Slyšte!

Slyšte! https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2510/slyste-2510.jpg 4 92 12

87. revír série

Nález mrtvého těla zavražděné Glorie Sandfordové ve velikém zlém městě ještě sám o sobě není ničím výjimečným. Stevu Carellovi však začnou přicházet podivné vzkazy – možná od pachatele, i když kdo ví, zdá se, že ten kdo je psal, to nemá v hlavě tak docela v pořádku. Tento názor převládá až do chvíle, kdy na služebnu dorazí další vzkaz, doprovázený citátem ze Shakespeara a podivnou kresbou, Carellovi konečně svitne a detektivové z 87. revíru se rozpomenou na nejčernější ze všech nočních můr: vrátil se muž, který si říká The Deaf Man, Taubman, El Sordo – čili Hluchý. Nejprve se pomstil bývalé spolupachatelce, která ho nechala na holičkách, a nyní připravuje další dokonalý zločin. Inteligentně, pečlivě, se zvráceným smyslem pro humor. A jak je u něj zvykem, policie je od samého počátku nedílnou součástí jeho dokonale vypracovaného plánu. Detektivové dobře vědí, že hlavním, konečným účelem veršů a přesmyček, kterými je Hluchý zásobuje, je odvést jejich pozornost od svého skutečného záměru. Nicméně nemohou si dovolit jeho psaníčka ignorovat. A tak se svým nejhroznějším nepřítelem hrají schizofrenní hru s nadějí, že se jim nakonec přece jen podaří ocitnout se ve správný čas na správném místě…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

Hark! , 2004

Greenfingers
28.06.2020 5 z 5

Tak jako měl Doyleho Sherlock svého Moriartyho, měli Carrella a spol. svého "hluchého", který je svou mazaností pěkně potrápil.
Ed McBain v této knize dokazuje, proč je považován za fenoména ve svém žánru, t.j. klasické detektivky.

Agnesita
26.10.2019 3 z 5

Takový průměr.

Aliii
27.02.2019 4 z 5

Od Eda McBaina jsem toho moc nepřečetla, ale měla jsem ho zafixovaného jako autora klasických detektivek. Příběh se mi líbil, i když detektivů a dalších postav bylo trochu moc - to je ale spíše moje "chyba", že nemám načtený 87. reír. Co se mi nelíbilo vůbec, bylo množství vulgarismů. Nevím, jestli se autor přizpůsbil době nebo se takhle vyjadřoval vždycky, ale přišlo mi to trochu moc a kazilo to dojem z příběhu.
Co naopak oceňuji, jsou přesmyčky, ty mě bavily hodně a překladatel si s nimi musel asi dost vyhrát, aby i v češtině dávaly aspoň trochu smysl.

heavy66
21.02.2019 5 z 5

Hluchý stárne a blbne, a už podruhé dělá stejnou chybu. Nakonec jako obvykle zmizí, tentokrát bohužel natrvalo. Sedí teď někde spolu s mistrem McBainem na zaslouženém odpočinku. Škoda takového sympatického záporáka!

Česneksmedem
03.02.2019 5 z 5

Dle mého jedna z těch lepších od Ed McBaina.
SPOILER!
Je zavražděna zaftig ženská, a pak na 87. revír začnou docházet divný dopisy se vzkazy v přesmyčkách. Ukáže se, že se do akce znovu vrátil Hluchý.
Nejsou zde litry krve (což je moc dobře), humor ale nechybí. Obzvláště Genero a jeho selský rozum jsou ve skvělé formě. Jím vznesené dotazy a myšlenkové pochody vás jistě mnohokrát dostanou.
Při čtení se dozvíte i něco z gastronomie a jiných životních radostí. Například co vám vlastně uvaří, když si objednáte penne al a puttanesca a poněkud jiné menu pak nabízí Marocký mls, Anál z Acapulca nebo Singapurský skluz.
Jo, a taky si oživíte dílo Shakespeara a některé modely stradivárek. Je to prostě fakt dost dobrý.

Chesterton
27.01.2019 5 z 5

Ó jé. Po delší době zas jedna připomínka mladších čtenářských let a zážitků od intelektuálky :o)
Moje asi druhá nejoblíbenější detektivka 87. revíru, z těch co jsem četla. Klasická kvalita, která nezklame. Syrová realita, která funguje zcela spolehlivě❤️

intelektuálka
27.01.2019 4 z 5

Kvůli čtenářské výzvě jsem si vybrala dílo s oblíbeným Steve Carellou...

Když na policejní služebnu začnou docházet divné vzkazy, brzy se ukáže, že Hluchý je zpět na scéně...

A tentokrát má zálibu v dílech W. Shakespeara - v jejich úryvcích sděluje instrukce ...

Jenže - najde se někdo, kdo Hluchého přelstí ?

Pro mne klasicky odvedená práce 87. revíru - pořád mě baví ...

Faila
05.01.2019 3 z 5

Trochu moc postav a trochu moc příběhů, které odváděly pozornost od hlavního děje - a pro mě úplně zbytečně. Nic z toho kolem mě nezaujalo a ani trochu nezajímalo. Možná je na vině to, že s McBainovým dílem nejsem tak skvěle seznámena, takže mě osudy různých policistů příliš nezajímaly. Ale bohužel mě vlivem těchto odboček postupem času přestalo bavit i to důležité. Na druhou stranu nedokážu knihu zcela odsoudit: napětí se příjemně stupňovalo a posledních pár stran (tedy těch věnujících se Hluchému a jeho plánu) jsem přelouskala během několika minut. Slovní hádanky mě bavily, ačkoliv jsem je nedokázala sama rozluštit, ale ty pro mě byly na celé knize to vůbec nejzajímavější.

moničina
18.04.2017 3 z 5

Jeho posledná kniha. A veľké sklamanie. Akoby to už nebol Ed Mc Bain. Milovala som príbehy s Hluchým, ale toto bolo o ničom. Celému príbehu chýbalo niečo...taká iskra, akú mali ostatné knihy. Možno autora ovplyvnil jeho zdravotný stav v dobe kedy to napísal.

postrach
11.09.2015 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora,odstartovala sbírku autorových knih.Příběhy o Hluchém,jsou jedny z nejlepších a nejzábavnějších.Tuto knihu,jsem přečetla třikrát.

Misan1993
08.05.2013 3 z 5

Nevím, na Baina to bylo možná až moc dlouhé. Jinak nezklamalo :)

JaneTrestry
30.08.2011 5 z 5

Detektivní případy z 87.revíru jsou nejúžasnější povídky od Eda McBaina nejlepší. Ráda je čtu. Kniha obsahuje žánr, který mám ráda :) Jen mohu doporučovat :)

Ed McBain
americká, 1926 - 2005