ABC hudebních forem

ABC hudebních forem https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66528/abc-hudebnich-forem-66528.jpg 5 7 1

ABC hudebních forem - patří mezi velmi používané tituly v hudební nauce u nás. Luděk Zenkl, autor této publikace poskytnul široké hudební veřejnosti i pedagogům a žákům různých stupňů a typů našich hudebních škol, obsáhlé, ale srozumitelné a přehledně členěné informace výstavby hudebních forem. V této knize Luděk Zenkl vysvětluje základní formové typy a nejzávažnější druhy hudebních skladeb a příručku zavírá výkladem o hudebních formách 20. století. Kniha je doplněna bezmála dvěma sty notovými příklady, které podporují srozumitelnost probíraných témat. ... celý text

Josh
15.07.2021 5 z 5

CITACE z obalu: „Ve 30ti kapitolách, hutných a přehledně členěných autor vysvětluje … Dotuje svoji práci bezmála 200 notovými příklady, které podporují sdělnost a podtrhují spjatost s živou hudbou.“

Jako čtenář, který hledal rychlé poučení o dílčích tématech a příručku až tak systematicky nepročítal chválím, protože orientace byla i bez rejstříku snadná. Druhé vydání (1990), tedy přes 30 let knize ani hudbě neubralo na zajímavosti:o)