Jako z lásky

Jako z lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27829/jako-z-lasky-27829.jpg 4 110 17

87. revír série

Milostivý Bože, odpusť nám tento strašlivý čin. Ale hrozně se milujeme a celý svět je proti nám. Nemáme jinou možnost. Konečně můžeme skoncovat s utrpením naším i těch druhých. Prosíme, pochop nás. Tommy a Irene Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že se jedná o sebevraždu milenců, ale detektivům Carellovi a Hawesovi z 87. revíru jejich řemeslo velí na první zdání nespoléhat.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Like Love , 1962

jaroiva
19.02.2024 5 z 5

Tentokrát mi to připadalo takové hodně smutné, melancholické. Jako ne, že by vraždy měly být veselé, a tentokrát prostě nějak melancholické.

Johny_H.
28.11.2023 5 z 5

Upřímně nemohl jsem být více vzdálený k možnostem kdo je pachatel. A přes to vám dá na konci autor možnost pár řádek před vyřešením zjistit kdo za tím stojí. Opět moc povedené dílo o tom jak pracuje 87 revír.

iceVS
24.08.2022 5 z 5

Tenhle příběh byl zvláštní. Byla to lehká indispozice autora, anebo únava detektivů?

Zřetelné indicie, které ignorovali, byť je nemohli nevidět a okamžitá vůle případ zařadit mezi nevyřešené...

Ale co moc mě baví, to je ta autorova tichá fascinace počasím a ročním obdobím. Nepatrně párkrát zmíní, že je duben a jaro v rozpuku a jsem naladěná jarně. Když si párkrát přečtu o detektivech utrápených horkým létem, je mi teplo. Při zmínce o dešti a zimě beru do ruky deku a horký nápoj :-)

Vždycky mě tím obalamutí :-)

ArwenAragorn
14.07.2022 4 z 5

80%

Milenci a sebevražda svítiplynem. Je to opravdu sebevražda? Některé důkazy ukazují na vraždu. Ale detektivové z 87. revíru vraha nemohou najít. Nakonec dají případ do odložených. Právě tehdy detektiva Cottona Hawese něco napadne. A dopadne vraha.
Detektivka mně zpříjemnila nedělní večer a určitě ji doporučím.

Péťa86
03.07.2022 3 z 5

Abych pravdu řekla, tak většinou detektivky od tohoto autora se mi líbí, rychlá a jednoduchá oddechovka. Ale tentokrát to trošku dřelo, celkově mě osobně moc nebavila. Zápletka celkem dobrá, ale zbytečně moc dlouhého popisování běžných situací a zbytečné zmiňování dalších nepodstatných případů.

Ivan F
25.06.2022 4 z 5

Ako z lásky - typický rukopis, opisy mesta Isola, inteligentný humor, malý počet strán a pritom je v knihe všetko - emócie, vášeň, práca policajtov, vtipné a aj vážne dialógy, náhodný prvok vedúci k riešeniu. Na to, že je príbeh pomerne bradatý (1962), tak mi prišiel úplne reálny a mohol by sa stať aj dnes, len s tým rozdielom, že zamindrákovaných vagabundov by nejaké podväzky už nerozhádzali. Salvatore alias Ed mi každým svojím krátkym krimi príbehom dokazuje, že vedel, čo robí a aj po rokoch stále dokáže zaujať súčasného čitateľa - nádherne nastavené zrkadlo dnešným prekombinovaným krimi románom.

heavy66
15.04.2022 4 z 5

Podivný případ sebevraždy milenců, která možná sebevraždou není. Vážený čtenář nepochybuje, že jde o vraždu, ale zkušeným detektivům se nedaří najít důkaz, že tomu tak skutečně je! Dokonce to vypadá, že případ skončí ad akta, mezi nevyřešenými pomníčky 87.revíru.
V nouzi nejvyšší Cotton Hawes pochopí tajemství ženského spodního prádla a objeví stopu k pachateli!

mi-380
21.08.2021 4 z 5

Další epizodka ze života 87. revíru. Relativně příjemná a pohodová, alespoň při porovnání s mou předchozí četbou. V Izole se samozřejmě znovu vyšetřují vraždy, je tu několik mrtvých, jenže s Listopádem a hlavně s Leningradem se to (co do počtu obětí a lidských tragédií) vůbec nedá srovnávat. Autor dokáže text vyplnit břitkými dialogy, jemným humorem, pátrání jeho detektivů je klopotné a často bezvýsledné, ale pro obyvatele české kotliny tu naštěstí vše působí naprosto reálným dojmem.
85 % (zatím 84 hodnocení s průměrem 83 %).

…žiletky použité, malý černý adresář se zlatým emblémem, láhev Demerolu APG, jak vidíš, prášky na spaní a uklidnění.
„Něco mě napadlo,” řekl Meyer.
„Jo, a co?”
„Kdybych byl J. D. Salinger a sepsal seznam všech těchle sajrajtů, tak by se to pokládalo za vynikající literární dílo.”
„Škoda, že jsi jen Meyer Meyer,” odpověděl Carella. „Třetí polička: láhev Nytolu, tři náplně do propisek, lahvička Florinalu…”

P.S.
Tentokrát vyšetřují hlavně Carella, Hawes a Meyer

haWranka
23.07.2021 2 z 5

Tak já nevím, ale opravdu jsem měla co dělat, abych knihu dočetla (i přes skromný rozsah). Už jsem knihy od McBaina četla a vždy jsem si je užila, tady jsem ale měla veliký problém se začíst, případ mě vůbec nezaujal a chvilky z osobního života detektivů mi spíše překážely. No, ne vždy se s výběrem zadaří, ale na autora určitě nezanevřu.

moudivlacek
01.05.2021 4 z 5

Moje parta z 87. revíru mne ani nyní nezklamala. Klasická detektivka, ale zároveň stále aktuální téma - láska. Někdo ji má, někdo ne. A někdo se snaží obalamutit detektivy z 87. A i když se to nezdá, detektivové mají dost zkušeností, aby nedali na první dojem. A také ví, že někdy nepochopitelné může být i pravdivé.
Těším se na další díl.

tygřík2
01.11.2020 5 z 5

Jo, ta láska, láska nebeská...někoho blaží a jiného to sejří. A chlapci ze sedmaosmdesátého mají hned plné ruce a hlavy práce!

konicekbily
21.05.2020 5 z 5

Pěkná nenáročná detektivka z 87. revíru. Byla napsána v roce 1962 a je věrohodná - klidně se to mohlo stát kdekoliv na větě. Jednoduchá zápletka a přesné vysvětlení. Jaký je to kontrast se současnými příliš komplikovanými detektivkami!

soukroma
15.03.2018 4 z 5

Zajímavý námět sebevražd, z nichž se někdy vyklubou vraždy. Pachatel a jeho důvod mne závěrem trochu zaskočil jako překvapivý a nedostatečný, ale ladí to s tím, jak Carella nemá rád detektivky, zejména všechny zbytečné otázky jak, kdy, kde a hlavně proč. Argumenty (autor) shrnuje na 1-2 stranách a nedá se s nimi než souhlasit, zejména oblíbené hledání motivů může být až směšné: často jde o náhodu, momentální "dobrý nápad" nebo zcela ujetý motiv, kterému nerozumí ani pachatel (jak tomu pak může rozumět někdo jiný...).

Mimochodem Carella je na úvod zdeptaný, jen tak mimochodem skoro postřelený a pak průběžně mlácený jak žito, ale nemá to na něj, na tvrďáka, žádný vliv - čas vše zdárně zahojí.
85%

Izu
01.03.2018 4 z 5

Zase jeden skvělý případ.

moničina
11.06.2017 5 z 5

Opäť, jedna z jeho vydarených.

Silverdiamond
23.12.2014 5 z 5

...'další napínavý příběh 87.revíru začíná dvěmi sebevraždami... 'o první není pochyb a detektiv Carella na ni jen tak nezapomene, 'protože jí má tak trošku na svědomí... 'druhá zdánlivá sebevražda milenců v posteli však od začátku působí dost nevěrohodně a je přímo obklopena řadou podivností... 'začíná kolotoč vyslýchání pozůstalých obětí mileneckého páru a není daleko k odložení případu mezi nevyřešené... 'McBain nás v knize obdaří pár menšími napínavými zvraty, 'ale nakonec se detektiv Cotton Hawes blýskne a případ vyřeší...'

lady
19.11.2011 odpad!

hrůza,nic horšího jsem nečetla

nevěra sebevražda detektivní drsná škola

Ed McBain
americká, 1926 - 2005