99 zajímavostí z Japonska

99 zajímavostí z Japonska https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61403/bmid_99-zajimavosti-z-japonska-4tC-61403.jpg 4 41 7

jiri77
01.12.2023 4 z 5

Hodně zajímavé a poučné čtení, a neubírá tomu ani datum vydání. Jasně,dnes už asi něco neplatí, ale přesto je to pořád kniha ,která má co nabídnout.
Za mě velká spokojenost a doporučuji.

Nofar197
16.06.2023 5 z 5

Výborná kniha, která zájemce o Zemi vycházejícího slunce seznámí s historií, tradicemi, japonskou kuchyni, uměním, nebo životním stylem

MarryMikuskova
15.08.2019 5 z 5

99 zajímavostí z Japonska je kniha, v ktorej sa o Japonsku dozviete takmer úplne všetko. Kvôli štýlu, ktorým je kniha napísaná, je trochu podobná školským učebniciam. Na druhú stranu, môžete mi veriť, že vďaka mnohým zaujímavým informáciám je omnoho lepšia.

Na začiatok sú vysvetlené mnohé známe japonské pojmy, ktoré ale u nás, nemusia byť vysvetľované, respektíve chápané práve najlepšie. Pojmy ako SAKURA, IKEBANA, SEPPUKU, alebo GO pozná skoro každý, no ich význam si často vysvetľuje každý po svojom. Ďalej sa v knihe zoznamujeme s históriou Japonska od samotného vzniku až po súčasnosť. Určite to ale nie je žiadne nudné školské čítanie, pretože aj popri tom sa môžete dočítať veľa zaujímavých vecí - aké sú tradičné japonské horoskopy, ako vyzerajú oslavy Nového roku, obrady, ktoré sprevádzajú život dieťaťa od jeho narodenia až po dospelosť a o mnohom inom, v súčasnosti možno dokonca aj zabudnutom. Okrem toho sa v knihe dočítate aké sú obľúbené japonské hry a športy, môžete nahliadnuť do sveta japonských rozprávok a strašidiel, ako veľmi sa líši náš školský systém od toho japonského, môžete sa zoznámiť s japonskou kultúrou a umením prostredníctvom divadla, hudby, alebo literatúry, a ešte veľa iného.

Kniha je vhodná pre každého, kto sa zaujíma o Japonsko, alebo len rád spoznáva nové krajiny a cudziu kultúru. Ja som sa od knihy nevedela odtrhnúť. :)

tsai.
24.03.2019 4 z 5

Překvapivě dobrá knížka, která je ale bohužel vzhledem k roku vydání v určitých věcech neaktuální. Nové přepracované vydání bych uvítala :-)

f.enjoy69
13.08.2015 4 z 5

Poměrně čtivá "encyklopedie" Japonska. Vše od geografie, umění či jazyka k buddhismu a životu v moderní japonské společnosti. :) Škoda, že neexistuje nějaká nová verze. Přesto velmi obohacující...

KaguyaHime
14.06.2014 5 z 5

Díky této knize se člověk dozví mnoho věcí, které bývají běžně nedostupné a nevyhledatelné. Rozhodně bych ji nedávala na druhou kolej vedle Vějíře a meče od V. Winkelhöferové. 99 zajímavostí z Japonska je sice spíše pro "lajky", ale to nic nemění na tom, jak velmi čtivá a skvělá kniha to je. Jen je škoda, že neexistuje její novodobá verze. :)

Sasak
01.03.2012 4 z 5

V době vydání, fantasitcká kniha.

Japonsko zajímavosti

Jiří Janoš