A pásly by se tam ovce...

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autobiografický text historičky fotografie Anny Fárové (1928 - 2010) vznikal původně jako rozhovor, který s autorkou vedl Viktor Stoilov v letech 2004-2005. Dokončen byl v roce 2008. Text je doplněn desítkami unikátních fotografií, mimo jiné od Henriho Cartier-Bressona, Josefa Koudelky, Inge Morathové, Irvinga Penna, Marca Ribouda a André Villerse. Text byl poprvé publikován v knize Anny Fárové Dvě tváře (Torst 2009) spolu s jejími texty o fotografii a úplnou bibliografií jejího díla. V témže roce byl čten na pokračování v Českém rozhlasu. Zájem posluchačů Českého rozhlasu dal podnět k tomuto samostatnému vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31627/a-pasly-by-se-tam-ovce-31627.jpg 4.613
Žánr
Biografie a memoáry
Vydáno, Torst
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha A pásly by se tam ovce...

Luciiis
17.03.2019

„Matka mě taky brávala...do francouzského ústavu ve Štěpánské...na přednášky. Byly to přednášky s diapozitivy, zejména o umění. První jsem slyšela... madam Zajíc. Přednášela o nepříliš známém malíři Othonu Frieszovi.
Co mě zaujalo a co mě asi i trvale ovlivnilo, byl její výklad. Přednášku doprovázela diapozitivy. Zážitek propojení obrazu a slova byl vzrušující, tehdy jsem si uvědomila, že vizuálno je možné převést do slov... Uvědomila jsem si, že i když člověk není úplně kreativní, když nemůže malovat- a mě malířství strašně zajímalo-, že může být vykladačem a pokusit se vyjadřovat se k obrazu slovy.“

,,Fotografie mě velice lákala. Fotografické autorství. Nejenom fotka jako taková, ale kdo je jejím autorem. Jaký je jeho styl nebo názor. Čím se fotograf může autorsky definovat a projevovat..."

,,Fotografie není jenom vizuální umění. Vizuální talent je asi nutný, ale ještě podstatnější je projekce myšlení- tedy názorů, postojů, cítění, které jsou do každé fotky zakódované a skrze tu vizi se realizují."

Pro mne velmi inspirativní kniha, ke které se ráda vracím. Mám ráda fotografii a mám ráda, když se téměř nepostřehnutelným způsobem dozvídám něco nového.
Vyprávění zajímavého životního příběhu, díky kterému se člověk i lidsky, ne encyklopedicky, seznámí s umělci, které Annu Fárovou obklopovali a se kterými spolupracovala.

Doporučujeme

Boss Babiš
Boss Babiš
To na tobě doschne
To na tobě doschne
Divočina
Divočina
Deník Anne Frankové
Deník Anne Frankové

Autor a jeho další knihy

Anna Fárová
česká, 1928 - 2010

všech 22 knih autora

Kniha A pásly by se tam ovce... je v

Přečtených15x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce7x
Chystám se číst5x
Chci si koupit1x