Veronika se rozhodla zemřít

Veronika se rozhodla zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424/bmid_veronika-se-rozhodla-zemrit-xX9-424.jpg 4 3403 450

A dne sedmého... série

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Argo

Veronika Decide Morrer , 1998

Peleus
20.08.2015 4 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora dočetl (první - Jedenáct minut). Líbil se mi námět, líbil se mi jednoduchý styl bez překombinovaného mudrování typu U řeky stála,pořád cosi řešila a komplikovala si život, i když všechno bylo vcelku jasné a tak prosté.

P.S. Dobře zpracované nakopnutí do života!

BlaFre
11.08.2015 5 z 5

Krátká, dobře čtivá kniha. Jediná, kterou jsem četla od Coelha. Rozhodně mě nalákala, abych si přečetla další.

Felsenberg
05.08.2015

Skvělá, možná nejlepší Coelhova kniha. Jak vědomí smrti může probudit k životu. Nepochopení některých čtenářů přikládám jejich malé citlivosti. Celou knihu jsem přečetl za jedno odpoledne v mechu v borovém lese. Nádhera.

misssicccka
30.07.2015 5 z 5

hodnotím po letech, četla jsem pod lavicí na přednáškách na vysoké škole a zrovna dneska jsme přemýšlela, z jakých předmětů jsme dělala státnice, takže jistě pochopíte, že na nějaké komplikovanější recenze nemám už nárok - vím jen jedno, tenkrát to bylo pro mne dost dobrý :)

Maus
27.07.2015 5 z 5

Byla to moje první knížka, kterou jsem od Coelha četla. Děj se mi líbil a donutil mě se nad sebou trochu zamyslet. Líbí se mi, že má knížky docela tenké a dají se rychle přečíst. Jedna z nejlepších knih co napsal, ale na prvním místě mám Alchymistu.

JanaT.
23.07.2015 5 z 5

Moje první setkání s Coelhem a hnedle příjemné. Nenásilný způsob, jak příběhem sdělit myšlenku, že člověk by měl více naslouchat svému srdci a usilovat o dobro. Souhlasím s komentáři, že jistá nadsázka až patetičnost Coelhova poselství může vadit, pokud text berete s nadhledem spíše jako "současnou pohádku" s dobrým koncem, může vás jen mile povzbudit. V podobném stylu jako myšlenkově podobný, avšak do naprosto odlišného prostředí zasazený příběh Alchymista.

cleopatra11
20.07.2015 3 z 5

Velmi mě to ze začátku nadchlo - příběh Veroniky a její důvod, proč se chtěla zabít..ale...každou další a další stránkou se mě to přestávalo líbit....neříkám, že se mi celkově kniha vůbec nelíbila, ale Coelho má jistě lepší knihy..

Barbiti
16.07.2015 5 z 5

Kniha je psána neobyčejně čtivě. Po Alchymistovi mě Veronika rozhodně nezklamala. Prakticky nemám, co bych vytkla. Přikládám veliké plus za neobyčejnou úvahu o "šílenství" - Všichni jsme svým způsob šílení a pro dav zůstane bláznem vždy ten, kdo se liší. Blázinec je ukazován ve světle svobody, jako místo, kde člověk může být sám sebou, aniž by jej okolí soudilo. A tímto světem proplouvá mladá žena, která začíná odhalovat, za co žít....

mschmidtova
14.07.2015 3 z 5

Zajímavý námět, myšlenka je dobrá. Děj mi připadl ale dost povrchní. Připadlo mi, že by autor mohl jít více do hloubky, více popsat, jak se Veronika mění a proč. Proto dávám jen tři hvězdy.

sabistel
13.07.2015

Podobné téma jako u Alchymisty. Kniha se skvěle čte, Coelho skutečně umí čtenáře pohltit a donutí přemýšlet nad různými otázkami. Když jsem se k ní však vrátila podruhé, místy mi začaly vadit určité pasáže s vyzněním: Čeká vás gigantická změna, svět je tu jen pro vás, vše bude dobré!
Přesto můžu knihu doporučit. Velmi příjemné a lehounce filozofické čtení vhodné téměř pro každou věkovou kategorii.

Adris
06.07.2015

Kniha o stopadesáti stránkách a já ji četla týden. Je hrozně "těžká". Vlastně ani nevím, jestli se mi líbila. Asi jsem na tohle téma nebyla připravená.

andream
28.06.2015 5 z 5

Kniha plná velice zajímavých, pro mě přínosných myšlenek.... budu o ní řemýšlet ještě dlouho, nejen o ní... doporučuji

Nicol González
26.06.2015 2 z 5

Kniha byla čtivá a měla velice zajímavý námět a to vysvětluje ty dvě hvězdičky.
Absenci ostatních tří asi vám plně nevysvětlím, jelikož to nebyl jen jeden faktor... Nevím co mi na tom nejvíc vadilo, snad to jak vše je tak přibarvené do růžova či jak to bylo vyprávěno a jak se autor sám zapletl do příběhu.
Zdá se mi, že tato kniha je velmi přeceňovaná- sice námět je dobrý a silný, ale bohužel v knížce špatný věci přebíjejí dobré.

Adam Bartoš
20.06.2015

Dostal jsem se do poloviny a dál prostě nemůžu pokračovat. Kniha mě kupodivu moc neoslovila, místy nudila. Možná se k tomu někdy vrátím.

helkol
19.04.2015 4 z 5

Další skvělá knížka od Coelha

Muhibbis
19.03.2015 5 z 5

Možno to nezbožňujem tak ako iné knihy, ktorým som dala päť hviezdičiek, ale myšlienka sa mi páčila: ak v živote nenájdeme odvahu splniť si aspoň jeden jediný sen, vybočiť z radu a trochu sa "zblázniť", preskočí nám úplne. Nakoľko som túto knihu čítala v čase, keď sa ma téma šialenstva a samovraždy dosť týkala, veľmi ma zasiahla a na konci som takmer vyronila jednu-dve slzičky... Nech už si myslíte o Coelhovi, čo chcete, toto bolo podľa mňa veľmi milé a duchaplné (aj keď tú pasáž s mastubáciou si autor mohol odpustiť, tak ako Gálvez a Rushdie má občas problémy s prehnanou otvorenosťou).

PhoebeJenna
11.03.2015

Ze začátku se mi kniha četla hůře, ale od poloviny byla velmi zajímavá a napínavá. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi Coelhovy knihy a pracují na osobním rozvoji :)

Lovebooks
01.03.2015 5 z 5

Velice dobrá kniha ze začátku docela nudná ale asi v polovině se to hezky rozjelo a začalo mě to velice bavit

kacimilek
27.02.2015 5 z 5

Kraťounká kniha, která má však tak nějak hlubší přesah. Moje první přečtená Coelhova kniha, ale rozhodně ne poslední. Doporučuji všem.

nikolcraney
28.01.2015 3 z 5

Po prvních stránkách mě kniha přestala bavit, ale kousla jsem se a četla jsem dál. Zhruba od poloviny už to nabralo trochu větší spád a bylo z toho o něco příjemnější čtení, doplněné o několik hezkých pasáží, kdy se člověk opravdu zamyslí nad životem. Přesto knnihu hodnotím hůře než Alchymistu, který se mi zalíbil opravdu dost. Pro budoucí čtenáře této knihy - Alchymista je spíše o víře ve vlastní příběh a cestu, o tom, že člověk v životě může něco dokázat, vlastně cokoliv:) Veronika je spíše o podstatě a smyslu života jako takového, řeší zde více fundamentální otázky, proč žít. Kdybych si ji přečetla dříve, možná by mě zaujala více, dnes už o životě svou představu mám a Veronika mi tedy nic nového nedala. Ale hezký příběh, to určitě:) Za čtení rozhodně stojí!

sebevražda zfilmováno psychiatrické léčebny brazilská literatura Slovinsko inzulin astrální projekce

Paulo Coelho
brazilská, 1947
2005  77%Alchymista
2009  81%Jedenáct minut
2000  82%Veronika se rozhodla zemřít
2014  56%Nevěra
2002  73%Poutník – Mágův deník

Kniha Veronika se rozhodla zemřít je v

Přečtených5 610x