A zrodila se hvězda

A zrodila se hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3720/a-zrodila-se-hvezda-3720.jpg 4 63 3

Anna Brownová tráví své dny v kanceláři velké produkční kanceláře čtením neúspěšných scénářů a sní o tom, že se jí jednoho dne podaří stát u zrodu skutečného trháku. Zatímco kolem ní se to hemží samými elegantními a nervově labilními krasavicemi, o Anně se při nejlepší vůli nedá říct, že by byla „hezká“. Neperspektivní zaměstnání a strašlivý přítel jí na sebevědomí taky nepřidávají. Anna začíná mít pocit, že talent sám o sobě nestačí. Vtom se na scéně objevuje Mark Swan, jeden z nejuznávanějších filmových režisérů, samotář a podivín s takřka neomezenou mocí. Každý by se na jeho talentu a slávě chtěl přiživit – od ředitelů filmových ateliérů až po exluzivní topmodelky. Pro Annu by mohl být lístkem nahoru, jenže jak by mohla jen doufat, že by si filmový bůh vybral právě ji? Anna má však najednou až po krk všech ústrků od nadřízených a opovržlivých úšklebků od příslušníků mužské populace. Rozhodne se jít tvrdě za svým snem a se špetkou pomoci od přátel a pořádnou dávkou šílenství se jí to nakonec může podařit...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Monday's Child , 2004

malen
16.01.2017 4 z 5

Koupila jsem si jako oddychovku do vlaku a pro cestování je to prima čtení.

dorkas
15.12.2016 2 z 5

Ten český názov - A zrodila se hvězda - bol aspoň, čo sa mňa týka, dosť zavádzajúci. Celú knihu som očakávala, že Anna kariérne zaboduje, že to Kitty, Elimu aj všetkým ostatným proste natre. Že sa dočká povýšenia, príp. zažiari ako scénaristka. Nič také svetoborné sa však nedialo.

A za mňa dosť málo romantiky, hlavne na konci so Swanom. Veľmi rýchly spád a rýchly dvojstranový happy-end :/

janesy
02.05.2016 2 z 5

Podobně jako kniha Kariéristky, ani tato mne nezaujala a vím, že se k ní nikdy nevrátím. Hl. postava byla na můj vkus příliš zamindrákovaná a nerozhodná, často jsem přeskakovala děj o desítky stran.. :(

Louise Bagshawe (p)
anglická, 1971
2010  81%Vášeň
2012  73%Osud
1998  66%Kariéristky
2007  70%Jiskření
2014  79%Krása

Kniha A zrodila se hvězda je v