A pak zemřeš

A pak zemřeš https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26283/a-pak-zemres-26283.jpg 4 38 8

Fotografka a reportérka Bess Gradyová si už dávno zvykla pohlížet na svět objektivem svého špičkového fotoaparátu. Ta pomyslná vzdálenost jí pomáhá udržet si ode všech katastrof a děsivých událostí, které musí zdokumentovat, jistý odstup. Po tom, co se zhostila nezáviděníhodného úkolu - nafotografovat masakr v dětském domově - je přesvědčena, že si zaslouží "rekreační" zakázku. A právě takovou se jí jeví nabídka reklamního časopisu cestovní kanceláře, která si nepřeje nic obtížnějšího než pořídit spousty snímků jakési zapadlé mexické vesnice. Aby si to opravdu užila, rozhodne se Bess, že s sebou vezme svou sestru. To, co však obě mladé ženy v Mexiku čeká, je horší než nejstrašnější noční můra. Idylická vesnička se změnila v hrůzný hřbitov. Všichni její obyvatelé byli otráveni neznámým prudkým jedem. Zdá se však, že jeden z nich přece jen přežije... Poté, co jej však Bess a její sestra vskutku přivedou k životu, obrátí se vše ještě k horšímu. Bess je zajata lidskou zrůdou, která má podle všeho celou apokalypsu na svědomí, její sestra je nezvěstná. Příliš naděje na její záchranu Bess nezbývá. Jedinou šancí je důvěřovat muži, o němž je přesvědčena, že je vrah... ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Columbus (ČR)

And then you die... , 1998

ArwenAragorn
29.11.2020 1 z 5

20%
Tak tohle nebylo ono. Dost nesmyslů, děj, který mě nezaujal, měla jsem problém knížku dočíst. Zkusím ještě něco od autorky, jestli nebude lepší.

hana4834
19.08.2018 5 z 5

Z počátku jsem byla skeptická ale pak me to chytlo a nemohla jsem přestat číst dokud nebyl konec

adelinka
05.11.2016 4 z 5

Napätie, teroristi s vírusom a aj romantika. Fotoreportérka Bess má v pláne odych a relax so svojou sestrou, ale všetko sa zvrtne úplne inak ako si to predstavovali.

Ben Nevis
09.08.2016 3 z 5

Celkem slabší thriller s nezajímavou přímočarou zápletkou. Hlavní hrdinka je navíc protivná, protože pořád dupe nožkou "Já chci". Navíc ke konci se chovala o 180% jinak, než dovolovala její povaha.
CIA ale zdatně sekunduje, když se nechá terorizovat jednou civilistkou, kvůli které plýtvají agenty na ochranku, místo aby chytali teroristu.

Celé je to takové jakoby splácané dohromady, překvapivých momentů je málo, ale dočíst se to dalo.

lenkavildomcova
12.08.2014 5 z 5

Dobré... Líbilo se mi to...

eletrika03
07.03.2014 4 z 5

Hodně jsem se do toho za četla a velice se mi líbila.

evasamankova
23.05.2013 4 z 5

Romantické, napínavé a velice čtivé. Tak jak to autorka umí.

netty.vanity
13.11.2011 3 z 5

Na knize mě nejdříve upoutal název - "A pak zemřeš"zní dost výmluvně, či-li jsem předpokládala,že půjde o nějaký napínavý příběh. I když jsem nebyla daleko od pravdy... Pořád to mohlo být lepší. Fotografka Bess odjede na "obyčejný"pracovní výlet do jakési bezvýznamné vesnice v Mexiku.Aby nebyla sama,vezme s sebou svoji sestru... když ve městečku objeví jen a jen mrtvoly,dojde jí, jak obrovskou chybu udělala.Netuší,že již před cestou byla jen součástí plánu.. Terorismus,virus,nájemní vrazi,CIA,láska.. to všechno a mnohem více najdete v thrilleru říznutém trochou té romantiky,který si už od začátku na nic nehraje a rovnou přejde k věci.Hrozně mě překvapilo,že jsem se v úvodu nedočkala pražádného natahování a zápletka se čtenáři odhalí hned na začátku.To bohužel přispívá k tomu,že děj není tak napínavý,všechno má hrozně rychlý spád.Na druhou stranu vás vývoj příběhu určitě několikrát překvapí..Mě dostalo,jak naplánované vše od začátku bylo.Bex přijela do smrtelným virem nakažené vesnice,na který jen tak mimochodem měla imunitu.Je to tak trochu sentimentální,hlavně ten konec,ale to mi ani tolik nevadilo.Spíš bych uvítala víc té romantiky,méně terorismu a méně keců.Mám nějak dojem,že se furt jen mluvilo a řešilo,až bych občas uvítala víc popisků okolí nebo situace.S hlavní hrdinou nešlo nijak moc soucítit(děsně tvrdohlavá věčně někoho obviňující ženská),celkově byly emoce docela dost na bodu mrazu.. takže zasloužené tři hvězdičky.

Iris Johansen
americká, 1938