ACT: Jednejte s láskou

ACT: Jednejte s láskou https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511379/bmid_act-jednejte-s-laskou-0Hd-511379.jpeg 5 2 1

ACT, akronym z anglického „Acceptance and commitment therapy“, česky „terapie přijetí a odhodlání“, je psychoterapeutický směr patřící do tzv. třetí vlny kognitivně-behaviorální terapie. Autorem ACTu je americký psycholog Steven C. Hayes, avšak jeho největším propagátorem a popu­larizátorem je Russ Harris. Kniha je inspirací pro terapeuty a přátelským průvodcem pro každého, kdo chce učinit sám první kroky ke zlepšení vlastní situace v rodině či v partnerském vztahu. Se svým partnerem nebo i sami se naučíte, jak: - opustit konflikt, otevřít se a žít plně v přítomnosti - použít všímavost ke zvýšení intimity, napojení a porozumění - vyřešit bolestivé konflikty a sladit dlouhodobé odlišnosti - jednat podle svých hodnot tak, abyste si vybudovali bohatý a smysluplný vztah.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Triton

ACT with Love: Stop Struggling, Reconcile Differences, and Strengthen Your Relationship with Acceptance and Commitme , 2009

ŠárkaKubcová
01.10.2023 5 z 5

Žádná kniha nemůže nahradit terapii a dodat kuráž tam, kde terapeut, když nám docházejí síly, ano. Ale může být velmi dobrým přítelem, který pomůže odhodlat se k prvnímu zásadnímu kroku pomoc vyhledat.

Jedna taková kniha mne zaujala a ... stalo se, že jsem ji pro vás přeložila Získala si mne tím, že je nejen praktická, ale také užitečná Třeba v ní najdete inspiraci a nové myšlenky Zde je tedy hotové dílo! Kéž využije svůj potenciál a tam, kde je to možné, pomůže Mám z tohoto kroku velkou radost. Nikdy by mne nenapadlo, že něco takového bude součástí mého života. Stalo se, a je to nádherný pocit

Tak krásné počtení a budu ráda, když si kniha najde ve vašem životě místo

Šárka Kubcová

Russ Harris