Sucho

Australské městečko Kiewarra sužuje dlouhé sucho, které si vybírá daň nejen na přírodě a dobytku, ale i na psychice místních obyvatel. Na jedné z farem najdou mrtvou ženu a jejího syna. O kus dál stojí auto otce rodiny Luka Hadlera, který pravděpodobně svou manželku i syna zastřelil a pak spáchal sebevraždu. Na pohřeb přijíždí Lukův dávný kamarád, federální policista Aaron Falk, který v městečku prožil dětství. Vrací se nerad, počítá hodiny, kdy bude moct zase odjet. Od začátku je jasné, že tady není vítán. Na nátlak rodiny Hadlerových Falk spolu s místním policistou Racem znovu neformálně otevřou vyšetřování zdánlivě jasného případu. Postupně vycházejí najevo různé maličkosti, které nahlodávají zpočátku nezpochybnitelnou verzi o dvojnásobné vraždě a následné sebevraždě. Jak Falk proniká do okolností úmrtí, otevírají se staré rány a vznikají nové. Falk a Luke totiž měli tajemství. Tajemství, o kterém si Falk myslel, že je dávno pohřbené. Tajemství, které po Lukově smrti opět vyplouvá na povrch…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326087/big_sucho-11r-326087.jpg 4.3505

Aaron Falk 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

The Dry, 2016

Kniha Sucho

monushka

Pěkně napsaná detektivka. Líbilo se mi postupné objevování nových skutečností a promíchání s minulostí. Ráda si přečtu i další autorčinu knihu.

gabriela8049

Ako prva kniha Jane Harper super. Urcite si kupim dalsie. Pribeh z vyprahleho mestecka v Australii, kde kazdy len caka na moment, aby mohol zacat poziar. Do toho vyvrazdena rodina, vina spadne na mrtveho otca. Bol to skutocne on? Aron mi bol sympaticky, aj policajt v mestecku.

Prateri

Sucho kam dohlédneš, vyvražděná rodina, lži a staré křivdy - pěkná prvotina spisovatelky. Čtení jsem si užila. Další knihy Jane Harper už se řadí do mého čtenářského seznamu. Pod pochvalné komentáře níže, se klidně podepíšu.

Siege03

Za mě hodnotím top, výborně napsaná, děj svižný, žádné proluky.Do konce jsem netušila, jak to bude pokračovat.Doporucuji

ddkk

Skvělá kniha se skvělým příběhem. Napínavá do poslední stránky, kdy jsem pořád čekala na to, co se vlastně stalo s Ellie, úplný obrat ve vyšetřování vražd Hadlerovy rodiny, okolní nepřátelská příroda, popsaná tak, že jsem žár a sucho doslova cítila na vlastní kůži...Líbil se mi trochu nestandardní policista Aaron Falk i místní vyšetřovatel seržant Raco.

Není to běžný thriller ani detektivka, je to příběh s hlubokými kořeny v minulosti, jichž je trochu nechtěnou součástí i Falk.

Výborná kniha, o to zajímavější, že je to prvotina Jane Harper, která, jak píše v doslovu, se naučila psát během ročního online kurzu kreativního psaní. Neskutečné...

Doporučuji.

cori

Napínavý detektivní příběh rozplétá záhadu dávné tragédie a její souvislost s trojnásobnou vraždou. Motivy obou činů byly jako vždy dost přízemní. Ve vyprahlé australské buši se i zapalovač může stát zbraní hromadného ničení.

veronika4001

Kniha Sucho není detailisticky zaměřená a je vhodná pro filmové zpracování. Ostatně stejnojmenný film The Dry vznikl jako adaptace roku 2020. Už hodněkrát jsem dospěla k závěru, že příběhy s detailním záběrem by měly zůstat v knižním provedení, protože pokus o film by mohl rychle odradit knižní stoupence a navíc v detailním záběru knihy není filmu dán dostatečný prostor. Vše je vysvětleno inkoustem, rozsah fantazie je ukončen. Tady je v knižním zpracování Sucho pro film vytvořen velký prostor; je to dobře zpracovaný materiál tak akorát, aby dal slovo filmu. V příběhu se vyskytují prvky hororu. Text přítomnosti autorka provazuje s minulostí (vzpomínkami, vybavením si minulých skutků). Kniha je prodchnuta tajemstvími přátel a mezi přáteli a nakonec zjišťujete, že dávná přátelství jsou utlumena, a naopak nepřátelství přetrvávají. Autorka pracuje s menším počtem osob, takže nevytváří chaos. A do toho australský scénář - prostředí farem. Ano, a peníze. Těmi to vždycky končí.

vnimat_Krasu

Poctivá detektivka. Dokonale přehledná, bez zbytečných odboček, s návykovým tajemstvím a s dobrou pointou. Těžko říct, jestli si za rok vzpomenu, jakej případ se tu řešil. Tu atmosféru vysušené Austrálie s téměř až Mayovskou nostalgií návratu domů si ale zapamatuju nadlouho. Plná palba.