Dej mládencům ruku jako lopatu

Dej mládencům ruku jako lopatu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4428/dej-mladencum-ruku-j-4428.jpg 4 202 31

87. revír série

Prší. Je březen a prší už třetí den. Smolař Genero přinese mládencům z 87. revíru z obchůzky pěkný dárek – useknutou ruku v tašce z aerolinií. Osoba, která ji nechala na autobusové zastávce, byla vysoká a oblečená celá v černém… Pátrání po pohřešovaných ukáže, že záhadně zmizela také striptérka Bubu Bublina, a detektivové z 87. revíru nejsou jediní, kdo by ji chtěli najít. Vyšetřování ale zůstává bezvýsledné i přes další hrůzné nálezy – a detektivové tápou, dokud nepochopí, že klíčem k jejich případu není nenávist, ale láska. Láska silnější než smrt…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Give the Boys a Great Big Hand , 1960

Kory98
05.02.2024 4 z 5

Tentokrát mě návrat za kriminalisty 87. revíru malinko zklamal, nějak mě jejich řešený případ nezaujal. O to více jsem si užila McBainovu "popisnou" část města Isoly a jeho "krás".

čef
18.10.2023 5 z 5

Jedno z raných děl tohoto plodného autora jak jinak než z 87. revíru. Psáno na začátku 60. let minulého století působí dnes jako historický příběh. Policejní metody neznaly DNA, o počítačích nemluvě. Vyšetřovatelé v New Yorku i jinde to tedy měli těžké, o to více museli používat mozek. Klasika pro fanoušky, kteří se za ty dlouhá léta k tomuto dílu ještě nedostali.

Timkim
21.09.2023 4 z 5

Na knize je vidět, že byla napsána již před pár desítkami let, ale o to víc mě to bavilo. Žádné moderní technologie, vše pěkně postaru, úsudkem a výslechy. Dobré to bylo. Asi si dám i další díly z 87. revíru.

Johny_H.
04.08.2023 5 z 5

Váhám jestli by autor psal stejně dnes a i tak prorazil. Jeho popis města na celkem 2 stránky bylo utrpení, ale to dávám na vrub době kdy byla kniha psaná jinak by se to v hodnocení projevilo. případ je moc zajímavý i když do poslední doby nevíme kdo je vrah (což není neobvyklé), ale ani oběť (což už neobvyklé je). Tempo sice místy skomírá, ale i tak je docela svižné a po minulém nudnějším příběhu moc hezká kniha.

Naďa2411
21.06.2023

Další akniha mého oblíbeného autora. Detektivní kriminálka, ve které láska nutí zabít.

raty
30.12.2022 4 z 5

Zajímavý detektivní případ začíná objevem ruky odříznuté v zápěstí a pohozené v tašce na zastávce autobusu. Opět můžeme sledovat mravenčí práci detektivů. Dílčí výsledky i slepé uličky a skvělé rozuzlení na konci. Nechybí humor a přidaná hodnota v možnosti sledovat rozdíly v práci policie i ve společnosti tehdy a dnes.

janina66
15.09.2022 4 z 5

Docela zajímavá zápletka a super konečné rozuzlení celého zamotaného případu. Dotyčný vrah dobrej pošuk.
Tentokrát mě kniha bavila.

Skřítek77
02.09.2022 3 z 5

Klasická detektivka z 87. revíru s detektivem Stevem Carellou. Jeden z policistů během pochůzky najde na zastávce autobusu tašku, ve které je uříznutá ruka a rozbíhá se vyšetřování jak to pom, kdo je vlastně obětí, tak samozřejmě také po pachateli a jeho motivu. Zajímavý případ občas proložený svérázným chlapským humorem. Poslouchala jsem pěkně načtené Milanem Nedělou.

ArwenAragorn
23.06.2022 3 z 5

60%

Tentokrát budu při zdi. Detektivka se mi zdála trošku zdlouhavá. Ale špatná rozhodně není, to rozuzlení na konci stálo za to. A opět jsem se pobavila. Někteří ze čtenářů ty vtipné úryvky napsali.

heavy66
22.04.2022 5 z 5

Vážně srandovní název pro detektivku! Jenže pátračce 87.revíru do smíchu není. Mládenci sice mají ruku jako lopatu, ale nedokážou zjistit, komu ta pracka patřila, ani kdo a proč ji dotyčnému uťal. No řekněte, proč by někdo sekal ruku v zápěstí, proč ne rovnou celou hnátu?! A když dovlečou váženého čtenáře až k pachateli, zjistíte, že pointa je nejenom morbidní, ale pořádnej death metal!

kapr
15.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Mírně řečeno poněkud atypická detektivka. Četl jsem šest autorových knih těsně po sobě, a tak jsem se jednak namlsal, ale zároveň si trošku i zkazil žaludek. Čtenáře čeká určité překvapení. Za nespornou originalitu dávám autorovi tentokrát plný počet bodů. Pokud vyšetřím potřebnou chvilku, pokusím se přidat vhodnou citací. Příběh začíná nálezem ruky zmíněné v názvu knihy, a končí nálezem těla. Jen příběh je tentokrát trošku o něčem jiném nežli tomu obvykle bývá.
Autora i jeho hlavní postavu jsem vždy pokládal za známku kvality. Přečtení šestice příběhů těsně po sobě s tímto mým postojem do značné míry zacloumalo. Komentář píši se zhruba měsíčním odstupem od okamžiku, kdy jsem obě knihy (3 x ...,) dočetl. Prapůvodně jsem byl rozhodnut po dočtení všech šesti příběhů dát každému z nich stejně, čtyři hvězdy. S odstupem teprve doceňuji autorovu genialitu a dávám plný počet hvězd. Pokud bych chtěl hodnotit opravdu pečlivě a přesně, bylo by to za 4,8 z 5 možných.

Medunkavera
29.04.2021 5 z 5

Dopoledne jsem napsala dlouhý, velice dlouhý komentář k tomuto příběhu.
Pak jsem asi nějak nešikovně klikla a vše bylo pryč. Teď už je noc.
A já tu sedím, dívám se na blikající kursor, který čeká, až něco napíšu.
Jenomže.. já, když se z něčeho vypíšu, tak už to pak nedám dohromady.
Prostě... už si nevzpomenu, co jsem předtím psala.
Vypsala jsem se z toho.. prostě konec, hotové, vyřízené.
A zase ten kursor.. blik, blik, blik..: Tak už něco napiš!
Zkusím to.

Příběh jsem nečetla, jen poslouchala. A líbilo se mi to. Moc.
Tuhle partu z osmdesátýhosedmýho revíru mám ráda.
Pozor SPOILER !
A navíc se Stevem Carellou.. Tady jsem se dozvěděla, jak vypadá, jak je vysoký
a kolik váží.. (panejo, kus chlapa..)
Líbí se mi, jak detektivové mezi sebou jednají. Je tedy fakt, že se někdy snaží
jeden před druhým si tahat triko (prostě machrovat) ale to beru jako normální.
Nejvíc se mi líbí, když detektiv potřebuje nahlédnout do staršího spisu
a musí do archivu.
Hoši z archivu jsou si velice dobře vědomi toho, že tam mají informace,
které nikdo nemá a že je všichni potřebují a tak si příchozího patřičně vychutnají.
Vetřelce, který k nim zavítá, lehounce urážejí, zesměšňují a i když příchozí
jim to vrací a odsekne jim, stejně si musí něco nechat líbit. Stále má na paměti to,
že potřebuje ty informace, které mají jen oni.
Já se tím bavím, že? Ale kdyby se tohle stalo v reálu mě, byla bych naštvaná
a šla by mi pára z uší.
Však jde pára z uší i jim, ale musí si to nechat líbit. To je život.
Ty informace prostě potřebují.

Líbí se mi, jak mně autor dá semtam nahlédnout do soukromí detektivů.
Popíše, odkud pocházejí, jak vypadají, jak se oblékají, jakou mají povahu, co mají rádi, co nemají rádi,
jestli mají ženu, děti a jaký vztah s nima má.
A jak Carella miluje svoji Teddy. .

- o -

To, jak ten darebák vylézá z okna, tak to už tu je, tak napíši tohle:
Citace z knihy
"Parník Feren byl pokřtěn po slavném a ctihodném džentlmenovi,
který se jmenoval Jack Feren.
Jenomže Feren z masa a kostí byl laskavý, přátelský a sympatický blbeček, který měl u sebe vždy čistý kapesník.
Loď, kterou po něm pojmenovali, byla zanedbaná, prohnilá, rezavá, špinavá, páchla a měla nudli u nosu."
-o-
Nesmím zapomenout a pochválit perfektní přednes.
Tón hlasu a způsob přednesu mi připomínal Jiřího Zavřela.
Ale nikde jsem nenašla, kdo to četl.

Ivan F
19.04.2021 4 z 5

McBainovky sú vystavané na skvelých opisoch prostredia a práce detektívov, ako aj (ne)uveriteľných dialógoch. Výsledkom je skvelá krimi kniha o primeranom počte strán (cca 220), bez prehnaného opisu brutalít, detailov porozhadzovaných odrezaných častí ľudských tiel (stačia konštatovania, že sa našla jedna ruka a po nejakej dobe aj druhá, len telo a hlava stále chýba) a k tomu britký humor. Suma sumárum, ako napísali iní predo mnou, Salvatore je stávka na istotu. Nesklamal, potvrdil kvalitu. Teším sa na ďalšie stretnutie.

mi-380
23.03.2021 4 z 5

McBain, sázka na jistotu se znovu vyplatila, už po jedenácté. Skvělé dialogy, uvěřitelné pátrání, přesně popsaná parta „mládenců“ z 87. revíru. Záhada, humor a napětí v přiměřeném množství i poměru a navíc novinky z rodinného prostředí Steva Carelly.
80 % (aktuálně 157 hodnocení s průměrem 84 %).

“Na čem to fachčíš, Maxi?”
“Na čem bys asi tak hádal? Co myslíš? Vyrábím plány Bílýho domu. Chci ho vyhodit do povětří. Co jinýho se tak asi dá na šicím stroji dělat?”
“Chtěl jsem říct - co jako zrovna šiješ?”
“Uniformu Armády spásy,” řekl Max.

“Proč váš přítel tak pospíchá?” zeptal se Carella.
“Já nepospíchám,” odpověděl hubený muž.
“Ne? To vždycky odcházíte z pokoje oknem?”
“Chtěl jsem se mrknout, jestli pořád ještě prší.”
“Pořád. Poďte sem k nám.”
“Co jsem proved?”

tygřík2
15.10.2020 5 z 5

Víš, co ženský dovedou? A co dovedou chlapi? :-))) I hoši z 87. revíru, ač zkušení a různých fíglů znalí, si dlouho nevědí rady. Ale já jim věřím, že tomu přijdou na kloub. Držím palce, až mi bělí, a ženu očima písmenka před sebou rychlostí blesku...

RADOST
16.09.2020 4 z 5

Detektivka z doby, kdy se při vyšetřování nejvíce zapojí mozek, trpělivost, znalost lidí. Právě to, že nelze využít technické prostředky, činí četbu zajímavější. Nutí přemýšlet.

iskovsky
19.08.2020 4 z 5

Moje prvé stretnutie s autorom, ktorého knihy v čase môjho detstva plnili police mojich rodičov a asi preto sa mi do ich čítania nikdy nechcelo... ako som práve zistil, bola to chyba... po prečítaní sa totiž dostavil onen povestný príjemný čitateľský zážitok... žiadny extra napínavý dej, žiadny superhrdina, žiadna veľká akcia či bombastické finále... a predsa to dokopy veľmi príjemne plynulo aj vďaka tomu, ako majstrovsky autor používa(l) literárny jazyk a jeho prostriedky... úsporné a predsa pôsobivé... tomu hovorím kumšt

"... Meg měla postavu, kterou by američtí spisovatelé popsali jako stepilou a útlou. Což znamenalo, že to byla hubená koza."

Jaruš7
29.07.2020 4 z 5

Audiokniha v poklidu bez emočně vyhrocených situací.
Pátrání po majiteli paží je zdlouhavé od skvrnky s krevní skupinou, po proporce osoby a shodu s pohřešovanými, vše prověřit, ale torzo chybí.
Spleť svůdnosti, vášně, závislosti, nevěry a svobodomyslnosti vyústí v zločin, který na odiv ukáže jen " ruce ..."

Ukázka pečlivých detektivních postupů v odhalování zločinů utajeného chorého mozku.

Greenfingers
08.01.2020 4 z 5

Detektivové z 87.revíru a jejich práce jsou ve všech románech Ed McBaina ztvárněni zcela realisticky. Nejsou to žádní supermani, ale lidé "z masa a kostí". V jejich týmu se vztahy někdy vyhrotí, což vzhledem k jeho složení není nic neobvyklého. Občas padne i nějaká ta facka a situace se pak projasní.
Ed McBain dokáže všem svým příběhům vtisknout punc hodnověrnosti. Nejinak je to i v případě "Mládenců". Autor vychází ze známého faktu, že naprostá většina hrdelních zločinů je spáchána v afektu a pachatelé jsou v době vraždy zmítáni nezvladatelnými emocemi.
Na románu oceňuji především způsob, jakým Ed McBain pracuje s jazykem: dialogy jsou jakoby odposlouchány z ulice, ostřejší výrazy jsou vždy plně namístě.
Bonusem navíc je rozsah knihy. Autorovi stačí pouhých 185 stránek, aby čtenáře zaujal a pobavil. Některé současné thrillery s pětisty a více stránkami o to marně usilují.

konicekbily
25.06.2019 5 z 5

Autor byl průkopníkem v rozvinutí krimi příběhů - tuto část knih bych nazval "policejní rutina" - kdy není hlavní náplní knihy úvaha detektiva, ale denní vytrvalá práce týmu kriminalistů. Dokáže nás vtáhnout do děje tak, jako bychom byli součástí krinalistické jednotky a pomáhali řešit jejich zapeklitý úkol. A to do nejmenších detailů.

laboratorní diagnostika

Ed McBain
americká, 1926 - 2005
2014  76%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha Dej mládencům ruku jako lopatu je v