To veliké zlé město

To veliké zlé město https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24695/to-velike-zle-mesto-24695.jpg 4 100 7

87. revír série

Mrtvá dívka nalezená na ulici velkoměsta není pro detektivy z 87. revíru nic nového. Tentokrát však přece - uškrcená ležící na cestičce v Groverově parku je totiž jeptiška. Pátrání po vrahovi a příčině jeho činu se od dívčiných příbuzných a spolupracovníků t nemocnice, kde byla zaměstnána jako zdravotní sestra, rozšiřuje až k rockovým hudebníkům, mezi nimiž by laskavou a obětavou sestřičku rozhodně nikdo nehledal. Smrt mladé jepřišky není však jediným problémem Steva Carelly a jeho kolegů. Sonny Cole, vrah Carellova otce, který se pro nedostatek důkazů octl na svobodě, se necítí bezpečný, dokud je Carella naživu. A je tu i prapodivný zloděj, zvaný Cukrář, který nechává ve vyloupených bytech krabičku vlastnoručně upečeného cukroví. I on se však mimoděk zaplete do ošklivé vraždy. A propletené jsou i osudy dalších hrdinů tohoto nového příběhu z 87. revíru. ISBN - 80-7257-420-5 Nový Mcbainův příběh patří opět k těm knihám v nichž kromě vzrušujícího napětí znovu oceníte skvělý autorů smysl pro ironii a nadsázku i jeho brilantní postřehy o Americe konce tisíciletí. Tato kniha je mimo jiné pozoruhodná tím, že se na jejich stránkách setkají hrdinové obou McBainových románových sérií - Steve Carella a Matthew Hope. ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

The Big Bad City , 1998

Olous1
04.08.2022 5 z 5

Tak si mohu odškrtnout další skvělý díl 87.revíru. Opět perfektní počteníčko, autor nezklamal.100%.

Česneksmedem
01.12.2021 4 z 5

Dost dobrá klasika, která je čtenářům Ed McBaina známá. Jen mám trochu obavy, že ničím natolik nevyniká, abych si tuto knihu pamatoval delší dobu. Přesto fajn počtení.

Aymira
15.12.2020 3 z 5

Svižná a místy příjemně vtipná detektivka. Kolegové z 87. revíru řeší několik případů najednou, z nichž stěžejním je vražda mladé jeptišky. Postupným odhalováním a výslechy nakonec dokáží najít toho pravého vraha. Líbily se mi pohotové dialogy a kratší stopáž knihy.

konicekbily
04.12.2019 5 z 5

Tentokrát nám autor předhazuje tři problémy a postupně svým stylem o práci policistů v 87. revíru postupně přináší jejich rozuzlení. Ale není to vždy jednoznačné, a tímto mi připomíná styl psaní Grahama Greena. Dialogy se mi líbí a také úvahy postavy Cukráře jsou skvostné!

Lady Jane
10.11.2018 4 z 5

Moje druhá kniha od autora a připadá mi stejně jako u té první,že je to takové oddechové čtení,které neurazí,ale nějak zvlášť neutkví v paměti...ideální na cestování MHD...

moničina
11.06.2017 5 z 5

Skvelé, ale aj smutné.

Jarka 55
01.06.2017 5 z 5

Klasika Ed nikdy nemůže nic pokazit.

detektivní a krimi romány americká literatura

Evan Hunter (p)
americká, 1926 - 2005
2014  75%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha To veliké zlé město je v