Tajuplný ostrov (převyprávění)

Tajuplný ostrov (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86829/bmid_tajuplny-ostrov-prevypraveni-nO9-86829.png 4 114 11

Podle románu Julese Vernea volně vypráví Ondřej Neff. Ediční řada Jules Verne pro 21. století pokračuje dalším, již čtvrtým titulem, jenž znovu doprovázejí nádherné ilustrace a kvaše Zdeňka Buriana. Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství. Největší z nich se skrývá v hlubinách ostrova, v tajemných prostorách, které dokázal vypátrat jen ten, kdo prosvítil jasem svého génia hlubiny oceánů. Ano, řeč je o kapitánu Nemovi, hrdinovi románu Dvacet tisíc mil pod mořem a nepřímém hrdinovi i Tajuplného ostrova. Strhující román vychází v moderním převyprávění, určeném pro čtenáře jednadvacátého století. Spádný děj podepřený uměleckým mistrovstvím ilustrátora Zdeňka Buriana doslova vtáhne čtenáře do víru událostí a nedá mu vydechnout až do posledního poznání, že cesta za záhadami zdaleka nekončí poslední stránkou příběhu.... celý text

Dobrodružné , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

L'île mystérieuse , 1875

Sumeček
11.01.2022 5 z 5

super tajna kniha(:

bnmbnm
01.05.2021 2 z 5

Potkali jste někdy námořníka, který náhodou není kuřák nebo skaut, aby nosil stále u sebe zápalky v dokonale utěsněné měděné krabičce? Já tedy ne, a dost podobně tomu bylo i v 19. století. To pan Neff trochu opoměl vysvětlit, když už vymazal tabák.
Jakmile se začne měnit historie, existuje jen jedna cesta, třebaže dlážděná těmi nejlepšími úmysly.
Překlad je možné provést zcela moderním jazykem, buď dobře, nebo špatně. Převyprávění může přinést nové kvality, nebo být použito k prezentaci odlišných názorů.
Možná už by mohla vyjít nová verze, která odstraní Nabovu nezdravou podřízenost, Smith bude přednášet o ekologii a pan Spilett se nenápadně projeví jako gay.

ashburton
08.02.2021 5 z 5

Určitě nejlepší Verneovka. Neffovo převyprávění může k tomuto žánru přilákat více dětí, protože původní verze už pro ně může být kostrbatá a nesrozumitelná. Krásné ilustrace Z. Buriana!
90 %

Jara 56
17.02.2020 4 z 5

Hezky jsem si u této knihy zavzpomínal na svoje dětství, kdy mě kniha uchvátila a po pravdě řečeno, své kouzlo má i teď po letech. Krásně se čte nová verze překladu od Ondřeje Nefa.

emilieselden
28.01.2020 4 z 5

Jules Verne nikdy nezklame.

tccrsx
21.01.2020 2 z 5

Knihu jsem koupil dětem, ale.. ale...... Pokud bych nečetl originál asi bych neměl výhrady. I ilustrace nejsou špatné ale originál je originál. :-) třeba návod na výrobu nitroglycerinu pan Neff zrovna vypouštět nemusel :-)))

Znedla
11.06.2017 5 z 5

Jediná Verneovka, kterou jsem za svůj život přečetla byla Tajemství hradu v Karpatech. Jednak mne dost ovlivnil film a druhak jsem jako malá holka slyšela v rádiu čtení této knihy podmanivým hlasem Rudolfa Hrušínského st. Teď ale v rámci Výzvy 2017 - kniha, odehrávající se na ostrově, došlo na Tajuplný ostrov a byla jsem nadšená! Moc hezký příběh, který jsem přímo hltala od začátku až do konce.

bukiet
04.04.2017

Adaptace neboduji, možná později.

slaska77
12.10.2016 5 z 5

Četla jsem dětem, po prvních kapitolách nás všechny příběh uchvátil. Nemám srovnání s originálem, ale tento příběh se četl opravdu krásně. Díky, pane Neffe.

Blíženec
19.10.2015 4 z 5

Vernův Tajuplný ostrov převyprávěný spisovatelem Neffem pro dnešní čtenáře. Kniha se četla svižně,spíš návrat do dětství. Doplněné ilustracemi Zdeňka Buriana.

vitavita
05.04.2012

V tomto vydání přilákají snad jen ilustrave mistra Buriana ...

Ondřej Neff
česká, 1945