A Slovo se stalo tělem

A Slovo se stalo tělem https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501569/bmid_a-slovo-se-stalo-telem-Gep-501569.jpg 5 4 2

Prolog Janova evangelia (Jan 1,1–18) je jedním z klíčových textů křesťanské Bible. Vybroušené vyznání víry rané církve nám otevírá dveře k uchopení toho, kým skutečně je Ježíš z Nazareta. Kdo je autorem Prologu a jak souvisí s celkem Janova evangelia? Jaký význam má pro náš život a spiritualitu? Proč v Prologu nenajdeme zmínku o Kristově kříži a vzkříšení? Co nám říká o dějinách spásy před Kristem a o tajemství vztahu mezi Bohem Otcem a Slovem Synem? Ctirad V. Pospíšil propojuje přínos moderní biblické exegeze s geniální intuicí církevních otců, mistrů středověké teologie i učitelů křesťanské spirituality. Jde mu vposled o uvádění smyslu Prologu do života dnešních křesťanů, o službu věřícím, církvi a okolnímu světu.... celý text

honyczek
29.06.2023 5 z 5

Text knihy je výborným dílem, který vás provede hloubkou i šířkou prologu Janova evangelia. Doporučuji všem, kdo se o teologii zajímají.

Vojslava
12.01.2023 4 z 5

Nejnovější autorovu monografii jsem si nemohla nechat ujít, navíc četba docela hezky souzněla s adventní a vánoční dobou. Práce stojící na pomezí mezi dogmatickou teologií a exegezí textu pro mne osobně měla své přínosy v některých řešeních určitých textových pasážích, jinde jsem se setkala s myšlenkami, které již byly známé, nicméně jako celek určitě stojí kniha za nastudování, o přečtení asi ani nelze příliš mluvit. Nicméně kdo hledá přínosy i pro svůj osobní duchovní život, najde si zde své. Každopádně se jedná o doporučeníhodný titul, byť bez alespoň základních znalostí ve výše jmenovaných oborech bude četba trochu obtížnější.