Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou

Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377538/bmid_ada-spadla-do-kanalu-aneb-putovani--21W-377538.jpg 5 48 15

Víte, jak to bylo s Golemem a kde je zahrada mrtvých? Nebo co dokážou vyčarovat alchymisté? A k čemu sloužily kašny a proč si raději nehrát na mostě na andílka? Holčička Áďa se ocitla v Praze dávných dob a se svými novými kamarády se vydává na cestu za dobrodružstvím. Během svého putování městem do minulosti objeví odpovědi na tyto otázky i na mnoho dalších. Nakonec zjistí, kudy vede cesta domů zpátky za sestrou, ale i to, co se jí ukrývá hluboko v srdci.... celý text

simca9342
15.05.2023 5 z 5

Pěkně ilustrovaný a zároveň naučný příběh o tom, co je to vlastně naše hlavní město. Formou pro malé děti kniha vysvětluje , kdo jsou apoštolové , kdo to byl třeba rabi Löw nebo, co je to židovský hřbitov. Do celého příběhu se vložený druhý příběh, kdy se malá holka dostane kanálem do jiné doby a snaží se dostat zpět domů do své doby - přítomnosti.

MilackovaN
08.12.2021 5 z 5

Kniha obsahuje hodně zajímavých a pro mě i spoustu nových informací o našem hlavním městě. Společně s Áďou, krysákem Emanem a rackem Ferem putují Prahou, ale ne tou, jak ji známe dnes, ale tou za pradávných časů, třeba za doby Karla IV. nebo Rudolfa II..

morava
15.06.2021 5 z 5

Prochazet se davnou Prahou spolu s Adou a jejimi kamarady, krysakem a rackem, byl opravdu skvely zazitek. Bezva cteni, krasne dobrodruzstvi, pri kterem jsem se poucila , neco si pripomela, a hodne se toho i dovedela.
Uzivala jsem si tu atmosferu starodavne Prahy, a kochala se nadhernymi ilustracemi autorky.
:-) Kniha pro male i velke :-)

Knihomolka506
01.03.2021 5 z 5

Krásy historického hlavního města a průvodce historií v jednom. Příběh je podaný očima malé holky Ádi, která propadne dírou na ulici...

kristeen
26.05.2020 5 z 5

Krásné ilustrace a tajemná zákoutí staré Prahy. I když to místy připomíná i jiné příběhy, drží si své napětí i rytmus a zvídavým dětem přinese i spoustu informací z českých dějin. Ideálně pro děti starší šesti let.

MiLiška
27.04.2020 5 z 5

Krásná kniha! Dlouho jsem váhala, jestli si mám knihu koupit, vysoké hodnocení a komentáře zde mě nakonec přesvědčily, že ano. Na Jižním Městě, kde příběh začíná, jsem učila, škoda že ne dcery paní spisovatelky.

certik003
05.04.2019

Knížka se spoustou informací z historie Prahy, která je napsaná zábavnou a čtivou formou. určitě si najde spokojené dětské, ale i dospělé čtenáře. Ilustrace se povedly, místy byl ale kvůli nim špatně čitelný text.

Knihošelma
11.02.2019 5 z 5

Nádherná publikace, kde text nezaostává za ilustracemi, jak už to tak někdy bohužel u těchto super výstavních knih bývá. Jako celek je to kniha velmi hravá, poutavá a nám odhalila Prahu z mnoha neznámých úhlů. S radostí doporučuji.

Marekh
08.02.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Je vhodná pro děti a také pro dospělé. Kombinuje v sobě 2 stránky: historické informace o Praze, které jsou přizpůsobeny dětskému věku a také příběh Áďi, která se vydává za dobrodružstvím po Praze. Jejími průvodci jsou 2 nový kamarádi, se kterými se seznamuje. V knize nalezneme i humor. :)

Historie nepatří mezi moje silné stránky. Některé informace, které jsou v knize uvedeny, jsem věděl, anebo si je připomněl, jiné informace byly pro mě úplně nové. Kniha je pěkně a přehledně zpracovaná a myslím si, že může zaujmout čtenáře v jakémkoliv věku, pokud se zajímají o historii Prahy a také je vhodná pro čtenáře, kteří se příliš o historii Prahy nezajímají a tímto zpracováním je kniha může oslovit. Kniha byla pro mě přínosem. Pokud si udělám výlet do Prahy, tak většinou procházím místy, která jsou uvedena v knize.

Když jsem si přečetl anotaci ke knize, tak mne zarazilo toto souvětí: "Nakonec zjistí, kudy vede cesta domů zpátky za sestrou, ale i to, co se jí ukrývá hluboko v srdci." Podle mě toto souvětí nemělo být v knize uvedeno, protože prozrazuje, jaký bude závěr knihy (tzv. spoiler), anebo to mělo být formou otázky, např. "Zjistí nakonec, kudy vede cesta zpátky domů za sestrou?" nebo v podobném stylu. Možná, že někteří čtenáři tuto informaci vůbec nezaregistrovali a nevěnovali ji pozornost. Je to jen drobnost, nicméně závěr knihy by neměl být prozrazený ani dětskému čtenáři. :)

Autorka je také ilustrátorkou knihy. Ilustrace jsou velmi pěkné, povedly se. Autorka v závěru knihy uvádí, že děkuje svým dcerám a celé své rodině, bez jejíž podpory by knihu nezvládla dokončit. Z textu vyplývá, že na této knize pracovala několik let, což určitě obdivuji.

čika
25.12.2018 5 z 5

moc krasne, pre prazanov, prahomilnikov, turistov a obdivovatelom ilustracii. taku knihu si zasluzi kazde mesto

Jane417
17.12.2018 5 z 5

Áďa vás provede skvělým dobrodružstvím, které je velmi poučné a zábavné. Knížka je výborně a hlavně poutavě napsaná a vymyšlená. Spousta informací, pověstí, ale i faktů o Praze, podané hravou a veselou formou. Kniha je přínosem nejen do dětské knihovny. Myslím, že i dospělého text poučí a potěší!

Efča59
20.10.2018 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších dětských knížek poslední doby. Úžasné ilustrace, spousta informací o Praze (i já jsem se poučila ????) a hlavně ta všudypřítomná "milost". Lucinka knížce sice ještě ještě nerozumí, ale už ukazuje, kde je Aďa, Nika, Eman, Fero. To je taková nádhera. Úplně k poňuchňání.

Dagros
01.09.2018 5 z 5

Nádherná knížka, která by neměla chybět v žádné dětské knihovničce :). Myslím, že i dospělí se z ní dozví hodně nových informací.

bibi.r
21.08.2018 3 z 5

Naprosto skvělé po výtvarné stránce.
Zajímavý průvodce Prahou určený dětem od 6 let.

Pavluša316
11.08.2018 5 z 5

Naprosto výjimečná kniha na našem trhu. Nejen pro děti a nejen pro Pražáky. Nadupaná informacemi o staré Praze, knížku jednoznačně musíte mít v knihovně. Krásné ilustrace.

Praha pro děti golem sourozenci alchymie dobrodružství pro děti od 4 let dějiny pro děti a mládež

Autorovy knížky

Sylva Francová
česká, 1973
2018  92%Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou

Kniha Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou je v