Zahalte jí tvář

Zahalte jí tvář https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72528/adam-dalgliesh-zahal-72528.jpg 4 181 36

Adam Dalgliesh série

Děj se odehrává v sídle Martingale, kde žije rodina Maxieových. Paní Maxieová přijala jako pomocnou sílu do kuchyně svobodnou matku Sally Juppovou, kterou téměř nikdo v domě nemá rád. Jen mladý doktor Maxie ji zahrnuje pozorností a dokonce jí navrhne sňatek. Druhý den ráno najdou Sally v jejím pokoji mrtvou…

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Cover Her Face , 1962

ThomasRuhe
01.02.2020 3 z 5

Je to klasická britská detektivka. Po úvodním seznámení dochází k vraždě. Podezřelých je několik, měli příležitost i motiv. Pak následuje krátké vyšetřování.
Na konci pak opět klasicky inspektor Adam Dalgliesh všechny podezřelé sezve a případ vysvětlí. Za mne byla úroveň na hranici průměru.

Eicherik
09.11.2019 4 z 5

Moje první knižní setkání s vrchním inspektorem Scotland Yardu, Adamem Dalglishem, a určitě ne poslední. Tahle kniha je klasická anglická detektivka, ve které se vypijí hektolitry anglického čaje a jež má i typický anglický závěr. Jednu hvězdu strhávám za některé pasáže, v nichž jsem se trochu ztrácel.

Medicka19
24.09.2019 3 z 5

Hezká a čtivá detektivka, velmi dobrá psychologie postav, ale ten závěr mě zas tak nenadchnul. Za skvost považovat stejné autorky Rubáš pro slavíka.

javirgo
06.07.2019 3 z 5

Klasická detektivka, které běžně nečtu a kterou jsem přečetla pouze díky ČV. Případ celkem zajímavý, ale styl psaní P.D. Jamesové mě bohužel moc nesedl. Vzhledem k tomu, že se jedná o známou autorku detektivek jsem čekala více.

Blue
17.05.2019 4 z 5

Jak už tu bylo mnohokrát uvedeno, je to klasická anglická detektivka. Snad se k tomu dá dodat, že je dobře a kultivovaně napsaná. Klidně to uznávám, i když nejsem vyznavačem tohoto žánru.

konicekbily
22.02.2019 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetl několikrát. Byla napsaná v roce 1962 a autorka se snažila psát stylem Agathy Christie - místem děje je anglický venkov, na úvod nás seznámila s hlavními účstníky dramatu, potom vražda, na scénu vstupuje hlavní detektiv - není to Hercule Poirot ani slečna Marplová, ale vytváří svou novou postavu - a na závěr je vše objasněno! Stará dobrá anglická detektivka!

kika 13
30.01.2019 5 z 5

Děj má spád a já až do konce nevěděla kdo je vrah.

Chesterton
08.02.2018 4 z 5

Tradice, moudrost, psychologie, napětí, klasická atmosféra - spokojenost pro odpočinek nikoli bezduchý:))

kuruteku
25.01.2018 4 z 5

Konečně jsem se dostal k autorce a jejímu Adamu Dalglishovi. Výborně postavené, jen prvních pět stránek jsem musel číst dvakrát, abych vstřebal a udržel v hlavě to množství postav. Klasická anglická detektivka - vhled do venkovské chudnoucí bohaté rodiny, kde obvykle vraždí ten, kdo nejvíce trvá na tradici. Snad jsem nic neprozradil ;-)

katy87
29.12.2017 5 z 5

Začátek poněkud rozpačitý, nicméně jsem byla příjemně překvapená, dobrá psychologická detektivka. Dá se srovnat s Agathou Christie. Těším se na další knihy od této autorky!

konicekbily
24.06.2017 5 z 5

Stará dobrá anglická klasika.

čef
27.06.2016 5 z 5

Klasický detektivní příběh Adama Dalglieshe z prostředí tradičních Britů, kteří vědí, co znamená dodržovat pravidla a jsou na to hrdí a lidmi, kteří tradiční život a ustálené chování až tak vážně neberou, lehce jimi pohrdají nebo je až k smrti nenávidí. Výborné psychologické drama!

marek1278
01.04.2016 3 z 5

Vůbec jsem se nemohl nějako do příběhu a zápletky začíst, vysloveně jsem se nutil, abych dočetl - poslední třetina knihy byla už zajímavá a stylem podobná A.Christie, nicméně těším se na další setkání s Adamem Dalglieshem a doufám, že to bude alespoň pro mě zajímavější čtení

Lusa
10.04.2015 4 z 5

Od Jamesové jsem zatím četla sérii s Cordelií Grayovou, a Potomci lidí, takže tohle pro mě bylo dá se říci první (pořádné) setkání s Adamem Dalglieshen. Samotný děj mi nepřišel tak napínavý, ale příběh byl čtivý a zajímavý, kdybych ovšem nečetla od autorky i jiné knihy, zřejmě bych nepokračovala ve čtení, což samozřejmě budu a snad mě její další knihy dokáží více strhnout.

Baiba
31.01.2015 4 z 5

Román výborný, P. D. Jamesová je moje oblíbená autorka, zajímavé příběhy, snaha o širší společensko-kritický rámec a hlavně má velká literární (i televizní) láska Adam Dalgliesh. Zahalte jí tvář sice není nejlepší autorčin román (za mě jsou to Plány a touhy, Rubáš pro slavíka a Pachuť smrti), nicméně se jedná o kvalitní čtivo nejen v kontextu detektivního žánru.
Momentálně jsem doposlouchala její rozhlasovou dramatizaci. Není to špatné, výborná Dana Syslová, ale raději si přečtěte knihu :) Nebo koukněte na skvělý seriál.

modranka
26.08.2013 5 z 5

Hodne mi to pripomínalo A.Christie. Štýlom aj odhalením vraha. Viac neprezradím, pri detektívnych príbehoch sa to nerobí.