Ach, holčičko

Ach, holčičko https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19465/bmid_ach-holcicko-z1n-19465.jpg 4 41 3

Poprvé v češtině vydaný povídkový cyklus vychází v překladu Josefa Schwarze, legendy české překladatelské školy. Laskavou saroyanovskou formou přibližuje radosti a strasti vztahů mezi muži a ženami...

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Eminent

Dear Baby , 1944

Renatka11
02.01.2024 4 z 5

Saroyan sám se označil za básníka, který píše poezii ve formě povídek, románů, her. A přesně tak jsem vnímala i tyto jeho povídky, jako básně, poetické, něžné a občas trochu nesrozumitelné. Nejvíc se mi líbil Kolibřík, který přežil zimu, ale potěšily mě i ostatní. Zvlášť mě ale potěšilo,  že mi tenhle vánoční dárek dcera vybrala s vědomím, jak moc miluju Tracyho tygra. Děkuju, Baru. :*

Lili
30.05.2016 2 z 5

Útlá malá knížka plná kratičkých povídek, ve které na mě nejvíc zapůsobily ty první dvě - Ach, holčičko a Kolibřík, který přežil zimu. Obě neskutečně dojemné a jak je Saroyanovi vlastní, s citem napsané.

„Když se můžete smát, můžete žít. Jestli se na to takhle dokážete dívat, všecko na světě přetrpíte."

TheCiko5
08.11.2014 4 z 5

V této knížce jsem pochopil,jaký má Saroyan neuvěřitelný cit pro detail. Jeho kombinace s místy až básnickou poetikou vytváří ucelený dojem a zintenzivňuje nutkání všímat si naplno věcí kolem sebe. Čtenář nedostává vše na zlatém podnose,ale Saroyan ho nechá pracovat - doplňovat svou fantazií emoce jeho postav. Nenuceně a lehce o velkých malých věcech.