Aby porod nebolel

Aby porod nebolel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100080/mid_aby-porod-nebolel-Er0-100080.jpg 4 64 13

Jde především o osobní příběh, na jehož počátku si autorka jako budoucí matka klade otázku: Proč by měl porod bolet? Nevšední otázka, za kterou následuje nevšední příběh ženy, maminky, matky. Publikace upozorňuje například na možnost psychosomatických vlivů při těhotenských, porodních a poporodních potížích či komplikacích, vliv předchozích generací na současné těhotenství, porod, kojení. Zmiňuje téma přirozené antikoncepce a nabízí etymologický výklad. V neposlední řadě připomíná, že těhotenství a porod není nemoc, ale přirozený fyziologický proces. Kniha si neklade za cíl předkládat jakýsi univerzální porodní návod, konkurovat práci a postupům porodníků, porodních asistentek, dul či jiným spřízněným profesím. Nenajdete v ní ani potravinová doporučení , fyzická cvičení…zkrátka to, co si můžete najít v knihách mnohých úžasných autorek a autorů. Jejím smyslem je předat osobní zkušenost. Nabídnout poněkud jiný úhel pohledu. Představit těhotenství a porod jako práci na sobě.... celý text

Romanka89
19.07.2022 4 z 5

Přirozené porody mě velmi zajímají a tak mi tahle kniha kápla do noty. Možná je to na můj vkus místy moc "ezo", ale to nemění nic na tom, že knihu doporučuji všem ženám, aby se nenechávaly vystrašit řečma příbuzných a kamarádek typu: "porod je prostě porod, to přežiješ, bolí to jako prase, jsou to jatka, atd." :D ale naopak aby důvěřovaly svému tělu a samy sobě, že jejich tělo ví, co má dělat a nepotřebuje k tomu radit jak dýchat, kdy tlačit a co vlastně vůbec dělat, stačí být v dobrém prostředí, mít kolem sebe podporující lidi (nebo třeba nikoho) a prostě se porodnímu procesu poddat. Velmi pozitivní kniha o porodu.

darinakovacova
11.02.2021 4 z 5

Knihu jsem měla přečetla za pár dnů a za pár týdnů mě čeká porod. Je to inspirativní, i když nepatřím mezi budoucí matky, které se rozhodnou rodit o samotě a doma, pomohlo mi to si trošku uvědomit i další aspekty těhotenství, uvolnit přetlak a přestat porod tolik řešit. Uvidím, jaký názor budu mít za 2 měsíce????

Anya636
03.02.2021 3 z 5

Taková pohádka na dobrou noc pro těhotné. Autorka píše o zkušenostech svých i jiných matek a nabádá vás věřit, že takový bezbolestný porod je možný pokud tomu uvěříte a zcela podřídíte své myšlení. Po osobním bádání ve svém okolí jsem ochotna připustit, že skutečně některé z nás mají jiný práh bolesti a proto jejich zážitek z porodu není zejména ona nepředstavitelná bolest.

Prske
01.10.2020 2 z 5

Asi nejsem cílovka neb domácí porod neplánuji a je to něco, co jsem zavrhla téměř ihned. Osobní příběhy autorky mě v tom jen utvrzují (rodit sama doma bez přítomnosti kohokoli dalšího beru jako příliš velký hazard).
Mimo to mě rušily značné překlepy, interpunkční freestyle a občas i nedokončené věty...
Co si z knížky určitě odnesu je kapitola o automatické kresbě a afirmacích, to bylo docela zajímavé.

Turmee
12.11.2019 4 z 5

Porod je jako zuby. Když jsou zdravé, nebolí.
Konečně reálná publikace ženy, která si prošla od typicky nemocničního porodu až k porodu bezbolestnému. K porodu, který vede ona a její dítě.
Kapitoly obsahují vysvětlení příčiny bolestí a komplikací, jejich možné příčiny, návrhy preventivních opatření i řešení, osobní zkušenosti a příběhy i několik pro mě dosti abstraktních ilustrací a kreseb.
Jako velké plus vnímám autorčin přístup k ženám, které se bolesti nevyhnuly. Neodsuzuje je ani neuráží. Uznává jejich příběh a zkušenost.

Linda007
27.09.2019 2 z 5

Pro upřesnění, můj názor se hodně odvýjí od toho, že nejsem fanoušek domácích porodů. Paní autorka nejenom, že rodí doma, ale je u aktu úplně sama. Není s ní žádná porodní asistentka ani dula. Během těhotenství nechodí na kontroly, tudíž nemá ani jistotu, že dítě je v pořádku. Pro mě je toto neodpustitelné hazardování se životem dítěte. Kniha dle mého navádí k domácím porodům, které jsou nebezpečné. Co se tyče názvu knihy, autorka je téměř jediná, kdo v knize tvrdí, že porod nebolí. Závěrem knihy jsou příběhy žen ( většinou velmi fanatické), které všechny tvrdí, že porod Bolel. Autorka pro mě píše celkem nesrozumitelně, jakmile byl text od někoho jiného ( manžel, jiné ženy ) tak se to četlo mnohem lépe. Jako plus knihy vidím hezké ilustrace a podívám se na automatickou kresbu. Kniha se zastáncům domácích porodů bude libít, jedná se hlavně o osobní příběh. Návod na to, aby porod nebolel nenaleznete :).

petranecka
08.11.2018

nepřečetla jsem celou, buď jsem byla v nevhodném rozpoložení a nebo ta kniha na mě byla až moc alternativní. Třeba se při dalším těhotenství k ní vrátím a více mi sedne.

elenai
04.04.2018 3 z 5

Na mě příliš ezo, ale některé myšlenky byly velmi zajímavé. :)

toulava
14.11.2017 4 z 5

Narozdíl od knih zahraničních autorů, zabývajících se bolestí při porodu, je tato kniha psaná velmi duchapřítomně. Nikomu nic nenutí, ale nabádá k zamyšlení. Četla jsem ji na doporučení a nemohu se jí vynachválit. Narozdíl třeba od knihy Hypnoporod, která na mě mnohdy byla příliš militantí je knížka "Aby porod nebolel" informativní a ukazuje různé možnosti jak se "zbavit" bolesti při porodu. Na druhou stranu, ale také autorka píše, že bolest u porodu má svůj vliv a neklade vinu za to, že porod bolel na ženiny schopnosti rodit.

pajuska252
09.11.2017 4 z 5

Velice zajímavá kniha, nicméně tak snadné aby to nebolelo to není, to asi musí být člověk extrémně vyrovnaný a připravený, porod doma bych si nicméně nelajzla, ale přirozený porod co nejvíc nechat to na sobě a miminku doporučuju to se nedá s vyvolávaným vůbec srovnat. je tam spousta zajímavých myšlenek, určitě může ve spoustě ohledů poradit a udělat si představu...

LuciePraha
25.04.2016

Výborná kniha!! Přečetla jsem jedním dechem, velmi ovlivnila můj přístup k porodu a těhotenství.

kalpe
12.10.2015 5 z 5

Jakožto nastávající maminka řeším způsob, jakým přivedu na svět naše maličké. Dříve pro mě byla představa domácího porodu děsivou. Po přečtení knihy Aby porod nebolel jsem přehodnotila svůj názor na věc. Kniha je plná inspirativních myšlenek, vlastních zkušeností. Odkazuje na přirozenost porodu, sílu ženské intuice. Kniha se mi velmi líbila. Zaujala, pobavila, dojala.

MiHabermann
14.05.2014 5 z 5

Všem přemýšlivým ženám, které věří sobě a svému tělu a jsou přesvědčeny, že těhotenství a porod může probíhat jinak, než jak je v této zemi zdravotnictvím nalajnováno. Děkuji za sílu a radost, která ve mě díky knize sílí :) ...a prostřednictvím mě sílí i ten nový život ve mě.