A hvězdy mi daly tebe

A hvězdy mi daly tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420330/bmid_a-hvezdy-mi-daly-tebe-ttT-420330.jpg 3 116 47

Emma nikdy neztratila naději na Lucasovo uzdravení. Když náhle vstane ze smrtelné postele, jsou všichni natolik překvapení, že si nikdo nevšimne, že něco je špatně. Podezření má jen Emma. Lucas podivně mluví, nevzpomíná si na jejich společné zážitky, a dokonce ani jeho vlastní pes ho nepoznává. Co se stalo s tím Lucasem, kterého milovala? Má jeho záhadné uzdravení něco společného s paprskem světla, který se noc předtím objevil na jeho zahradě?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

From a Distant Star , 2015

Pajii
30.10.2019 1 z 5

Knížka mě bavila tak do půlky. Pak se začal dej strašně táhnout a do čtení jsem se nutila. Přišlo mi, že kdybych přeskočila na tak třetí kapitolu od konce, nic by se nestalo. Konec byl jasný už téměř od začátku. Dej se taky nevyvijel nijak překvapivě.

Nicolka77
10.10.2019 3 z 5

Já nevím, mě osobně to začalo bavit asi tak od strany 200, jako pokus určitě dobrý. Já mám ráda ya knihy a mam rada i sci-fi a dokonce si ráda přečtu i něco jiného, ale tohle byl opravdu průměr. Kdyby byl zajímavý í začátek tak by to možná bylo í lepší:)

medvídě
08.09.2019 4 z 5

Román pro náctileté. Musím poznamenat, že jsem Emmu chvílemi nemusela - její chování mi spíše připomínalo 10ti leté dítě, než 17ti letou slečnu. Postupem doby to ale odeznělo a Emma se začala chovat dospěleji. Na jednu stranu je to příběh 2 mladých zamilovaných lidí, kterým, dospělí nerozumí, ale také o tom, že když někoho vážně milujete, tak za něj bojujete, co to jen jde.
Na konci knihy mi ale chyběla kapitola, co bylo poté s Průzkumníkem. Škoda.

"Řekni Emmě, že jí posílám míň než tři."

Princezna22
27.08.2019 1 z 5

Sladké čtení,zápletka docela fajn. Jen já se nějak chvílemi nudila.. jak už tu bylo řečeno slovy aha kniha prestala mít kouzlo... skoda.. obalka krásná,sladky a tajemný příběh ze začátku ale pak bum a je to o ničem... asi již nepatřím do kategorie pro kterou je kniha napsána... mladším čtenářům se určitě bude líbit více.

Knihomolka10942
14.07.2019 5 z 5

Tato knížka je moc hezká. Na to že jsem od ní moc nečekala, mě velice mile překvapila! Bála jsem se že to bude něco přeslazeně romantického, ale díky bohu, to bylo spíš akční sci-fi s romantickým doprovodem. Nápad sice úplně nijak velkolepý není, ale i tak se mi zápletka moc líbila a četlo se to rychle. Líbily se mi části jak s Průzkumníkem, tak i kapitoly, které vyprávěla Emma. I přesto, že se mi to líbilo, není asi na úplně čistých 5 hvězdiček. Možná kvůli tomu až moc šťastnému konci? Mohlo to být malinko zapeklitějsí... Ale i tak vám doporučuji, si knihu přečíst!

natalusak
01.06.2019 2 z 5

NEOBSAHUJE SPOILERY

S jistotou musím přiznat, že z knihy jsem byla zklamaná. Čekala jsem něco víc, ačkoliv jsem zvyklá číst sci-fi příběhy, tento mi připadal jako nepovedeně napsaný příběh čtrnáctiletou dívkou na Wattpadu. Začátek příběhu se mi líbil, i když jsem měla smíšené pocity. Postupem času šel můj zájem o pokračování v příběhu do kytek.

Na celé věci mne iritovala jedna věc. Když lidé, ať už to byl Eric, či jiní jmenovaní v příběhu, po každé důležité větě, která dávala nové informace, hlavní hrdinka odpoveděla suše: ,,AHA." Díky tomu u mne knížka klesla.

Je možné, že knihu bude bavit jiné čtenáře, u mne tedy neuspěla.

Aristea
05.05.2019 1 z 5

Bylo zajímavé číst pohled "průskumníka", ale tím to končí. Byla to taková... Pohádka.

LexikLenx
01.03.2019 5 z 5

Z knihy jsem velmi nadšená!!! Už od samého začátku mne pohltila. Velmi jsem si čtení knížky užila. Na konci mi dokonce ukáplo pár slz. Doporučuji knížku těm, kteří milují sci-fi a romantiku. Tato knížka je přesně pro Vás. Opravdu báječná kniha se skvělým koncem. Zamilovala jsem si ji a má už navždy místo v mém (jak by řekl průzkumník) "míň než tři"

V.Vendulii
14.02.2019 5 z 5

Nějak nechápu, že to má tak nízké hodnocení. Ano, není to typická lovestory, ale mě to úplně pohltilo. Mě se knížka mooc líbila a rozhodně doporučuju :)

ZNellyZ
05.01.2019 odpad!

Ze začátku mě to i bavilo, ale kniha mě kolem 100 stran přestala bavit a ke konci jsem, už některé části přeskakovala. Popis i obálka mi v hlavě vytvořily nějakou představu, která, ale byla úplně rozdílná od obsahu knihy.

!SPOILERY!

Asi jako jedna z věcí mi vadilo, jak se všude podávalo vysvětlení o Průzkumníkovi a tak, jak to všem znělo ze začátku podivné, tak ke konci to bylo úplně normální.

Kniha byla někdy zbytečně natáhnutá a nudná a bohužel se tam dost opakovaly stejné momenty a okamžiky.

Na knize, ale musím ocenit i konec, kde se vrátil Lucas a mi tak mohli prožít aspoň pár stran s naší hlavní postavou.

Musím, ale strhnout body za to, že mu vše, co se dělo připadalo naprosto normální a přirozené a to nemluvím o převyprávění jeho dobrodružství.

!SPOILER UKONČEN!

Když ti vše shrnu, tak kniha u mě nedosáhla ani průměru a to jsem se na ni opravdu těšila. Možná to zklamání bylo způsobeno hlavně mým očekáváním. Každopádně jsem knihu během jednoho dne dočetla a nic ve mně nezůstalo. Neseděl mi ani autorčin styl psaní a proto musím dát nézké hodnocení.

Mišule_11
01.01.2019 3 z 5

Knížku jsem vyhrála v knižní soutěži a neměla jsem vůbec tušení, do čeho jdu! Upřímně tohle není můj vytyčený styl! Trvalo mi než jsem se začetla, ale místy byla knížka i zajímavá, také čtivá a napínavá :) I když prakticky úplně nereálná :D

Agent2016
01.11.2018 5 z 5

Knížku mi poradila kamarádka.
A i když jsem jako kluk od knížky co má být asi spíš pro holky nic moc nečekal, tak mě ale po prvních stranách doslova vtáhla a nemohl jsem se odtrhnout.

Petra38
29.10.2018 3 z 5

Po knize jsem sahla protoze me v prve rade zaujala obalka a pak nazev. Kniha malicko pripomela Hostitele. Uz jsem tu cetla nazory,ze chybelo takoveto psychologicke pozadi atd. a musim souhlasit. Chybelo mi tam asi i vic povidani o Lucasovi a o jejich vztahu. Libilo by se mi kdyby bylo vice znat,ze si Lucas uvedomuje situaci, vice by ho to zapojilo do deje. Sice jsem po divci cetbe sahla kvuli odpocinku od dusevne narocnesich temat ale neprohloupila jsem, proste oddychovka. Ackoliv na vic jak 3* ne-e...

Ivka14
24.09.2018 4 z 5

Bylo to velice hezké čtení. Průzkumníka jsem si oblíbila a i Emmu. Bohužel sem musela jednu * srazit,protože mě jedna část knihy nebavila a to - BACHA MŮŽOU BÝT SPOILERY-Jak sestovali dodávkou,kterou jim půjčili lidi z baru nebo mě nebavilo,jak byli u té ženy,která věděla,že přiletí průzkumníkova loď. Jinak doporučuji,ale ne každému se to bude líbit.

Vikos
18.09.2018 5 z 5

Nádherná a fakticky nádherná a milá knížka

klarinka9974
02.09.2018 2 z 5

Kniha má tak krásnou obálku, že je škoda po ní nesáhnout. Jenže, ten děj je nekonečný, i když má kniha jen pár stránek, které bych měla za den až dva přečtené, tak tato kniha trvala věčně. Do čtení sem se musela nutit a celkově mě ani nenadchla.

Jannienka
26.08.2018 2 z 5

Začátek byl pro mě velkým zklamáním, první středoškolská láska, která trvá navždy, on školní hvězda, ona obyčejná, pár nic nemůže rozdělit. Hlavní hrdinka Emma zde stále omílá, jak patří k sobě, a že svého přítele Lucase nikdy neopustí, a to i přesto, že má rakovinu. Chybí mi tu nějaké pozadí, či vysvětlení těchto klišé, po kterém by mohly být uvěřitelnější, ale o tom asi kniha neměla být. Dále postrádám psychologii postav. Během celé knížky jsem se nedokázala do hlavní postavy (ani jedné) vžít.
Děj je ze začátku nudný (asi po stranu padesát), pak dojde ke zvratu, Lucas se začne zázračně uzdravovat, ale chová se zvláštně, Emma zjišťuje, co za tím stojí. Najednou je kniha čtivější, děj má místy rychlý spád a je plný napětí a zvratů. Když se knížka tak rozjede, je škoda, že zápletka celé knihy je vyřešena na pár stránkách celkem jednoduchým způsobem.
Námětem (i když jí nesahá ani po kolena) mi připomíná knížku Hostitel – S. Meyer, kterou vřele doporučuji.

LilianaFalcon
26.08.2018 2 z 5

Neuvěřitelně špatně napsaná knížka, ve které jedno klišé střídá druhé a hrdinka je neskutečně natvrdlá.

Doomiiniikaa
24.08.2018 1 z 5

Kniha měla zajímavé téma, ale to je vše co se mi líbilo. Jinak mi přišla velmi uspěchaná a zvlášť hodně rychlý konec .

brzda.
11.08.2018 3 z 5

Průměrná oddychová kniha. Přečetla jsem ji za jeden den.