Sucho

Sucho https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326087/bmid_sucho-11r-326087.jpg 4 655 199

Australské městečko Kiewarra sužuje dlouhé sucho, které si vybírá daň nejen na přírodě a dobytku, ale i na psychice místních obyvatel. Na jedné z farem najdou mrtvou ženu a jejího syna. O kus dál stojí auto otce rodiny Luka Hadlera, který pravděpodobně svou manželku i syna zastřelil a pak spáchal sebevraždu. Na pohřeb přijíždí Lukův dávný kamarád, federální policista Aaron Falk, který v městečku prožil dětství. Vrací se nerad, počítá hodiny, kdy bude moct zase odjet. Od začátku je jasné, že tady není vítán. Na nátlak rodiny Hadlerových Falk spolu s místním policistou Racem znovu neformálně otevřou vyšetřování zdánlivě jasného případu. Postupně vycházejí najevo různé maličkosti, které nahlodávají zpočátku nezpochybnitelnou verzi o dvojnásobné vraždě a následné sebevraždě. Jak Falk proniká do okolností úmrtí, otevírají se staré rány a vznikají nové. Falk a Luke totiž měli tajemství. Tajemství, o kterém si Falk myslel, že je dávno pohřbené. Tajemství, které po Lukově smrti opět vyplouvá na povrch…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

The Dry , 2016

Janík511
21.08.2019 3 z 5

Dočteno. Četla se dobře, ale že bych z ní byla vysloveně nadšená, bohužel ne. Kdybych si přečetla začátek a konec, vím asi vše a zbytek tak nějak jenom plynul. Druhý díl zatím číst nebudu.

Luci_T
14.08.2019 5 z 5

Aaron si mě získal. Kniha s velmi zajímavou zápletkou a ještě zajímavějším koncem. Za mě jedna z nejlepších, co jsem kdy četla.

Lacerta.j
04.08.2019 5 z 5

Skvela detektivka bez neuveritelne sokujici zvracene zapletky. Dej plyne jakoby nic a pritom se postupne dozvidame jednotlive kousky do skladacky. Po dlouhe dobe supr cteni.

KlariN
21.07.2019 4 z 5

Dobrá atmosféra, úsporný, zbytečně neexhibující styl. Dalším pokračováním se rozhodně nebudu bránit.

Michaeles
17.07.2019 5 z 5

Opravdu skvělá detektivka, nemohl jsem se od čtení odtrhnout.

happy-smile
16.07.2019 3 z 5

Kniha se dobře četla, byla docela lehce napsaná, ale jinak musím říct, že pro mě to nic extra nebylo. Někdy jsem se i malinko nudila. Zatím se asi na další díl nechystám, za mě průměr.

evask
16.07.2019 4 z 5

Klasická detektivka. Žádné ultra násilí. Líbila se mně.

gossipavlina
15.07.2019 3 z 5

Napsané to bylo dobře, ale jinak průměrná detektivka. Asi jsem zmlsaná severskými thrillery. Ale vyšetřovatel byl úplně normální. Pro mě ničím zapamatovatelný. A ústřední zápletka mě také ničím neohromila. Snad jen to prostředí.

Johncze
30.06.2019 5 z 5

Čtivě napsané. Vložená ohlédnutí do minulosti na dané události byly příjemnými doplňky příběhu. Jinak aktuální téma sucha a vcelku neokoukaného prostředí australského venkova je dobrá kombinace. Příběh je vcelku pochmurný, ale náladu obyvatelstva si dokážu docela dobře představit. Postav kniha nabídla celou řadu a každá se na okamžik zdála býti oním vrahem. Ač teda finále bylo pro mě trochu překvapivé, jelikož autorka tak trochu podváděla a všechna hlavní vodítka schovávala až na závěr.

dikobraz
25.06.2019 5 z 5

Fiha, skvele. Perfektne prekvapenie. Chytilo ma to od zaciatku. Ta blba nalada a bezvychodiskova situacia obyvatelov mestecka kdesi v Australii bola fakt zdrvujuca. Postavy skvele, dej rychly, vsetko super. A dokonca som mal podozrenie na pachatela a trafil som... Odporucam, velmi dobra kniha.

martineden
08.06.2019 5 z 5

Kniha mě bavila. Smutné je, že to horko a sucho pociťujeme i u nás, hlavně vloni, když jsem ji četla.

Ramiel
01.06.2019 4 z 5

Jedním slovem: Skvělé!
Více slovy: Takto si představuji detektivku. Precizně vystavěný děj od začátku do konce. Vždy ve správnou chvíli vytažený kostlivec z něčí minulosti, který otáčí kormidlem děje. A že nějaký ten škraloup mají všichni... A to vše v žáru australského slunce.

mi-380
26.04.2019 4 z 5

Pěkně popsaná tíživá atmosféra jednoho australského venkovského maloměsta, postiženého současně hned několika těžkými ranami. Detektivka s obecným přesahem, ukazujícím na důvody vylidňování venkova. Celosvětový problém, který vyřeší až kolaps naší civilizace, politici mají jiné starosti.
85 % (aktuálně 250 hodnotících s průměrem 87 %).

Byl to děsivý pohled. Falk si nedokázal připustit, že to, co vidí, je skutečné. Seškrábal se po kamenitém břehu do vyschlého koryta a zůstal stát uprostřed dávno zmizelého proudu vody. Pamatoval si, že v tomhle místě mu hladina sahala vysoko nad hlavu. Voda byla pryč. Musel se zasmát vlastní naivitě. Jak si mohl myslet, že touhle krajinou bude téct nějaká řeka, když na polích leží mrtvý dobytek?

magnolia
13.04.2019 5 z 5

Co dodat ke komentářům přede mnou - když si chci jednou za čas dát něco napínavého, tak právě takovou knihu jako je tato. A nedivím se, že ji chválil každý, komu jsem ji u nás v knihovně, na základě zdejších komentářů, doporučovala. Teď už se můžeme všichni těšit na další knihu, na Aarona Falka a méně vysušenou australskou krajinu (já se těším moc).

loskatos
02.04.2019 4 z 5

Hodně dlouho jsem nečetl takhle dobře napsanou knížku. Občas se autorovi podaří ve mně vyvolat představu, že se koukám na film. A tady se to povedlo. Sice jsem tam spíš viděl americkou poušť, než australskou, ale ničemu to nevadilo. Těším se na další knížky.

knihomolkadorfa
15.03.2019 5 z 5

Drsná krajina, drsný příběh, sympatický hlavní hrdina. Dobré to bylo.

jaroslav63
18.02.2019 4 z 5

Kromě napínavého detektivního příběhu je to i zajímavý náhled na život v zemi, kde je opravdu sucho, takové sucho, že zahozená zápalka může zničit město. Hodně drsná realita. Ne tak jako u nás, když zahrádkáři říkají, že je „sucho“, protože pár týdnů nepršelo.

alva1
19.01.2019 5 z 5

Výborná detektivka, kterou zavřete až na konci. Kdo a proč, tak to jsem neodhadla.

surikata246
10.01.2019 5 z 5

Velice dobrá detektivka,kterou jsem zvládla za jediný den a bylo fajn setkání.

alekis
08.01.2019 5 z 5

Za mými okny je leden, mrzne a leží tam sníh,
ale má mysl stále bloudí v těch prašných ulicích,
kde nebezpečí číhá na jednoho muže...
Je čtyřicítka. Oranžový žár. Všichni se strašně potí...
Uschly růže.

Opět díky Databázi objevena a přečtena další - tato kniha :-). Dva navzájem nesouvisející, a přesto k sobě svázané, citlivější čtenářskou dušičku dosti tvrdě zasahující kriminální případy. Spolknuto, sežráno, prožito během co nejkratší doby, jen abych se dozvěděla, "vo co gou". A to čtu detektivky velmi málo! Tato se dost vymyká, především prostředím... Co k ní říct? Níže pode mnou již vše dokonale popsáno. Drsný příběh z drsné krajiny, kde farmy zabírají stovky hektarů, bečí tam ovce, hrozí požáry, ženy střílejí brokovnicí králíky, řeka vyschla na prach... Pro nás, obyvatele zatím zeleného dolíku vprostřed Evropy, dosti cizí kraj... Ale lidi... řekla bych, že lidi jsou si všude hodně podobní, neřkuli stejní, a stejné jsou jejich pohnutky a nejrůznější výbrky.
Stoprocentně stojí za přečtení, doporučuju! Je to psycho, je to drsárna na kvadrát, a policistovo auto plné ho..n je jen mrňavou třešinkou na zaprášeném a strašně suchém dortu, upečeném svéráznými obyvateli vyprahlého australského vnitrozemí.