A jak se vám líbím teď?

A jak se vám líbím teď? https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400779/bmid_a-jak-se-vam-libim-ted-ELq-400779.jpg 4 120 25

Lžeme si navzájem, ale především lžeme sami sobě. Tori je ve svém životě nadmíru úspěšná. Její autobiografie se vyhřívá na knihkupeckých pultech mezi bestsellery, navíc patří mezi oblíbené motivační řečníky — a to je jí teprve třicet. Dny tráví posíláním inspirativních zpráv zástupům svých obdivovatelek a nabádá je, aby „žily takový život, jaký chtějí“. Její fanynky už ale nevědí, že Tori samotné se podle těchto rad žít příliš nedaří. S mužem, o němž básnila na konci své knihy, už půl roku nespala. Většinu nocí tráví na sociálních sítích, zatímco Tom vedle ní spí jako zabitý. Vypadá to, že všichni kolem se vdávají a žení, mají děti a říkají, jak je svět úžasný… Ale Tori jim na to nemíní skočit. Naštěstí má Dee — jediného člověka, který nad vším tím blázněním taky kroutí hlavou. Jenže pak se Dee zamiluje a otěhotní a Tori najedou začne pochybovat o každém rozhodnutí, které v životě udělala… ---- Autentická a vtipná kniha, se kterou se určitě ztotožníte. Já jsem to taky všechno prožila. Bridget Jonesová nové generace! - Carmel Harringtonová, spisovatelka V této knížce se najde každý, kdo se musel projít po emočním minovém poli, jakým je život po třicítce. - Redonline.co.uk Tento román pozorně sleduje problémy v životě dnešních mladých žen — feminismus, vztahy, duševní zdraví a mateřství —, a navíc je velice, velice zábavný. - The Bookseller... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Host

How Do You Like Me Now? , 2018

Dámaskloboukem
24.02.2023 3 z 5

Potřebovala jsem přetrpět několika hodinový let a zvolila jsem tento titul. Nebyla to úplně šťastná volba.
Nepodařilo se mi to přečíst na jeden zátah. Musela jsem si udělat přestávku, zkouknout The Devil Wears Prada a pak se zase ke čtení vrátit.
Ono to totiž nemá žádný děj. Občas má někdo svatbu, otěhotní, porodí nebo hlavní hrdinku Tori potká zajímavá pracovní příležitost.
Tori je sebestredná úspěšná autorka seberozvojove knihy. V době kdy ji psala, popisovala svůj život tak, jak to cítila.
Postupně ale začíná svůj zivot prezentovat, především na sociálních sítích, tak, aby to okolí ocenilo. Tím se začíná vzdalovat realita od života, který by Tori chtěla ve skutečnosti mít a to ji trápí. Její hlavní radostí je počet laiků, které dostane za své příspěvky.
Síla tohoto příběhu je v autentickem líčení pocitu hlavní hrdinky, ať už je sdílíte nebo ne. Já spíš ne.
V závěru jsem se dočetla, ze chyba byla na straně narcise Toma. ??!?

DominaCZ
05.02.2023 1 z 5

Život po třicítce znám, ale žádný emoční minový pole nemám, tak asi něco dělám špatně.
Dokonce ani necítím, že život bez děcek je méněcenný, takže mě zklamalo že z úspěšný ženský, která může vše, je typická kvočna chtějící pouze plůdě a degradovat se napřed na chodící inkubátor a poté na robota co jen krmí přebaluje utírá blitky nespí a toho vysněnýho chlapa odmítá protože nemá přece čas, je MATKOU!!! Tohle nesnáším. Ženský který mají svět u nohou se stanou mateřským tupcem. Blé.

Takže opět mimo.

Babkabylinkarka
02.10.2022 4 z 5

Ze začátku mě ta kniha moc nechytla, ale pak to bylo čím dál lepší. Je mi už 40+ takže spoustu věcí mám už za sebou, ale je moc zajímavé číst o tom, jak to vnímají ti, kterých se to týká. Věřím, že tato kniha zarezonuje se spoustou lidí daného věku. Mně osobně přijde úplně nejstrašidelnější to srovnání své online prezentace s opravdovými pocity, opravdovým životem.... A ten konec, ten je na jedničku s hvězdičkou.

kačka567
21.04.2022 4 z 5

Nejdřív jsem knize dala jen 3 hvězdy, ale jak plynuly dny, musela jsem o ní pořád přemýšlet a nakonec jsem své hodnocení upravila.
Kniha je na začátku taková nemastná neslaná, ale postupně se v ní rozvíjí myšlenka, která je podle mě spoustě lidí velmi dobře známá - opustit partnera a riskovat, že zůstanu navždy sama a nebo se raději dál trápit v nešťastném vztahu?
I když to není zrovna můj oblíbený žánr, jsem ráda, že jsem knihu přečetla a doporučuji ji svým kamarádkám. :)

MilackovaN
07.09.2021 5 z 5

,,Nevím, co to sakra dělám!"
Skvěle napsaná knížka, která vás donutí se zamyslet nad tím, zda jste nejen ve vztahu, ale i v životě šťastný. Přináší také pohled na to, jak v dnešní době fungují sociální sítě, kde všichni působíme zamilovaně, šťastně a úspěšně, ale nikdo nevidí, že je to jen naše představa toho, jak bychom skutečně chtěli žít. Tori je jasnou ukázkou toho, že pokud jste šťastní na fotkách, neznamená to, že ve skutečnosti se tak opravdu cítíte. Za tím vším úsměvem, úspěchy a touze po zalíbení u ostatních přátel může být ve skutečnosti pravý opak, kdy si nejste jistí ničím, ani sami sebou. Někdy je lepší nezajímat se o to, jak to bude působit na ostatní, ale o to, co opravdu chcete a cítíte vy sami.

spencer
27.08.2021 4 z 5

Knížka ve mně vyvolala dost smíšené pocity. Byl to můj první román pro dospělé od této autorky. Předtím jsem od ní četla jen tituly z žánru Young Adult, takže jsem byla zvědavá, jak si s ním poradí.
Tori byla rozhodně zajímavou postavou, která si procházela tím, čím asi většina lidí po třicítce. I když jsem jí rozuměla, neoblíbila jsem si ji tolik, jako jiné postavy z autorčina pera. V některých momentech mi přišla až moc dětinská, ale obdivuju ji za to, k čemu se na konci přece jen odhodlala. Konec se mi líbil z celé knihy nejvíc, ale to asi z toho důvodu, že mě nejvíce tato část bolela číst.
Titul vřele doporučuji každému po dvacítce, jehož život se úplně nepodobá lidem kolem něj.

kris.docekalova
12.08.2021 4 z 5

Z téhle knihy mám takový rozpolcený pocit. Na jednu stranu mi byla hlavní postava velmi blízká svými vnitřními problémy a myšlenkovými spirálami, neboli právě 'overthinking', ale na druhou stranu jsem většinu knihy četla s odporem. Bylo mi nepříjemné, někdy jsem cítila až odpor k tomu, co se tam děje. Jak se k sobě postavy chovají. Tím ale autorka perfektně vystihla toxic vztahy, ze kterých není snadné utéct, a právě jaký může mít tato toxicita dopad na psychiku člověka. Konec byl částečně předvídatelný a uspokojivý, zároveň jsem ale čekala něco trochu víc..

heliiinka
28.07.2021 2 z 5

Takhle vztahovačnou hlavní postavu jsem už dlouho neviděla. Spíš mě otravovalo, jak se ve všem šťourá, ale je fain, že popisuje, jak odsouzené se cítí "kariérní nevdané ženy".
Druhou hvězdičku dávám za to, že na konci není americký happyend.

skalek
19.07.2021 2 z 5

Nic mi kniha nedala ani nevzala......Konce už jsem se nemohla dočkat .....

Booksaddict
13.06.2021 3 z 5

Od knížky jsem toho moc nečekala, ale nakonec..proč ne? Téma víc než aktuální, hlavní hrdinka se zachová správně a film by z toho byl fajn.

Kristy.Seb
19.11.2020 5 z 5

On někdo napsal knihu o mě a ani o tom nevím? Bylo mi 30, mám 6letý vztah a pocity mám naprosto stejné jako Tori. Kamkoliv se kouknu, všichni se vdávají, žení a rodí děti. A samozřejmě lidé okolo mě mají potřebu neustále nadhazovat téma děti a svatbu.
Kniha je perfektní. Je smutná a při tom skvělá, že Tori ten krok udělá.

Život přece není spojovačka podle čísel.
Žij svůj život tak, jak sakra potřebuješ.
Život začíná tam, kde končí strach.
Všichni poznáme, když se něco pokazí. Cítíme to v kostech. Jenže někdy nejsme schopni svým kostem naslouchat. Nebo nám možná život "nedovolí" svým kostem naslouchat.
Můžeš být komplikovaná, a přesto bude pro někoho snadné tě milovat.
Vztek není ani pozitivní, ani negativní emoce. Je to jen signál, že tvoje hranice byla překročena.
Nebuď nikým jiným než sama sebou.
Tím, že neřekneš nic, můžeš udělat stejnou škodu, jako když promluvíš.
Skutečný úspěch je žít život tak, jak ho žít chcete, bez ohledu na to, co si myslí ostatní.

Market-k-a
21.09.2020 5 z 5

Úplně náhodně vybraná knížka. Moc jsem od ní nečekala, ale už při prvních stránkách jsem překvapeně zjistila, že mě hrozně baví. Doporučuji pro věkovou kategorii kolem třiceti :-) A na co se můžete těšit? Tak máme tu vztah s narcistou a citovým vyděračem, dále tikající biologické hodiny, společenské normy - přece už v tomhle věku musíš to a to ne? A tak podobně. Jako bych se vrátila do puberty, protože autorka přesně tak psala. Každé věkové kategorii bych přála takový román, kde se probírají strasti dané generace.

Johanaop
10.01.2020 5 z 5

Za mě super kniha, která určitě stojí za přečtení. Tentokrát Holly rozebírá sociální sítě a jejich vliv.
Jediné, co mě na knize opravdu iritovalo, byl Toriin naprosto šílený vztah s Tomem.

slecnapeta
06.11.2019 2 z 5

Cekala jsem, ze kniha nebude literarnim skvostem a moje ocekavani se splnilo. Postavy byly takove prumerne, Tori obcas protivna, vadilo mi, jak casto zminovala znacky produktu, ktere pouziva (znacky drogerie, kosmetiky, obleceni..). Knihu jsem chtela docist jen, abych zjistila, zda se ten prsten do krabicky "naloaduje". Nastesti se kniha cetla docela rychle.

magdicz_
21.10.2019 4 z 5

Výborná knížka pro nás, co se blížíme k hranici třicítky a čas od času upadáme do depek, když otevřeme na sociálních sítích fotky známých i těch, které vlastně vůbec neznáme a tiše jim závidíme úžasné životy a to, jak už mají vše vyřešené (od bydlení přes pravidelné exotické dovolené až po dokonalého manžela a roztomilé dětičky) a mnohdy si neuvědomíme, že není všechno zlato, co se na instagramových či jiných fotkách třpytí. :)
Kombinace tohoto tématu a čtivého stylu psaní autorky způsobil, že jsem knížku přečetla jedním dechem.
Takže pokud hledáte nějakou dobrou oddechovku, pak je tato knížka ideální.

Kishidlo
24.09.2019 5 z 5

K něčemu se přiznám. Já si často vybírám knihy i podle obálky a podle názvu, abych se nemusela stydět za to, co čtu na veřejnosti. A taky sama před sebou. A nikdy, nikdy, nikdy bych si nevzala do ruky takovou tu knížku, která má na obálce líbající se pár nebo polonahého muže. Nebo ženu. Takže jsem trochu bojovala s obálkou knihy. Prázdná krabička, kde místo prstenu je takové to kolečko "načítání".
Já jsem tak ráda, že jsem si tu knížku vzala a přečetla jí! Sedla mi jako zadnice na rendlík.
Shodou okolností je mi třicet a jsem nedávno rozešlá po dlouhém, nikam nevedoucím vztahu. Hlavou se mi honí jedna černá myšlenka za druhou. Absolutně nechápu, jak je možné, že se mi na facebooku téměř denně ukazuje něčí svatba. Já tolik přátel ani nemám!
Potřebovala jsem nějakou takovouhle knihu. Nějakou, na jejímž konci je happyend, ale ne v podobě prince.
Ta kniha řeší mnohem víc, než jen příběh nějaké nespokojené holky. A mě se hrozně líbí. Pořád si nejsem jistá, co si myslet o tom, že se mi tolik líbí. Ale vážně se mi líbí. Nemáte někdo tip na podobnou knížku? Knihu o lásce, lehkou, oddechovou, ale takovou, na jejímž konci nemám za á naprosto zkreslenou představu o romantickém vztahu a za bé depresi z toho, že to neprožívám já a že můj život není takový. Moc bych si chtěla přečíst ještě nějakou takovou knížku.

sakyvanity
21.09.2019 5 z 5

Tento komentář bude pravděpodobně ovlivněn tím, že Holly Bourne a její knihy začínám zbožňovat, ale tohle bylo skvělé. Kniha není cílena na mou věkovou kategorii, ale i přesto jsem v ní částečně viděla sebe a celkem dost i dnešní společnost - ženy opravdu mnohdy mívají strach, že zůstanou po třicítce samy/nikdo lepší než stávající patrně už se nenajde/nebude dostatek času se seznamovat s někým dalším, pokud chci dítě do čtyřiceti. K sociálním sítím se ani není třeba zmiňovat, všichni chceme vypadat šťastně a tvořit dojem, že náš život je záviděníhodný. Mně se kniha moc líbila, četla se velmi rychle a i tématika mi perfektně sedla. Mohu s klidem doporučit.

Simstr
22.08.2019 3 z 5

Kniha se velice dobře četla, vtipně napsána, realita vztahu mi přišla hodně přitažená za vlasy. Nechápu, může někdo vydržet v takovém vztahu??? :-) Jsem uživatel soc.sítí, trošku jsem se nad tím zamyslela, co tam vkládám a co hodnotím a maličko jsem se v tom i našla, bohužel :-) Taková oddychovka !

simona5r
21.08.2019 2 z 5

Ke knize jsem přistupovala jako k oddechovce, což také do určité míry byla. Ale mnohem víc mě kniha rozčilovala, obzvlášť hlavní hrdinka Tori mi byla hrozně nesympatická. Jediné štěstí, že to nakonec zakončila tak, jako jsem na to čekala celou knihu.

jasmína
28.07.2019 5 z 5

Skvělé počtení na odreagování , ač leckdo by se nad dějem knihy a životě hlavní hrdinky mohl a měl zamyslet a svůj život přehodnotit, aby ho podvědomě nežil nešťastně.....

Knihu jsem přečetla během tří hodin, nešlo odložit.