Brokovnice

Brokovnice https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2499/bmid_87-revir-brokovnice-E3V-2499.jpg 4 255 28

87. revír série

Žena středních let s nožem zapíchnutým v hrudi vypadá ve smrti o něco lépe než dvojice manželů střelená z blízkosti do tváře brokovnicí. To je však jen malá útěcha pro detektivy 87. revíru, kterým za jeden den přibyly hned dva případy, stejně jako to, že ten druhý se nejdřív jeví jako kombinace vraždy a sebevraždy. Vrah s brokovnicí zanechávající po sobě krvavá jatka je i ve zločineckých kruzích vzácností a nemělo by být tak složité přijít mu na stopu. Aspoň to si myslí Steve Carella s Bertem Klingem, kteří dostanou vyšetřování na starost, a brzy zúží okruh podezřelých na minimum. Jenže pachatel udeří znovu a útok přichází z nečekaného směru. Náhle se ukazuje, že za k nepoznání znetvořenými tvářemi obětí střelby z brokovnice se skrývá pravda mnohem komplikovanější a citlivější, než se zpočátku zdálo. A nepomůže ani, že se policisté záhy dopátrají jména, adresy a kompletní totožnosti pachatele. Nevěří, že by se po něm slehla zem, stejně jako zprvu nevěří opilci, který se v baru chlubí, že zabil jakousi ženu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Shotgun , 1969

Chesterton
13.12.2017 5 z 5

Drsně realistický, vtipný. Stálice.

LutherKing
27.11.2017 3 z 5

Hned jsem jí měl přečtenou. Super detektivka.

borsalino_csfd
16.07.2017 3 z 5

Mé další setkání s McBainem, ale Prachy mě asi bavily víc. Začátek byl dobrý, ale průběh i závěr mi připadl trochu příliš. Nicméně knížka stojí za přečtení.

moničina
18.04.2017 5 z 5

Výborný dej s naprosto neočakávaným rozuzlením. TV inscenácia bola iba slabým odvarom knihy, jediné čo ma na tom tešilo bol Bartoška. Nemám knihe absolútne čo vytknúť.

Skip
04.08.2016 3 z 5

Zajímavá zápletka, ale slabší rozuzlení. Svižným a čtivým stylem napsané. Jo, je-li chuť na něco detektivního, co rychle odsejpá, pak je to celkem dobrá volba.

HankaMarek
26.11.2015

McBain detektivka super

jasmína
03.03.2014 5 z 5

Opět se mi detektivka autora líbila, dokonce jsem byla překvapená, kdo že je vrah.

Knišíl
13.02.2014 5 z 5

Znovu perfektní McBain, jeho vykreslení atmosféry a charakterů postav zůstává pro mě v žánru detektivek stále nejlepší.

detektivní a krimi romány zfilmováno americká literatura

Ed McBain
americká, 1926 - 2005