A co řeknete teď, doktore?

A co řeknete teď, doktore? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348552/mid_a-co-reknete-ted-doktore-LvH-348552.png 4 25 5

Kniha volně navazuje na již vydaný titul Na Freuda já nemám čas, doktore. Ve stejném duchu seznamuje s dalšími duševními poruchami a stavy. Každá duševní nemoc je vždy uvedena ilustrativním příběhem, který názorně demonstruje, jak daná porucha může vypadat, jaké může mít projevy a znaky. Poté následuje čtenářsky přístupný komentář shrnující hlavní znaky dané duševní nemoci, stavu nebo psychologického jevu (např. hypnózy) a doporučený postup k řešení. V další části je ukázáno, jak se příběh vyvíjel dál. Knihou opět provází postava doktora Portsteina Autor v knize usiluje o co nejzajímavější a nejilustrativnější podání tématu se zachováním odbornosti. Cílem je opět zpřístupnit zajímavou a složitou oblast duševních nemocí a přispět tím k rozšíření poznání duševní nemoci a stavů.... celý text

Katelineth
21.02.2024 4 z 5

Pro laiky dobrá mini učebnice, pro studenty příjemné opáčko :) A také některé pasáže na zamyšlení.

Barus006
01.02.2020 4 z 5

Knihu doporučuji všem se zájmem o lidskou psychiku a nemoce. Autor zajímavým stylem vysvětluje a ukazuje jak jaké nemoce vypadají. Nejprve nabízí příběh určité osoby a poté nemoc diagnostikuje a popíše ji poněkud odborněji. Přesto kniha rozhodně odbornou literaturou není, je spíše populárně naučná. Stojí za to, si ji přečíst

Evianna
22.08.2019 4 z 5

Tato úžasná kniha od výborného autora mi doslova otevřela brány do světa psychologie. 100% doporučuji. Čte se s lehkostí a podává svěží náhled na jednotlivé psychické poruchy. Naučila jsem se z ní vskutku hodně, hlavně oceňuji praktickou stránku knihy. :)

hu_87
13.04.2019 5 z 5

Knížka to je dobrá, čtivá a podnětná. Čte se skoro sama.
Bohužel tím, jak autor do knihy zakomponoval teorii, která chvílemi nabývá dojmu učebnicového textu, se tento dojem někdy trochu kazí. I tak musím dát plný počet hvězdiček, protože ke knize se budete rádi vracet. Hravě prorazí v konkurenci.

Madluska
15.01.2019 4 z 5

Ačkoliv původně jsem chtěla psát něco o suchopárnosti a profesorském stylu autora (nebo doktora Portsteina?) - zejména po části o demenci a mozkových příhodách - nakonec musím uznat, že jsem se "hecla", abych knížku dočetla, a jsem za to ráda. Ano, sice mi párkrát blesklo hlavou, že si M. Orel nějak nemůže vybrat, jestli chce vést výklad, nebo psát příběhy, ale nakonec ten formát leckde zafungoval víc než dobře (zvlášť silně jsem toto vnímala v poslední kapitole o mozkových nádorech). Dozvěděla jsem se mnohé, líbily se mi i drobné vsuvky současnějšího charakteru (tím spíš mě moc nebavily návraty až kamsi k Freudovi) a pomohly mi i nákresy a schémata. Zájemcům o laickou psychologii by se kniha jistě dala doporučit (už jen pro šíři předkládaných oblastí), knihomolům lačnícím po beletrii ale spíše s rozpaky a přimhouřenýma očima.