Kniha Špekouna Ollieho

Kniha Špekouna Ollieho https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413453/bmid_kniha-spekouna-ollieho-oNr-413453.jpg 4 104 13

87. revír série

Lesteru Hendersonovi se splnily všechny sny. Je všeobecně považován za nastávajícího starostu a může se těšit na slavnou budoucnost – jenže je zastřelen neznámou osobou nebo osobami. Od té chvíle se stává problémem Ollieho Weekse. Ollie se na místě činu objeví nezvykle jako první, čímž mu spadne do klína vražda desetiletí. Avšak tento zločin je zastíněn ještě ohavnějším skutkem. Ollieho životním dílem je jeho román. Vypilován po nesčetných odmítavých dopisech je konečně připraven být předhozen národu, ovšem jediný existující rukopis ukradne Olliemu z auta zloděj, který je přesvědčený, že v tomto díle se skrývá klíč k nalezení tajného místa s ukrytými diamanty…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Baronet

Fat Ollie’s book , 2003

essene
essene
29.08.2023 1 z 5

Tato kniha je slabá,nechytla mně

iceVS
iceVS
31.08.2022 5 z 5

Já nevím proč, vybavil se mi Robbie Coltrane v seriálu Bedna :-D

konicekbily
konicekbily
24.07.2022 4 z 5

Lepší průměr z 87.revíru. Jako vždy dvě souběžné akce, tentokrát, ta vedlejší větev, krádež knihy, je jemně humorná. To umožnilo autorovi vylepšovat dialogy spoustou hlášek.

heavy66
heavy66
21.10.2019 3 z 5

Sympaťák Ollie na začátku drží děj na vodou silou své osobnosti, naštěstí v druhé půli příběh získá typický mcbainovský střih, jednotlivé části se jako obvykle propojí v zajímavé finále, kdy zločinci kapitulují před partou oblíbených detektivů. Dobrý způsob jak doplnit dvanáctou položku čtenářské výzvy!

Ajrad1981
Ajrad1981
01.10.2019 3 z 5

Nejdřív mě vražda absolutně nezajímala, protože jsem s napětím čekala, co se vyvine z druhé dějové linky - ona už jen sama představa, jak někdo podle toho Ollieho výtvoru hledá něco reálného, byla docela vtipná. Bohužel se ta vtipnost poněkud vytratila a závěr vyšuměl do ztracena, aspoň co se Emmy týče. A vražda taky byla docela nudná, myslím pachatele a motiv. Podle mě spíš slabší případ 87. revíru.

Ollie, nelituj, že ti tu knihu někdo čórnul, bestseller by z toho fakt nebyl. Jo, a nemyslím si, že zrovna ty bys měl kritizovat něčí tloušťku. Zameť si před vlastním prahem, ano?

Česneksmedem
Česneksmedem
19.07.2019 3 z 5

Přiznávám, že to byla (dle mého) jedna z jeho slabších knih. Samozřejmě se tam našlo několik typických detektivních hlášek, ale některé jsou poněkud silnější pro slabší nátury, například: Byl slizký jako použitý kondom. nebo Záchod se tady nečistil od časů, kdy zavraždili Julia Caesara.
V době letních prázdnin a okurkové sezóny je to ale celkem uspokojivé čtení.

1bublina
1bublina
17.02.2019 2 z 5

Ed McBain je můj oblíbený autor. Přečetla jsem od něj min. 25 knih. Některé jsou skvělé a některé slabší. Tahle je slabší. Nebavily mě ty části z Ollieho knihy. I tak mám po přečtení chuť na další McBainovku :)
ČV 2019 - Kniha, která má v názvu slovo kniha

Marryzlis
Marryzlis
14.01.2019 3 z 5

První kniha od McBaina. Čekala jsem víc, i když musím uznat, že jsem tam našla pár dobrých hlášek.

postrach
postrach
21.08.2017 5 z 5

Tato kniha,je povedená.Ollie Weeks,dodává příběhům štávu a šmrnc.Všude se najde náký hnup nebo vybočuje z řady.Spekoun Ollie Weeks,je skvěle vymyšlená a napsaná postava.Příběhy s Olliem a nepolapitelným padouchem Hluchým,jsou z celé řady,nejlepší a nejzáživnější.

Jules
Jules
24.04.2017 4 z 5

Ollie, dlho mi viac menej bol protivný , ale táto kniha ukázala jeho lepšiu tvár a je to koniec koncov typický McBain

moničina
moničina
18.04.2017 4 z 5

Sympatický Ollie a myslím, že aj Carella ho má v skutočnosti celkom rád.

Trautenberg
Trautenberg
15.12.2013 4 z 5

Dobrá detektivka z 87 revíru - dost typický Mc Bain

Misan1993
Misan1993
23.08.2013 4 z 5

Zábavná knížka, kde se setkávají dvě dějové linie, taková pohodovka čtená na dovče :)

Ed McBain
americká, 1926 - 2005