76 yardů Jardy Štercla

76 yardů Jardy Štercla https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187761/bmid_76-yardu-jardy-stercla-187761.jpg 4 3 1

1amu
04.08.2020 4 z 5

Jaroslav Štercl je u nás nedoceněný herec, známý ze starších snímků z TV spíše z estrád a kabaretů. I mezi "kolegy" ve své době dost podceňovaný do okamžiku, když Dr.Pixa začal uvádět vědomostní soutěž "Souboj s pamětí" (na přelomu 60-70 let XX.stol.) Ten kdo ho dříve neznal se najednou nestačil divit - ve společnosti chytrých a známých kolegů se zčista jasna objevuje "Star první velikosti" !
Občas mu konkuroval mladší Martin Štěpánek, ale to bylo vše a pan Jaroslav se stával u národa stále populárnější, až začala padat jediná otázka: Viděli jste včera v TV Jardu Štercla ?"
On nahradil Janu Werichovi chybějícího Járu Kohouta. Proto prý chodil často do divadla v Karlíně na operetu "Na tý louce zelený", kde J.Š. obyčejně zastínil všechny v roli hajného Štětivce.
Řekl bych, že byl možná u nás prvním z řady těch, kterým říkáme "Bavič". Pravda šlo mnohdy o jednoduchý humor, ale na obranu tohoto skvělého komika můžeme položit otázku : " A využívali jej ve filmu ?" Velice sporadicky.
18.11. minulého roku by mu bylo 100 let.