Abeceda okultismu, aneb, Využití tajných věd v praxi

Abeceda okultismu, aneb, Využití tajných věd v praxi https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156463/abeceda-okultismu-aneb-vyuziti-tajnych-ved-v-praxi-156463.jpg 3 17 3

Kniha Abeceda okultismu je příručka, obsahující základní znalosti na úseku okultních, jinak také tajných - tajemných věd. V našich zemích o nich po velmi dlouhou dobu nebylo napsáno vůbec nic, ani v útržcích a nemluvilo se o nich taktéž vůbec. Vždybyly zahaleny rouškou nepoznaného tajemství dávných časů a mezi současnou veřejností a generacemi dnešních lidí se šířil lavinovitě názor, že se vždy jednalo a jedná o pověry a šarlatánství.... celý text

kannibal28
19.03.2020 2 z 5

Tento krátký návod na bosorku nebol pre mna moc zajimavý. Cakal som že tam bude spomenutá aj čierna magia ale je to len o bielej magii. Takéto už nechcem čítať.

LordSnape
17.12.2019 2 z 5

Taková úsměvná jednohubka. Kniha obsahuje řadu chyb a nepřesností, ale dá čtenáři aspoň nějaký základní rozhled. Nejvíce zcestné bylo tradiční chybné dělení na bílou a černou magii, ale třeba mě pobavilo, že autorka zmínila i nekromancii. Rozhodně bych asi nedoporučil čtenáři, který chce brát okultistické vědění vážně. Autorka místy dosti tápe a tak vše děsně zestruční, ale v kapitole věnující se kartomantii z mariášek si už je dosti jistá a tak zde najdeme zajímavé tipy na výklad. K smíchu není snad jen poslední kapitola o tréninku své mysli či pohledu a zdržování se látek, které mohou adeptům na cestě uškodit. Kniha zažila svůj boom po revoluci, kdy byl veliký hlad po tomto vědění, což je škoda, protože česká hermetická tradice je dosti bohatá na autory, kteří šli dosti do hloubky a vydávali své publikace i mezi válkami. Zde se autorka otřela spíše o esoterní fámy, než hermetismus jako takový.

katushah
13.02.2019 4 z 5

Hezká kniha, ale uvádí jen úplné základy, mohla by obsahovat více informací. :-)