80 milionů očí

Osmdesát milionů očí čtyřiceti milionů diváků se upírá na televizní obrazovku. Na programu je pořad oblíbeného baviče Stana Gifforda. Ze svého křesla doma se dívá i Steve Carella. Program se rozvíjí normálně až do okamžiku, kdy se Giffordovi zjevně udělá špatně; po chvíli klesá bezvládně do židle...

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5376/milionu-ocich-5376.jpg 4.2114

87. revír 21.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Eighty million eyes, 1966

Kniha 80 milionů očí

Starmoon

Ako sa dá spáchať vražda v priamom prenose, keď sa na budúceho zavraždeného díva 40 miliónov divákov? A to navyše tak, aby to všetko vyzeralo ako samovražda?

Veľmi sľubný námet, navyše aj názov, ktorý mi zapadal do čitateľskej výzvy (vďaka za ňu, inak o nejakom Edovi McBainovi ani netuším, čo by možno bola škoda), výsledok bol však pre mňa trochu sklamaním (hoci logicky to sedelo, vlastne to asi ani nemohlo byť inak).

Prekvapilo ma tiež, že sa v knihe prelínali dva nesúvisiace prípady – neviem, či je to pre autora bežné, ale osobne mi ten druhý (úchylom prenasledovaná „kráska v nesnázích“, ktorú má chrániť driečny policajt) pripadal akýsi nadbytočný, navyše naivný a v istej časti zbytočne brutálny.

Hoci ma však tento román nejako špeciálne nezaujal, autorov štýl mi celkom sadol, hrúbka (teda tenkosť :)) jeho diel(a) tiež, a celkom sa teším na iné kúsky z jeho tvorby.

heavy66

Čtyřicet miliónů diváků sleduje komikovu smrt v přímém přenosu, a Bert Kling sleduje hezkou blondýnku, kterou obtěžuje neodbytný nápadník. Čtivé a napínavé!

tygřík2

Zapeklité problémy, ale na chlapce z 87. si darebáci nepřijdou!

moničina
05.06.2018

Ďalšia výborná kniha zo série, i keď záver/rozlúštenie oboch prípadov bol trochu urýchlený a mohol sa s ním autor viac pohrať.

SilvieSisinka
23.05.2018

Skvělý Ed ;-) Když nevím co číst,vždy mě zachraní. :-)

jana2285
10.02.2016

Další z případu Steva Carelly. Dobře se čte, logický děj.

witko
08.02.2016

Taková detektivní "jednohubka" od skvělého autora.

Silverdiamond
17.05.2015

...'známý televizní komik Stan Gifford nečekaně umírá před zraky osmdesáti milionů očí a na obrazovkách vše vypadá jako infarkt... 'nařízená pitva však odhalí přítomnost velké dávky jedu a případu se tak ujímá Carella s Meyerem a začínají vyslýchat spousty svědků... 'mezitím Bert Kling vyšetřuje napadení policisty a naráží na Cindy Forrestovou, 'která na něho nemá z minulosti úplně příjemné vzpomínky... 'Kling má však za úkol Cindy chránit před neznámým násilníkem, 'který se rozhodně ničeho nebojí a vyšetřování tak nebezpečně nabírá na obrátkách... 'sfouknuto jedním dechem, 'doporučuji! :) ...'