A hory odpověděly

A hory odpověděly https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172925/bmid_a-hory-odpovedely-bKg-172925.png 4 1400 341

Khaled Hosseini, autor světově úspěšných románů Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí, vydává třetí román, v němž se opět vrací do rodného Afghánistánu, ale zavede nás i do Paříže či Kalifornie. Vypráví příběh sourozenců rozdělených v dětství. Abdullah vyrůstá v chudobě afghánského venkova a nepřestává toužit po ztracené sestře, zatímco Pari, která zapomněla, že kdy měla nějakého bratra, vychovává bohatá rodina v Kábulu a Paříži. Na pozadí téměř šedesáti let dramatické afghánské historie se odehrává příběh lásky, ztrát i obětí. Je lepší být odtržený od rodiny než trpět bídou? Co mohou či mají udělat bohatí pro chudé? Jak silná jsou rodinná pouta a jaké následky mají naše rozhodnutí? Na tyto otázky hledá Hosseini v mistrovském vyprávění odpověď. Sejdou se ještě někdy Abdullah a Pari? Otevřete knihu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

And the Mountains Echoed , 2012

Jindřich osmý
12.08.2014 4 z 5

Krásná,ale smutná.

Prateri
10.08.2014 4 z 5

Kdybych nečetla čtenářské ohlasy na tuto knihu, asi bych ji nikdy nezačala číst. Život Afghánců není žádná procházka růžovým sadem. Mě kniha nezklamala. Také je to mé první setkání s Hosseinim, určitě ne poslední.

pasión
10.08.2014 3 z 5

Knihu nemohu dočíst, čtu jí zhruba již rok (v originále). V určitých místech je kniha velmi napínavá, ale celkově je dosti zmatečná. Na tuto knihu jsem se velmi těšila, bohužel mne zklamala.

Blanice
08.08.2014 4 z 5

Jiná kultura, jiné mravy, neuvěřitelně živoucí příběh několika rodin z různého sociálního zařazení. Doporučuji

Ali06
13.07.2014 5 z 5

Krásný rámcový příběh sourozenců, kteří se vlastně celý život hledali... Spousta dalších příběhů postav, které byly s hlavními hrdiny těsněji či volněji svázány... Kromě poutavého příběhu je zajímavé sledovat i několik opakujích se motivů: vztah rodič - dítě v mnoha obměnách a proměnách; motiv postižení a zohavení; motiv bohatství a chudoby; motiv moci a bezmoci. Ty se opakují bez ohledu na čas i prostor a jsou dalšími momenty, které svazují příběhy dohromady. Není tedy pravda, že román je rozstříštěný, ba naopak je rafinovaně konzistentní. Promyšlená kompozice i příjemný styl vyprávění, to jsou podle mě hlavní přednosti této knihy.

cielle
11.07.2014 5 z 5

Nádherný průřez časem, odlišnými kulturami, odlišnými městy, odlišnými sociálními třídami a odlišnými povahami lidí..

rose
09.07.2014 5 z 5

Nádherné příběhy, spojující se na konci v dojemném finále. Tolik životních příběhů, osudů, postav, emocí. Krásné čtení, jako i ostatní knihy od tohoto autora.

helenkan
27.06.2014 5 z 5

Četla jsem jedním dechem.Je to krásný a zároveň smutný příběh.Zase jsem si pobrečela.:)
Doporučuju k přečtení,je to fakt síla.

zpevSusannah
23.06.2014 4 z 5

První knihou, kterou jsem četla od tohoto autora, byla Lovec draků a ta mě naprosto uchvátila. Musím proto tedy konstatovat, že příběh A hory odpověděly, je pro mě slabším odvárkem.
Samozřejmě opět Hosseini ukázal, jaký je skvělý vypravěč, jak dokáže člověka snadno zatáhnout do prostředí Afganistánu a v neposlední řadě vyčarovat u srdce zvláštní a občas i smíšené pocity (hlavně závěr knihy dokázal roztavit i mé chladné srdce, které je obrněné vůči všem "dojákům").
Hvězdičku strhávám za to, že mě vždy chvíli trvalo po odložení knihy se v příběhu zorientovat a že některé osudy lidí tam ani nemusely být...

Hudis
17.06.2014 4 z 5

Podle mě zatím nejslabší, leč stále lehce nadprůměrná a čtivá kniha. Na Hosseinim mě asi nejvíc zaujal popis prostředí Afgánistánu. Tím u mě nejvíc bodoval. Příběh byl až na druhém místě. V této knize popisování zčásti vypustil a soustředil se na to, co je asi v módě. Sepsat příběhy a propojit je. Bohužel, třeba příběh o doktoru Markusovi (nebo jak se jmenoval) mi tam vůbec neseděl, i když byl perfektní. Ale podle mě naprosto mimo záběr ( nebudu spoilerovat, takže to více nerozepíšu). Takže celkově pro mě trochu zklamání, ale určitě stojí za to přečíst, pokud jste fanouškem Khaleda Hosseini. 80%

cie
12.06.2014 5 z 5

Opět nádherná kniha seskládaná z několika navzájem propojených příběhů...a že není tak dobrá jako předchozí knihy? Neřekla bych...jen je jiná...a to se mi právě na ní líbí ;-)

Bruklinka
10.06.2014 5 z 5

Smutně krásná kniha o různých podobách lásky. Velmi krásně napsaná, čtivá, skvěle zvládnuté prolínání časových i dějových linií, ani přes velké množství postav se ani na okamžik čtenář neztrácí a vše do sebe skvěle zapadá. Nejvíc mě potěšilo vyústění, kdy se autor nesnížil k tomu, aby román zakončil trapným happyendem.

Sonica
03.06.2014 5 z 5

příběh psaný srdcem.Kniha se mi líbila moc,četla jsem všechny jeho knihy a všechny jsou krásné-tak to aspoň cítím já.Určitě se k ní vrátím

Martinka 135
01.06.2014 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Zpočátku jsem byla lehce nedůvěřivá. Afghánský spisovatel? Sama bych po ní asi nesáhla, ale dostala jsem ji k Vánocům a musím říci, že jsem za to velice vděčná.
Líbila se mi kompozice díla a styl psaní byl vcelku povedený. Jsou to takové puzzle, které postupně skládáte, až se ke konci doberete uceleného obrazu o příběhu. Moc hezké. Žádná klišé, žádné přeslazené řečičky, rozličné charaktery postav, pouze realita, ovšem inteligentně podaná (narozdíl od takzvaných rádoby bestsellerů poslední doby). Pro mě milé překvapení a zpestření. Ráda si přetu od autora něco dalšího.

Zdenik
29.05.2014 5 z 5

Hosseini napotřetí nezklamal! Úžasné, dech beroucí a za srdce chytající. Líbí se mi neskutečně jeho styl psaní, který mě vždy pohltí a někdy málem zapomenu vystoupit ze šaliny :) Na knize se mi velmi líbí originalita podání příběhu - hlavní téma knihy je rozplétáno několika bravurně prolnutými příběhy. No, není co dodat...knihu jsem přečetla jedním dechem.

hanoule
20.05.2014 5 z 5

Naprosto geniální kniha, přečetla jsem ji jedním dechem.

Zuzanka93
20.05.2014 5 z 5

Úžasný příběh plný lásky a potřeby svých nejbližších

Tripedalia
16.05.2014 4 z 5

To, co ztratíte, někdo jiný získá.. Nebo nikdy není pozdě, respektive lepší pozdě než nikdy.. Přesně tohle mi letělo hlavou na konci knihy.. =) Skvěle se četla a nabídla nejeden zajímavý příběh.. Trochu mám pocit, že na druhé přečtení, kdy už se člověk líp zorientuje v postavách, bude ještě lepší..

KattyV.
14.05.2014 4 z 5

Tohle byla má první kniha od tohoto autora, předtím jsem ho neznala, nevěděla jak píše, ale také jsem dala na reklamu a knihu si vypůjčila.
Po pár (třiceti a vícestránkových) kapitolách jsem byla zmatená, kdo je kdo, ale pak se mi začalo líbit, jak vlastně všechno do sebe zapadá.
Nejvíce mi však v hlavě utkvěla kapitola o otci, který ztratil a posléze hledal svého syna v paláci déva a jeho rozhodnutí, kapitola o Thálii a v neposlední řadě o Parí
Kniha se mi velice líbila.

kusma
07.05.2014 3 z 5

Po přečtení předchozích autorových knih je tato pro mě poněkud zklamáním. Styl vyprávění mi neseděl. Měla jsem pocit, že při každé nové kapitole, začínám číst novou knížku, seznamuju se s hrdiny a stylem psaní... Tím mi i chyběla identifikace s hlavními postavami. Příběhů a zajímavých osudů zde bylo hodně, možná by bylo lepší to rozepsat do zvláštních knih (například příběh Thalie) a ne to vše na nás vydat v jedné knize. Díky tomu jsem se ani nemohla spojit s příběhem oddělených sourozenců, což mě hodně mrzí.