Dokonalá vražda

Dokonalá vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413439/bmid_dokonala-vrazda-zeA-413439.jpg 4 97 28

A Medlar Mystery série

Sara Medlarová je královnou romancí, s miliony prodanými výtisky. Po odchodu na odpočinek se však začíná nudit, a tak se vrací do svého rodného městečka Lachlanu na Floridě a pustí se do přestavby starého sídla, jež obdivovala už jako dítě. Pro ni samotnou je příliš velké, ale raději by umřela, než by to někomu přiznala. Pak však v Lachlanu získá práci Sařina neteř Kate, která chce prorazit jako realitní agentka. Kate tedy osloví tetu, jestli by nemohla zůstat u ní, než si najde něco vlastního. Když však dorazí k Saře domů, zjistí, že není jediným dlouhodobým hostem. V domě má už svůj pokoj i Jackson Wyatt, a ačkoliv se nedá popřít, že je to okouzlující fešák – je jasné, že má její tetu omotanou kolem prstu – ještě nikdy nepotkala nikoho, kdo by ji rozčiloval tolik jako Jack. Poté co jsou v městečku náhodou objeveny dvě lidské kostry, toto nepravděpodobné trio se spojí pod společným cílem: vyřešit záhadu, kterou zřejmě chtějí všichni uchovat pod pokličkou. Sara, Kate a Jack, spojeni smyslem pro spravedlnost a touhou napravit staré křivdy, se budou muset pustit do temných tajemství městečka a přivést na světlo ošklivou pravdu. Světoznámá autorka románů Jude Deveraux přichází se svým debutem ve světě detektivek, s příběhem plným starých tajemství, smrtící nevraživosti a nepravděpodobné skupinky přátel, kteří jsou odhodlaní odhalit pravdu bez ohledu na následky...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Baronet

A Willing Murder , 2018

Dandulka
22.04.2024 4 z 5

Celý příběh mi připomínal příliv a odliv. Skvělé scény střídaly ty méně zdařilé, některé zvraty byly předvídatelné. Celkově měl příběh docela velké trhliny.

orinka3
21.11.2023 odpad!

Jsem tu jediná, která toho musela v půlce nechat? A to jsem se vážně snažila a pořád jsem dávala knize šanci. Vůbec jsem udělala velkou chybu, že jsem si ze zvědavosti tuhle autorku po 30 letech půjčila. Abych se přesvědčila, jestli a jak jí jde psaní detektivky. Je vidět, že starého psa nemá cenu učit nové kousky, paní Deveraux se má držet osvědčených postupů a zůstat u své nenáročné červené knihovny. Protože v ni proměnila i tu "detektivku". Když pominu ono typické americké společenské rádoby vtipné klábosení, vyjadřování se ve zkratkách, všichni tu všem říkají křestními jmény, (bohužel i rodinní příslušníci sobě vzájemně) - pořád tam tu napínavou detektivku nevidím. Nalezené dvě kostry v kořenech stromu jsou tam jaksi mimochodem, protože nejvíc přece záleží na tom, jestli se Kate a Jackem nebo s Alastairem dostane do postele! K tomu ještě navíc boxující tetička Sára...ať se na mě paní D. nezlobí, ale napsala děsnou sr****!

Evka27
11.03.2023 3 z 5

Celkem příjemné čtení,rychle přečteno.

jana9877
27.11.2022 4 z 5

Určitě jsou technicky lepší detektivky, ale kniha se mi líbila právě pro svou čtivost a jistou jednoduchost. Jen ta cizi jmena opět chvílemi mátla děj.

Baileys
05.03.2022 odpad!

Obcas jsem od autorky neco romantickeho precetla, tak jsem se na detektivku tesila. Ale po dlouhe dobe musim rici, ze jde o knihu, ktera nestoji za cteni. Napad/zapletka je dobra, ale dej neplyne. Ani jedna postava me po par dnech neprirostla k srdci. A nektere sceny jsou dost mimo realitu, ackoliv to dej nevyzaduje.

Kacased
19.09.2021 5 z 5

Mě se to moc líbilo. Bylo to čtivé, romantické, nenáročné. Oddechovka.

babicka_amalka
28.07.2021 4 z 5

psáno lehkým perem - příjemná prázdninová oddechovka; bavila jsem se :-)

Laf
06.06.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Nenáročná, děj plynule utíká a se zajímavými zápletkami. Také se mi líbilo to hašteření mezi Jackem a Kate, to pobavilo. Super oddychová kniha :)

Aghatte
28.04.2021 1 z 5

Moje první setkání s autorkou. Ač napsala skoro 70 knih. Mám ji zařazenou mezi romantické slaďárny, a to já nemůžu číst.
Překvapilo mě, že se dala na detektivky a všechny tři si v knihovně vypůjčila.
No, bylo to fakt sladké. Ještě se lepím. Všichni tak kladní či záporní a rozervaní. A ty školácky vyumělkované rozhovory. A to dokonalé Staré Bělidlo, kde všichni pospolu žili.... A stále něco jedli či pili :-) Scooby-doo partička, to mě pobavilo, to bylo přesné.
Kdo je pachatel bylo zřejmé od prvního setkání. Pravda, další vrstvu příběhu jsem už neodhalila.
Trochu více jsem se ztrácela ve jménech a rodinných vazbách... A na to jaká to byla drbárna, se mi nechce věřit, že by se tak zdárně utajil milostný vztah před 20 lety. Občas mi něco nedávalo smysl, asi se do toho autorka sama zapletla.
Přečetla jsem to, zkusím i další díly, nemusím pořád číst něco hlubokého a dokonalého :-) Úplný brak to není, taková detektivní pohádka pro holky jakéhokoliv věku. Neumím si představit, že by to četl muž.

lucie3944
13.04.2021 4 z 5

Mně v tuhle chvíli kniha sedla. Četla se sama, nebyla to žádná velká drasťárna, celkem pohoda. Těším se na další díly.

zouharov
28.01.2021 2 z 5

Není to nejlepší detektivka, není to nejlepší milostný příběh, ale mě se to četlo dobře a byla jsem zvědavá, kdo a proč to udělal.

handulli
01.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Jude Deveraux jsem četla naposledy v 16ti. Když přesedlala na detektivky, rozhodla jsem se dát jí šanci. Nevím, jestli je to tím, že je to v tomhle žánru její prvotina, ale bylo tam spousta momentů, které mi přišly silně přitažené za vlasy nebo minimálně hodně nepravděpodobné (např. Jack vleze do jámy po vyvráceném stromu, přestože má sádru na noze) a některé pasáže vyloženě směšné (např. bizarně napsaný novinový článek).
Navíc jsem se ztrácela v postavách. Měla jsem opravdu problém pamatovat si složité vztahové propletence - kdo je čí syn, z kterého manželství. A tak se mi stalo, že jsem si druhý den při čtení říkala: "Sakra, kdo je ten Henry Lowell?? To byl přeci něčí manžel .... ale byl to druhý nebo první manžel? A to byl ten nevlastní otec tadytoho?"
Za mě tam prostě byla spousta zbytečné omáčky na úkor dobré detektivní linky.
Bohužel musím v negativním hodnocení pokračovat. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Přestože jsem tak s hlavními hrdiny strávila několik dní, neoblíbila jsem si ani jednoho. Upřímně mi ale nejvíc vadil Jack se svou výbušnou a až bezohlednou povahou. Nedokážu pochopit, proč hazardně řídil dodávku, navíc nepřipoutaný a se spolujezdcem, když se mu před pár měsíci zabil při autonehodě bratr a on jako spolujezdec mohl být rád, že to přežil. Od té chvíle byl pro mě Jack pitomec. Buď svou fiktivní postavu nemá ráda ani sama Deveraux nebo nám tím chtěla demonstrovat, že jablko nepadá daleko od stromu?
Takže nakonec 2 hvězdy, protože přečíst se to dalo, ale měla jsem k tomu tolik výhrad, že už se k této sérii nevrátím.

pip11
20.08.2020 5 z 5

Kate odjíždí k nově objevené tetě Saře, u které už je hostem Jack…. Jak se jim bude spolu žít ve velkém domě? Sednou si, nebo si půjdou po krku…? :) Moc pěkný příběh s lehce podanou detektivní zápletkou, i když mrtvol je zde dost. Užila jsem si toto lehké napětí spolu s pomalu se vyvíjející romantickou linkou, která vypadá, že bude pokračovat v příštím díle. Svěží, zábavné a oddechové čtení, těším se na pokračování tohoto sympatického tria.

Nelička
30.06.2020 3 z 5

Žádná sláva. Příběh trochu nudnej, postavy lehce nezajímavý. Dočetla jsem to vlastně jen proto, abych fakticky věděla, kdo je vrah.... Nějak mě to neohromilo..

anibeni
22.06.2020 4 z 5

Pohodová kniha s kriminální zápletkou.. Trojice Sara, Kate a Jack mě bavila. Sice byla kniha snadno předvídatelná, ale v tomto případě mi to nijak extra nevadilo.

raty
11.05.2020 4 z 5

Moje oblíbená "červená" spisovatelka se pustila do detektivky. A vznikla "červená detektivka". Pohodové, předvídatelné, místy i zábavné čtení. Trojice hlavních postav mě moc bavila.

Kudík
19.01.2020 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a líbila se mi. Má se jednat o detektivní román, ale až na pár mrtvých je to spíše romance s detektivní zápletkou. Ústřední trojice Sara, Kate a Jack byla sympatická. Líbilo se mi jejich vzájemné špičkování, ať už mezi Kate a Jackem, anebo spolčení Sary s Kate proti Jackovi. :) Doufám, že vyjdou i následující díly a bude odhaleno něco z minulosti.

ctenarkaEva
10.01.2020 3 z 5

Nenáročná, pohodová detektivka.

eliášová
06.01.2020 3 z 5

No detektivky ji moc nejdou

Hankie
02.01.2020 4 z 5

Pro Jude Deveraux mám slabost, takže přečtu cokoliv, co napíše. Ani tentokrát nezklamala, romance zabalená do kabátku tajemství s vraždou, a i když jsem s tipem na vraha nebyla daleko od pravdy, přece jen to bylo ještě o chlup jinak. Přesto všechno, historické romance Jude jdou prostě nejlíp.