921 - start povolen

921 - start povolen https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170894/921-start-povolen-170894.jpg 3 3 2

Letecká publikace z roku 1983! Je to neuvěřitelné, ale v době hluboké totality vyšla tato knížečka, která do velmi vysoké míry popisovala skutečný život u letky a také skutečné problémy věčně s prominutém rozesrané sovětské letecké techniky. Tato publikace je bez pochyby jedním z pokladů českého letectví. Za komunisty nebyl nikdo, kdo ji nečtl. Adrenalínový článek letu na svíčku do Košic s miginou, ve které fungoval jen knipl a motor, jinak všechno zhaslo a v kokpitu byla černočerná tma, je dodnes ve staré generaci flígrů kultovním příběhem!!... celý text

Zuzka12627
Zuzka12627
28.03.2021 3 z 5

Pro mě zajímavé čtení, úplně z jiného odvětví. Našla jsem tuto knížku ve staré knihovně. Zaujalo mě, že jsou to skutečné příběhy. Je to takový průměr, ale určitě na večerní čtení postačí.

kokrokr
kokrokr
05.09.2020 3 z 5

Skutečné příhody stíhacích letců z přeškolení na proudová letadla v padesátých letech. Tohle ocení asi především piloti a fandové letadel. Průměrně zajímavá četba bez ideologického zabarvení.

letci letectví českoslovenští letci

Autorovy knížky