Zahalte jí tvář

Zahalte jí tvář https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6060/bmid_zahalte-ji-tvar-Kz0-6060.jpg 4 181 36

Adam Dalgliesh série

Děj se odehrává v sídle Martingale, kde žije rodina Maxieových. Paní Maxieová přijala jako pomocnou sílu do kuchyně svobodnou matku Sally Juppovou, kterou téměř nikdo v domě nemá rád. Jen mladý doktor Maxie ji zahrnuje pozorností a dokonce jí navrhne sňatek. Druhý den ráno najdou Sally v jejím pokoji mrtvou.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Cover Her Face , 1962

PetK
25.02.2024 3 z 5

Řekla jsem si, že zkusím víc poslouchat rozhlasové hry. Tohle byla jednohubka, trochu úsměvná ve srovnání s dnešními propracovanými detektivkami a thrillery. Ale poslech příjemný.

martiline
22.09.2023 5 z 5

Sledovala jsem zároveň na youtube seriál Zahalte jí tvář - trošku jiné zpracování ... ale ... knihu jsem si moc užila, byla jsem s ní vždy napřed před seriálem. Klasická anglická detektivka, pro mne nezapomenutelná už z mládí při sledování seriálu ... musím říci, že Roy Marsden je tak charismatický a skvělý, že se mi líbí ještě víc než kdysi :-) ...

Xaveza
05.09.2023 4 z 5

Nemusím detektivky, ale snažím se to v sobě zlomit. A tady mě to kupodivu šlo. Jednoduché čtení, žádné obezličky...bavilo mě to a tak to má být.

rafan65
19.02.2023 5 z 5

První kniha série z inspektorem Adamem Dalglieshem. Klasická anglická detektivka která řeší v sídle Martingale vyšetřování vraždy Sally Juppove. Velmi pěkné čtení z nádechem staré Anglie.

Canniosh
02.10.2022 2 z 5

Tohle bylo pro mě velké zklamání. Kniha mě připadla spíš jako rodinný román s kriminální zápletkou, Dalgliesh se objevil až snad ve čtvrtině knihy a i tak do děje moc nezasahoval. Tedy kromě obsáhlých rozhovorů, připadlo mě to, že tato kniha je takový ten typ konverzační detektivky, pokud by se podle toho natočil film (natočený seriál je taky o ničem, ale navíc má více dějových linek, s knihou toho moc nemá společného), myslím, že by se vše mohlo v jedné místnosti, s maximálně pár záběry venku na rodinné sídlo. Mno, ještě dám Adamovi šanci, napřed si sice přečtu něco záživnějšího, ale určitě se s ním ještě potkám, snad to bude již zajímavější případ.

marvin00
24.05.2022 3 z 5

Na mě tam bylo moc postav, dost jsem se v nich ztrácel

Kulda1981
23.01.2022 5 z 5

Výborná knížka. Opravdu doporučuji.

AnetaKor
25.09.2021 5 z 5

Překvapivě příjemná detektivka.

n.ezn.amy
10.09.2021 5 z 5

Na panství Martingale dojde k vraždě všeobecně neoblíbené služebné, kterou měl každý z místních důvod nenávidět pro svůj určitý důvod, ale vrah je pouze jeden a je na komisaři Dalglieshovi, aby našel a usvědčil vraha. Stará dobrá anglická detektivka, kde místo akcí či honiček se zločin vyšetřuje poklidem a inteligencí. Příběh má nádhernou atmosféru starého dobrého anglického venkova.

mataj
10.09.2021 4 z 5

Klasická detektivka ze staré Anglie ve stylu Agáthy Christie. Důkladné sledování stop a hledání vraha hezky krůček po krůčku. Určitě si přečtu ještě nějaký další díl.

Leonora
02.07.2021 2 z 5

Otřesná slepičárna. Zvládla jsem jen kousek, dál to prostě nešlo.

andrea7191
24.06.2021 4 z 5

Pěkná anglická detektivka, ničím nevybočující z klasiky a přesto nebo možná právě proto, skvělá.

85098211
20.05.2021 5 z 5

Autorčiny detektivky jsou (skoro) stejně výborné jako ty od Agathy Christie ;-). Jsou si i svým způsobem podobné, protože se také odehrávají v Anglii a vyšetřování vražd je poklidné, bez velkých zvratů a potoků krve. Konkrétně v této knize je docela brzy zavražděna poměrně nesympatická mladá svobodná matka Sally. Ta si stihne za tu chvíli, co se před svým zabitím objeví na scéně, nadělat spoustu nepřátel, i když zase na druhé straně se několik lidí najde, kteří ji hájí a mají pro její situaci jakés takés pochopení. Líto mi bylo jenom jejího malého chlapečka, že musel zůstat bez matky... Brzy po spáchání činu je na sídlo rodiny Maxieových povolán inspektor Dalgliesh, kterému to neskutečně pálí ;-) a který nakonec svou systematickou prací odhalí víc, než by si většina členů oné rodiny přála. A úplně na závěr se i vrah ke svému činu víceméně spontánně přizná sám... Případ se mi moc líbil a plný počet si plným právem zaslouží. Kromě toho knihu doporučuji milovníkům klasických detektivek a časem se na setkání s Adamem Dalglieshem budu zase těšit :-).

Mrňous1
21.03.2021 5 z 5

Pro milovníky klasických anglických detektivek jako stvořená. Výborná psychologie postav, vzájemné vztahy, zajímavý zločin, zápletka i rozuzlení. Vše plyne v poklidu a přitom v napětí. Výborné.

cukrovka
28.02.2021 5 z 5

Klasická anglická detektivka ve stylu A. Christie. I přes svůj pomalý začátek, plný mnoha postav, čtivé a zajímavé.

Monika1717
06.08.2020 5 z 5

Skvělá anglická detektivka, popis anglického venkova a osobnost Dalglieshe - to nemá chybu. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah. A přitom to bylo tak logické. Doporučuji k přečtení všem. Vyberte deštivé odpoledne, uvařte si hrnek černého čaje, nohy zabalte do deky a otevřete knihu. A uvidíte, že už nic jiného nebudete potřebovat.

edith79
04.06.2020 5 z 5

Skvělá detektivka z Anglie. Četla jsem jí už kdysi a ráda jsem si dala opáčko. Navíc se mi do hlavy vkrádá teskný tón houslí z její seriálové podoby, která je také naprosto super. Ve své době to bylo to nejlepší, co mohl krimi žánr nabídnout. A vlastně stále je.

m_martina
28.05.2020 5 z 5

Zahalte jí tvář je jedna z nejlepších knih od P. D. Jamesové. Četla jsem ji před lety a teď znovu. A zase jsem nadšená.

Ksyu
11.05.2020 5 z 5

Anglická klasika, mi to pripomínalo A.Christie.

milary
30.03.2020 4 z 5

Líbilo se mi to kdysi, když jsem četla knihu. Líbilo se mi to kdysi také v televizi,
s charismatickým Royem Marsdenem v hlavní roli. Líbilo se mi to i teď, když jsem poslouchala celkem zdařilou dramatizaci do sluchátek před usnutím. Mám ráda tuhle klasiku, která mi vždycky evokuje propršený letní den v prázdninové chatce, čaj na kamínkách a teplou deku když v zimě sněží a není vidět na krok, blažený čas nicnedělání, volno bez telefonu, bez starostí, čas pro radost. Čas, kdy strach je jenom tetelivý a neškodný a hodiny na čtení nekonečné. Tohle mám ráda.