8 511 970 km² Brazílie

8 511 970 km² Brazílie https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38831/km-brazilie-38831.jpg 4 10 2

Obecná představa o Brazílii je dosti jednoznačná: tropický ráj, nekonečné písčité pláže, exotické ovoce, karneval, samba... Brazílie očima Pavly Jazairiové vypadá poněkud jinak. Autorka objevuje "Nový svět" zbavený původních obyvatel, obrovské rozlohy prázdné země, také bývalou portugalskou kolonii, z které plynulo do Evropy nezměrné bohatství cukrové třtiny, kakaa, kávy, kaučuku, ale zejména zlata a drahokamů. Rovníková Amazonie, chudý severozápad, velká města - Rio de Janeiro, Sao Paulo, směsice přistěhovalců ze všech kontinentů, kteří vytvářejí nové dějiny této obrovské země a hledají svou identitu. Publikace je doplněna početnými fotografiemi autorčina společníka na cestách Jiřího Hůly.... celý text

lenkavildomcova
21.09.2022 1 z 5

Nevím, nějak mě to nebavilo. U fotek mi chyběl popis. Asi jsem čekala něco jiného.

eiramka
13.08.2014 3 z 5

Vždycky jsem mívala ráda knihy Pavly J. ale až u této mi došlo, že ty z posledních let jsou vlastně všechny dost stejné - něco z historie, pár historek o bezdomovcích, kterým dala svačinu, párkrát zmínka, kde je moc drahé kafe - něco o přírodě a politické situaci a hle - další kniha je na světě:) K tomu, aby si člověk chtěl její knihy přečíst třeba podruhé chybí trochu hlubší pohled - a pak taky - nevím proč, ale nějak mi jde to její moralizování a určitá naštvanost, kterou z knihy cítím, na nervy. Chybí mi opravdová setkání, rozhovory se zajímavými lidmi, ne jen tento povrchní popis cestování. (I ona si v knize klade otázku, proč vlastně cestuje - odpověď na tuto otázku v knize fakt nenajdete)
Možná byly její první knihy lepší (vzpomínám si, že ty o Indii jsem hltala), ale Brazílie mě dost zklamala.