7 návyků spokojené rodiny

7 návyků spokojené rodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338459/bmid_7-navyku-spokojene-rodiny-5W0-338459.jpg 5 11 2

- základ pro vytvoření harmonické rodiny. Kniha Stephena R. Coveyho, mezinárodně uznávaného odborníka na vedení lidí, konzultanta, autora motivační literatury, charakterizuje 7 návyků, jež je třeba si osvojit, abychom jednali co možná nejefektivněji, a jež jsou základem pro vytvoření harmonické osobnosti, potažmo rodiny. Autor poukazuje na to, že rodina je – či by měla být – základním stavebním kamenem společnosti, a aby lidem přinášela to nejvyšší naplnění, je třeba dodržovat 7 návyků i při plnění rodinných či dalších mimopracovních „povinností“. Pomáhá rodinám osvojit si správné hodnoty a dává ponaučení, jak 7 návyků uplatňovat v nejrůznějších životních situacích. Kniha 7 návyků spokojené rodiny je dobrá a užitečná četba nejen pro rodiče, ale i pedagogy a psychology. Obsahuje mnoho zajímavých životních příběhů, včetně návodů, jak problémy řešit, ať již jde o problémy dětí, rozvádějí-li se rodiče, vážné nemoci v rodině, o problémy dospívajících apod. Pozornost je věnována nesnázím, které mohou rodině způsobit, podlehne-li některý člen, zvláště děti, drogové a jiné závislosti. Kniha je obohacena řadou příběhů, které autor pečlivě zvolil tak, aby názorně ukazovaly aplikaci určitého návyku v praktickém životě. Zápletka těchto příběhů zde nehraje tak zásadní roli, důležité je použití a účinek principů 7 návyků (či způsob myšlení podle 7 návyků), které jsou formulovány tak, aby byly jasné, srozumitelné a použitelné v běžném životě … a s nimiž by bylo možné se bezezbytku ztotožnit. A St. Covey přesně ví, jak toho v našem bláznivém, proměnlivém a rodinám často nepříliš nakloněném prostředí dosáhnout, neboť vztahy mezi členy rodiny a s přáteli představují tu nejdůležitější investici. Jak říká autor: „Na konci svého života nebudete litovat toho, že jste nezvládli nějaký test nebo neuzavřeli nějaký obchod, budete však litovat toho, že jste nestrávili více času s dětmi, manželem, manželkou, přáteli…“ Stephen R. Covey je autorem mnoha pozoruhodných knih, včetně bestselleru 7 návyků skutečně efektivních lidí, který v nakladatelství Management Press vyšel ve třech vydáních a jehož se zatím prodalo přibližně 25 000 výtisků. Kniha 7 návyků spokojené rodiny patří vedle 7 návyků efektivních lidí k nejúspěšnějším knihám St. Coveyho. Tak jako kniha 7 návyků efektivních lidí i tato byla přeložena do 40 jazyků.... celý text

Osobní rozvoj a styl , Psychologie a pedagogika , Rodina

Vydáno: , Management Press

The 7 Habits of Highly Effective Families , 1997

Noisette73
Noisette73
19.05.2021

Tuto knížku jsem si přečetla docela ráda, ale nebudu ji hodnotit hvězdičkami, protože na problematiku popsanou v knize nejde aplikovat žádná šablona a člověku nestačí jen si toto přečíst, musí mít v sobě cosi zakořeněné, co ho bude motivovat na vztazích pracovat, nelze toto brát jako nějaký manuál podle kterého se musí člověk řídit, to by mu vydrželo při hodně dobré vůli tak týden a pak by to bylo odsouzeno k zániku, navíc by člověk dosáhl možná i nějakého znechucení.
To, že se má člověk chovat slušně k lidem, zvláště pak těm jemu blízkým, je snad jasné i bez této knihy, navíc je to knížka která má svá léta a to co oni považovali v 90. letech za alarmující, je dnes pro rodiny jen pohádkovou představou, času je ještě méně, peníze hýbou světem ještě víc, techniky je daleko víc a je běžná, to není nic špatného a kdo chce čas si i dnes nejde a techniku na chvílí odloží, takže ne že by to byla knížka úplně zbytečná, ale recept na šťastnou rodinu v ní nehledejte, ten najdete jen ve spolupráci s ostatními sami u sebe.

LuthyLaura
LuthyLaura
27.12.2016 5 z 5

7 návyků a základních principů aplikováno na rodinný život.