… a pak ji políbil

… a pak ji políbil https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138185/a-pak-ji-polibil-138185.jpg 4 162 31

Girl-bachelor série

Ve ctnostných dámách někdy dřímá více vášně, než by se znalec žen domníval… Emmalina Doveová je mladá půvabná dáma, která se může pyšnit všemi ctnostmi. Tajně si hýčká velký sen: vydat vlastní knihu o etiketě. Napsala jich už několik a všechny předložila k posouzení vikomtu Marloweovi, který vlastní největší londýnské nakladatelství. Jako jeho oddaná sekretářka chová velké naděje… ovšem jen do chvíle, kdy zjistí, že ten prolhaný darebák odmítal její knihy, aniž z nich přečetl jedinou stránku! Harry jakožto zkušený nakladatel a znalec žen pokládá knihy o etiketě za vrchol nudy. Kromě toho nevěří, že by jeho spořádaná sekretářka dokázala napsat knihu, která by stála za přečtení. Je sice spolehlivá, ale nemá jiskru. I on se ovšem přepočítá - jednoho dne zjistí, že nevýrazná šedivka Emma odešla beze slova vysvětlení z práce a dokonce si dovolila začít psát do novin. Jak si něco takového vůbec mohla dovolit? Na něco takového není miláček žen Harry zvyklý, a tak se rozhodne uštědřit Emmě lekci. Hodlá slečnu Doveovou naučit pár věcí, které jsou etiketě na hony vzdálené. Když ji ale políbí, ke svému úžasu zjistí, že jeho bývalá sekretářka v sobě skrývá více vášně, než by se nadál. A Emma si uvědomí, že si z touhy po spořádanosti nechala spoustu nádherných věcí proklouznout mezi prsty. Nyní je rozhodnuta dohnat, oč přišla - i když při tom bude muset hodit za hlavu všechny své ctnosti, na něž byla tolik pyšná. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

And Then He Kissed Her , 2007

Bergerac16
03.01.2024 4 z 5

Je to velmi pozvolna plynoucí příběh bez kdovíjakých vyumělkovaných dramat, připomínal mi Nezkrotnou touhu od L.Kleypas, v méně divoké verzi :-). Hlavní hrdinka se stává jakousi influencerkou a je lehounce méně věrohodné, jak by se to zaměstnané ženě bez čilého společenského života a s tím souvisejícího nadhledu mohlo povést. Vadilo mi překládání jmen Emmaline nebo Josephine na Emmalínu a Josefínu, koneckonců Harry taky není přeložen jako Jindřich. Taky byl zmatek ve střídavém titulování Harryho jako mylorde, pane, sire a lorde..

Kudík
18.02.2021 4 z 5

Pro mě opět nová autorka a musím říct, že se jedná o velmi milé a nenáročné čtení, s trochou humoru a špetkou dramatu. Ať už Emma nebo Harry (i se svým rodinným "harémem") jsou sympatické postavy. Hrozně se mi líbil pan Holub. :)

Zomy
25.01.2021 5 z 5

Takhle autorka mě neskonale baví! Je s podivem, že mi tak dlouho nepřišla pod ruku.
Její knihy jsou vtipné, odlehčené, plynulé. Hrdinky jsou pravé bojovnice - životě i v lásce a nakonec prožijí svou pohádku o Popelce. Osnova je stále stejná: stará panna, která si musí vydělávat na živobytí, se střetne s arogantním a vysoce postaveným šlechticem. Ale zastrašit se rozhodně nenechá.
Stále jde o historickou romanci a přitom už tu máme telefony, vlaky a ženy v roli sekretářek. Parádní čtení minimálně za 4,5 hvězdy.

vcielka
01.11.2020 5 z 5

Ja som po dlhej dobe bola knihou celkom nadsena. Nebolo to take naivne divadielko ako pisu niektore autorky. Prislo mi to celkom realisticke s plynulo postupujucim vztahom dvoch celkom pekne vykreslenych hrdinov

klarahav
06.03.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila.

wendy944
28.11.2019 3 z 5

Ne bylo to úplně v špatné ani super takový. Průměr

Rozinka28
07.10.2018 3 z 5

Neurazí, nenadchne. I v historických romancích se dají nalézt knihy plné vtipu a pošťuchování, i přes svázanost tehdejší etiketou. V této knize mi právě tohle chybělo. Jinak děj plynul pozvolna a četl se lehce, žádné velké zvraty, ideální, pokud si chce člověk odpočinout od zmatku okolního světa.

jitka7
16.08.2018 2 z 5

Teda romány tohoto typu moc nečtu, ale musím říct, že ty, které mám už za sebou byly super. Početla jsem si, pobavila se. A tak jsem si řekla, zkusím po delší době další. Ale teda co to bylo? Mě to bohužel vůbec nezaujalo. Přišlo mi to strašně nudné. Pořád jsem četla, četla a pak byl konec. Žádný extra humor, žádná pořádná zápletka. Zklamalo mě to.

LilianaFalcon
16.10.2017 3 z 5

Neslane nemastne...

daza.dt
15.06.2017 5 z 5

Přiznám se, knihy tohoto druhu moc nečtu, takže nemohu moc hodnotit a porovnávat oproti jiným autorům a titulům. Ale četlo se to rychle, hezky bylo vykresleno uvažování a hlavně různá omezení v životě žen tehdejší doby. Milé, mělo to spád. Za mne spokojenost.

vikimi
08.03.2017 3 z 5

Začátek byl úžasný a strašně mě bavilo, jak se "pošťuchovali", potom knížka nabrala na obrátkách. Bylo to hodně "pikantní" a v tom mi už Emma úplně neseděla...a konec mi přišel moc rychle odbytý - bohužel :/

Simi
03.03.2017 4 z 5

Pro mne slabší, než poslední díl, vzala jsem to trochu na přeskáčku, ale přesto milé čtení s dobrým koncem. Námět celé série je pro závěr 19. století v Británii poněkud nepravděpodobný. Ve všech dílech se opakuje motiv nijak výrazně krásné, nebohaté a samostatné "staré panny", tj. kolem třiceti, do které se zamiluje šlechtic, kterého podobné typy nikdy nepřitahují. V hrdince je probuzena vášeň a skončí to nakonec svatbou, protože bez hrdinky hrdina nemůže žít. No není to úžasné?

TaLu
20.02.2017 5 z 5

Tato kniha nebyla v knihovně, proto jsem před časem četla další díly v sérii a teď teprve se dostala k tomuto.
Jak zhodnotit?
Jako velmi milé čtení.
Milé - to je to slovo, které se mi vynořovalo při čtení.
Příběh má spád, vtip, zápletku, hlavní hrdinové mi oba ( což někdy nebývá) byli opravdu příjemní a sympatičtí a líbilo se mi, jak je nelehká minulost zformovala do silných osobností.
Řekla bych, že to byl nejlepší díl ze série, právě díky tomu, jak se vše poskládalo a nikde to neskřípalo.

Milovníkům romantiky mohu směle doporučit !

Majdule
28.12.2016 4 z 5

Osvěžující, pěkně plynoucí romance o samostatné dívce, která si splní sen, aniž by vlastně tušila, že jej má. Hlavní hrdinka má tu správnou míru odvahy, hrdina šarmu a příběh pikantnosti, aby byl ideálním čtením na chvíle oddechu.

blanci
31.08.2016 4 z 5

knihu jsem přečetla jedním dechem . Škoda že romantický konec není více dotažen. Měli spolu nakonec děti a žili šťastně? v dalších dílech se jen píše že Emma napsala úspěšný román.

Litocha
17.07.2016 4 z 5

Líbilo se mi, že hlavní hrdinka si nenasazuje žádné růžové brýle, neobelhává samu sebe, ale zná sebe i své možnosti. Všechny zvraty v knize byly uvěřitelné a vycházely z charakterů postav. Při prvním čtení jsem byla z knihy doslova nadšená, podruhé už mi něco trochu vadilo, snad občasná zkratkovitost, nebo přece jen poněkud nereálný úspěch článků o etiketě. Celkově jsem ale Emmě i Harrymu moc fandila. A moc se mi líbí obálka, proti pestrobarevným přebalům s postavami v různém stádiu obnaženosti, které jsou pro tenhle žánr typické, je to za mě rozhodně krok správným směrem.

Bet
07.03.2016 3 z 5

No jako ze života Harry má svůj názor a je paličatý. Jinak je to pohodové počtení :)

havrmoni
24.02.2016 4 z 5

První víc jak polovinou knihy jsem se doslova prokousávala. Emma mi byla sympatická,ale každou chvíly jsem s ní chtěla zatřást a vyklepat z ní samu sebe. Což nakonec Harry udělal a pak už to bylo nádherné počtení. Můj dojem,že se na ní podepsal otec a teta z ní vychovala starou pannu už za mlada,byl nakonec správný.

Merlinit

2014  77%Svádění jako lék
2013  82%Gentlemanovy tajné touhy
2013  75%Pletichy krásného vévody
2021  76%Pravda o lásce

Kniha … a pak ji políbil je v