Abeceda lásky

Abeceda lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4272/abeceda-lasky-4272.jpg 4 13 6

mamzila
15.03.2021 4 z 5

Malé a milé. Takto by se asi v kostce dala ohodnotit tato miniknížečka plná veršíků, již by měl v kapse nosit každý mladý džentlmen.

Atanone
05.01.2021 5 z 5

Tak tohle bylo krásné. Předpokládala jsem humor (kdo by asi ne), ale je to takové jemné něžné hraní se slovíčky, místy rafinované a místy moudré. Děkuji.

mirka6565
08.12.2020 5 z 5

Láskyplná abeceda něhy, básníkovi se daří obhájit lásku v každém slově od A do Z. Útlé formou, křehké obsahem, hluboké citem.

triatlet

zádumčivá
životadárná

tanuki
03.02.2017 4 z 5

Znáte toho mírně popleteného pána z her o nejslavnějším Čechovi? Že se jich tam na jednom pódiu sešlo přehršel? Ano, to máte pravdu. Všichni jsou to takoví úsměvní nekňubové, ale to jen klamou tělem. Ve skutečnosti jsou to všechno velmi vzdělaní a umělecky založení pánové. Zkuste poznat druhou tvář Miloně Čepelky. Tvář poetickou a něžnou, plnou milostné touhy a obdivu k ženám, kterou vyjadřuje v krátkých čtyřverších. Občas je nutnost (daná titulem knížečky) vyjadřovat své myšlenky pomocí počátečních slov začínajících na konkrétní písmeno omezující a vede k určité šroubovanosti, někdy má ale za následek nečekaně originální verše.

nefernefer
11.11.2016 5 z 5

Miniatura do kapsy. Něžná. Krásná.

Žen jako ty je málo milá moje
Žár v srdci trvá déšť ho nezháší
Žízeň mě drží v stavu nepokoje
Žít s láskou tvou je slast
má nejdražší