A riekol Majster: [z klasických kníh konfuciánstva]

A riekol Majster: [z klasických kníh konfuciánstva] https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73168/bmid_a-riekol-majster-Mdl-73168.jpg 4 12 3

Z klasických kníh konfuciánstva. Zbierka výrokov a rozhovorov Konfucia s jeho žiakmi a súčasníkmi. Datovanie zbierky je neisté, podla výskumov vznikla v období okolo roku 400 pred n.l., teda približne 70 rokov po jeho smrti.

peterberes
15.02.2019 2 z 5

iný pohlad z iného miesta

soltera
01.03.2017 4 z 5

Priznám sa, že ju čítam už dva roky, lebo sa nedá čítať ako beletria. Ale stále ma napadá to isté. . Aká škoda, že podobné knihy u nás nie sú povinné, nie ako čítanie, ale ako podnet k učeniu na školách. Toľko múdrosti v nich je.

Flipper
02.10.2014 4 z 5

"Kto kráča dvoma cestami nedôjde nikam". Úchvatné na Konfuciánstve, ako hovorí doslov, je to, že jeho žiaci a samotný majster rozšírili nenásilne svoje učenie do všetkých kútov Číny. Učni sa stávali skvelými pisármi, štátnikmi či úradníkmi, kým v Európe náboženstvo neskôr kŕmilo ľudí strachom a slepou poslušnosťou. Konfúcius zdôrazňuje poslušnosť rodine, nesebectvo, uvážlivosť a pomoc blížnemu. Ilustrovanie múdrosti do príbehov jednoducho zobrazujú ich použitie v každodennom živote.

filozofie čínská literatura konfucianismus mudrosloví čínská filozofie

Autoři knihy

Konfucius