A na nebi čekají hvězdy

A na nebi čekají hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407032/bmid_a-na-nebi-cekaji-hvezdy-Gn6-407032.jpg 4 184 67

Erika, úspěšná realitní makléřka z New Yorku, má všechno – skvělou kariéru a dvě krásné dospívající dcery. Jenže jedna z nich, Kristen, zemře při vlakové nehodě. Kromě smutku nad ztrátou dcery se trápí také výčitkami. Ten den měla obě dcery vézt do školy ona, jenže dala přednost kariéře. Annie, druhá Eričina dcera, má svoje vlastní výčitky. Neměla nechat Krissie ten den odjet. Objeví se však jiskřička naděje. Co když došlo při identifikaci k záměně a Kristen je stále naživu? Její nezvyklé chování v den, kdy zemřela, i tajemné vzkazy, které Erika začne dostávat, tomu nasvědčují. Propast mezi Erikou a Annie se rozšiřuje, a tak zatímco Erika začíná pátrat na odlehlém ostrově Mackinac, kde sama vyrostla, odjíždí Annie do Paříže, protože věří, že Kristen se skrývá právě tam. Ale je Krissie opravdu to jediné, co je dokáže znovu sblížit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Quote Me , 2016

Eleanor-ka
06.09.2019 3 z 5

Moje druhá zkušenost s autorkou a nejspíše i poslední. A na nebi čekají hvězdy je průměrný román pro ženy o odpuštění druhým a sobě samým, který je pojatý poněkud jednoduše a naivně. Zbytečně natahující děj, kterému by se dalo předejít, kdyby před sebou hlavní hrdinky tak hloupě "neutíkaly" a vše si ujasnily už na začátku. Chápu, to by se potom nevyskytl tento hořko sladký příběh, který nás má pohladit po duši. Pro mě to bylo jen oddechové čtení s ojedinělými úšklebkami. Za čtivost musím hodnotit standardně.

sgjoli
04.09.2019 4 z 5

4,5 hvězdičky zaslouženě! Nemohu říct naplno, co mi na knize chybělo, abych dala plný počet hvězd, protože by to byl spoiler. Nicméně kniha se mi jinak jako celek moc líbila, slupla jsem ji jako malinu. Krásné, smutné i veselé, plné naděje i bolesti. O životě, jaký je - jak umí být někdy hezký, ale také někdy bolestivý a tragický. Autorka píše hodně čtivě, velmi přesvědčivě umí vykreslit emoce a vůbec životní osudy svých hrdinů. Člověk se do příběhu ponoří velmi rychle a těžko se od toho odtrhává. Jsem z knihy nadšená a určitě dopručuju.

Blaufik
03.09.2019 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy je román, po jehož přečtení budete přemýšlet, a zároveň budete vědět, že jste právě přečetli knihu, na kterou hned nezapomenete. Prosím více takových inteligentních románů, které, byť jsou psány s jakousi lehkostí, mají rozhodně hloubku a jejich čtení si užijete.
Alespoň já jsem si čtení opravdu užila.

Leniiis
03.08.2019 4 z 5

Knížka byla sice hezká, ale úplně první knížka od této autorky se mi líbila mnohem víc :-)

luculi
30.07.2019 4 z 5

Cesta lidskou duší se všemi veselými i tragickými momenty. Spousta emocí a hledání sebe sama, smyslu života a tak podobně. I tak by se to dalo nazvat. Částečně je to (ženský) román, ale pro mě šlo spíše o podstatu příběhu a psychologii.

rodak
25.07.2019 4 z 5

Sáhl jsem po této sladké limonádě,abych odpočinul od thrillerů.Ale líbilo se mi to

leucantha
25.07.2019 4 z 5

Fajn čtení, souhlasím, ty citáty v knize byly dobré.

jasmína
24.07.2019 3 z 5

Souhlas s komentářem Květ.

Hezky psané, ale čekala jsem víc, ale to už je o mých nárocích.....

Její první kniha se mi líbila na deset hvězdiček, a proto je to možná teď pro mě těžší.....srovnávám.

JanaDor
09.07.2019 4 z 5

Příběh velmi citlivě odhaluje stavy křivdy a ublížení po tragické události, kdy si to blízcí berou za svou vinu. Také upozorňuje na minulost, se kterou není Erika vyrovnaná a obviňuje nejdříve svého otce a pak sebe. Cesta k uvědomění je dlouhá a složitá. Smutek nelze přeskočit nebo obejít, musí se prožít.
Kniha je čtivá, poutavá a dokázela si mě získat svou upřímností a citáty, které se v knize objevují, protože si je dcery zapisovaly.

Květi62
07.07.2019 4 z 5

Knížka o veliké tragédii, bolesti a pocitu viny. Ale také kniha o poznání sama sebe, o odpuštění blízkým , ale hlavně sobě. Určitě doporučuji

perpe2a
07.07.2019 4 z 5

Příběh o vztazích matky s adoptivní dcerou, závěr s nádechem romantiky. Bylo to moc příjemné, milé čtení.

Devil-Ivet
06.07.2019 4 z 5

Smutný, ale přesto milý příběh o lásce, naději a porozumění. Smrt dcery a sestry je bolestná a Erika s Annie se odcizí. Nedokáží spolu mluvit a každá se viní za smrt Krissie. Čeká je dlouhá cesta, ale nejen k té druhé, ale i ke svému nitru. Kniha je obohacena mnoha citáty, které vše ještě umocňují.

lištička123
03.07.2019 5 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení a byla jsem nadšená. Skvělý příběh, moc hezky vykreslené pocity hlavních hrdinek, vztahy mezi nimi,...prostě výborné počtení. Kdybych od ní nemusela odcházet, přečetla bych ji na jeden zátah.

Květ
30.06.2019 3 z 5

Román mě zaujal vysokým hodnocením i krásnou obálkou, která na mě vykoukla i po odejmutí svrchního obalu, to jsem se opravdu pokochala. Příběh vypráví střídavě matka a dcera, ženy, které zasáhne velká životní ztráta, smrt nejbližšího člověka. Jejich pouto přetrhávají výčitky, nedostatek komunikace ústí v nedorozumění a čtenář sleduje jejich odcizení. V románu se rozvíjejí i další vztahové linky, nahlédneme do poměrů rodičovských, sourozeneckých i partnerských. Moje očekávání bylo asi příliš vysoké, kniha rozhodně není špatná, ale já bych ocenila větší hloubku a propracování, pro mě děj klouzal spíše po povrchu, nedokázal mě tak úplně zasáhnout. Na druhou stranu jsem ráda, že se autorka vyvarovala přílišných klišé, je to poutavé čtení s hlubšími myšlenkami.

Efča59
26.06.2019 5 z 5

Škoda, že se o této knize víc nemluví. Přečetla jsem ji na doporučení @penny_and_books v podstatě jedním dechem. Autorka brilantně popsala pocity matky spojené se ztrátou dcery a zároveň pocity sestry po ztrátě milované sestřičky. Některé tyto pocity ( a to hlavně pocit viny) a chování hlavních hrdinek má přesah do minulosti. Kniha je protkána citáty, které vlastní text skvěle doplňují. Za mě velké doporučení.

Mermaida
24.06.2019 5 z 5

Velice poutavá a čtivá kniha - o odpuštění sama sobě a o naději, o víře v zázrak, která navíc byla plná krásných citátů a mouder.

Ivulka432
23.06.2019 5 z 5

Opět moc povedená knížka jako všechny od této autorky. Vše ji bylo řečeno v komentářích níže - laskavé, krásné, hluboké, kouzelné, nádherné čtení. Doporučuji 6*!

MMacicekk
22.06.2019 5 z 5

Autorka napsala velmi milý, laskavý a dojemný příběh, který vás provede cestou k uzdravení duše. Erika si nese šrámy z minulosti, které ovlivňují i její dosavadní život, jen si to nechce uvědomit. Annie se upíná k nalezení své sestry, o které je přesvědčena, že žije, ale z jakéhosi důvodu se jim nemůže ozvat. Obě ženy čeká cesta sebepoznání, ale také odpuštění a smíření, a to nejen druhé, ale především sama sobě. Autorka na obou charakterech hlavních hrdinek velmi zapracovala, čtenář může sledovat jejich vývoj a změnu, která je sice pozvolná, ale patrná a vede k uvědomění toho, na čem opravdu záleží.

Šánka
21.06.2019 5 z 5

Romány pro ženy mají široký záběr, od sladkých milostných až po takové, které mají dávku něčeho navíc, hloubku, něco, proč na ně myslíte ještě další dny po dočtení. A to je pro mne tato kniha....
,,Musíš se smířit se svou minulostí, závisí na tom tvoje budoucnost".
Řekla bych, že tohle je přesně mottem této knihy. Příběh o ztrátách, nevyřčených slovech, smíření a odpuštění nejen druhým, ale i sám sobě.
Nádherný příběh, a pokud jste od autorky ještě nic nečetli, vřele doporučuji.

Knižní střípky
14.06.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Po tragické události, kdy jedna z Eričiných dcer Kristen zahyne pro železničním neštěstí se zdá být život rodiny v troskách. Kristen je mrtvá, její sestra Annie s matkou Erikou jsou zmítány výčitkami svědomí. Každá si dává za vinu, že Kristen zemřela. Propast mezi nimi se zvětšuje každým dnem. Dojde to až tak daleko, že se jejich cesty rozdělí a Annie odchází z domu s utkvělou představou, že je její sestra možná naživu, že došlo k chybě při identifikaci. Erika tuto možnost zprvu rezolutně odmítá, nicméně když jí začnou chodit zvláštní maily s citáty, které obě její dcery odjakživa sbírají, začne i ona přemýšlet nad tím, zda by to nebylo přeci jen možné. A tak se obě ženy vydají každá na vlastní pěst pátrat. Annie se dostane až do Paříže, Erika se chtě nechtě vydává na ostrov Mackinac, kde stále ještě žije její otec a mladší sestra Katie.
Srdce se mi svíralo, když jsem viděla, jak strašně moc se míjejí matka s dcerou. Místo aby si byly oporou, nejsou schopny najít společnou řeč. Každá si o té druhé myslí své a nejsou schopny si sednout a upřímně si promluvit. A přitom se moc milují. Krásně je zde vidět, co vše se může stát, když spolu ti nejbližší přestanou mluvit. Je pro tuto totálně rozervanou rodinu vůbec ještě šance na nápravu?
Kniha je plná moc pěkných citátů, které dívky díky rodinné tradici předávané z generace na generaci sbíraly a které je měly provázet životem a být jim nápomocny v těžkých chvílích a při důležitých rozhodnutích.
Pro mě to byla kniha, kterou jsem přečetla během pár hodin a u které mi bylo místy hodně těžko a smutno. Ztráta dítěte, byť již dospělého, to musí být strašné.

pro ženy zmizení lidí rodina vs. kariéra ztráta blízkých

Lori Nelson Spielman
americká, 1961
2013  85%Seznam tajných přání
2019  83%A na nebi čekají hvězdy
2016  77%Sladké odpuštění

Kniha A na nebi čekají hvězdy je v