...a vztáhl pak ruku na život bližního

...a vztáhl pak ruku na život bližního https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482294/mid_a-vztahl-pak-ruku-na-zivot-blizniho-Yf4-482294.jpg 4 36 7

Výbor předkládá deset příběhů, jež vyšly v autorových předcházejících sbírkách a jsou pokládány za nejzdařilejší příspěvky, které v této žánrové oblasti napsal. Případy jsou chronologicky řazeny v opačné časové posloupnosti a pro všechny je typická nebývalá brutalita, která dokumentuje, že nevyzpytatelná temnota lidského konání může nečekaně udeřit vždy a všude. Tak je tomu hned v prvním příběhu, v němž vyšetřovatelé pátrají po vrahovi úspěšného opavského podnikatele, jehož rozřezané tělo je nalezeno v kufru na labské vodní elektrárně. A stejně pochmurné události se odehrávají i v dalších kapitolách tohoto pitavalu, v němž pokřivený hodnotový systém některých jedinců sestupuje až na dno obludné propasti a vede ke spáchání těžkého zločinu.... celý text

Lenka0007
07.04.2021 5 z 5

Skutečné kriminální případy, které nejsou notoricky známé. Čtivé, ačkoli temné. Doplněno fotografiemi, které čtenáři připomenou, že se nejedná o povídky, ale beletrizovanou literaturu faktu.

edith79
02.04.2021 4 z 5

Knihy s tímto tématem mě vždy zajímaly a proto ani tato nechybí v mé knihovně. Obsahuje několik opravdu strašných případů, kde figurují pachatelé toho nejhrubšího zrna. Pan Cílek je jednou z našich kapacit na tuto problematiku a jeho knihy jsou velmi čtivé.

KuroHaru
04.08.2019 5 z 5

Pan Cílek je opravdu mistrný vypravěč literatury faktu. Ač se v případě této knihy jedná o velmi temnou tematiku, zvládá ji vystavět velmi poutavě a čtivě, se špetkou sarkasmu a černého humoru. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Radka1911
06.09.2018 5 z 5

Deset skutečných kriminálních případů popsaných velmi čtivým způsobem. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a občas mi i běhal mráz po zádech.

Lenka1981
20.06.2017 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Jako obvykle, oblíbený autor nezklamal. Velmi čtivě zpracované skutečné kriminální případy.

ivoiro
07.08.2016 4 z 5

Krásné zpracována historie kriminálních příběhu.

Zorka
26.04.2015 4 z 5

Velmi čtivou formou zpracované příběhy z dějin naší kriminalistiky. Beletrizované, nicméně doplněné autentickými fotografiemi.