Abeceda v hádankách

Když je legrace, jde každé učení lehce. Nepřehlédněte proto tuto veselou knížku, která nabízí prvňáčkům veršované hádanky ke každému písmenku abecedy. Řešení napovídají vtipné celostránkové ilustrace. Jestli chcete usnadnit svému předškolákovi nebo prvňákovi znalost písmenek, pusťte se do čtení Abecedy v hádankách, děti si při hádání zdokonalí čtenářské dovednosti, slovní zásobu a vytříbí smysl pro humor....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344623/abeceda-v-hadankach-1PP-344623.jpg 43
Literatura naučná, Pro děti a mládež
Vydáno:, Bambook

Kniha Abeceda v hádankách

triatlet

Dvacet knížek od jednoho autora,
kterému navíc nechybí pokora?
Vydá ročně hezkých knížek několik,
_ _ _ _ _ _ _ je můj žolík :-)

Autorka se v hádankách zaměřuje na věci denní potřeby (hrnek), zachycuje město (přechod pro chodce), živou i neživou přírodu (netopýr, řeka), školní prostředí (škola, čísla, křída).
Hádanky jsou řazeny abecedně a představují i některá písmena: "Jen jediné písmeno/ bývá stále zdvojeno./ U nás se moc neužívá,/ v cizích zemích ale bývá."
Většinu čtyřverší doplňuje otázka Co je to?/ Kdo je to?
Výjimkou je např. "Dvanáct strýčků se vždy střídá,/ každý svoje dny si hlídá./ Pro každého je to šok,/ v kalendáři nový _ _ _."
Knížka přirozeně rozvíjí slovní zásobu předškoláků a mladších školáků. Krátké veršovánky působí svěže, vtipně. Líbila se mi hra s mnohoznačností: "Můžou to být kuňkalky/ nebo zvláštní sandálky,/ co se k vodě nosívají./ Jiné závěs upínají."
Doprovodné ilustrace Zdeňky Študlarové jasně vystihují hledané slovo. Na str. s písmenem S se podařilo vytvořit samostatný příběh pomocí klíčových slov "stromy - stan - strach".
..........................................................................................................................
ČV 2019 - Kniha od autora, který napsal více než 20 knih