to můj pocit.

martas006
martas006
13.08.2015 5 z 5

Krásná knížka, zachycující herečku Adinu Mandlovou od roku 1939 do 1945. Pěkně se četla.

Lenka4
Lenka4
04.07.2015 5 z 5

Velice pěkně napsané s ironií herečce vlastní. Skvěle vystižená atmosféra uměleckého světa (prázdnota večírků) i doby okupace (strach z udávání). Vše korunuje dramatický závěr - ještě že jsou Adininy další osudy známy.

dearkiki
dearkiki
13.03.2015 5 z 5

Přečteno za dva dny! Já tedy na biografie herců a hereček moc nejsem, ale tohle byla nádhera. Patrně je to díky svěžímu a čtivému podání, kdy nám sama Adina vypráví svůj příběh v době, která přinášela tolik zvratů a zničila tolik lidských životů.