7 návyků skutečně efektivních lidí

7 návyků skutečně efektivních lidí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10751/mid_7-navyku-skutecne-efektivnich-lidi-L5B-10751.jpg 4 229 43

Nové vydání nejúspěšnější knihy renomovaného autora "motivační" literatury a experta na rodinnou problematiku a vedení lidí charakterizuje 7 návyků, které je třeba si osvojit, abychom jednali co možná nejefektivněji, a které jsou základem pro vytvoření harmonické, cílevědomé a integrované osobnosti. Čím větším změnám a obtížnějším úkolům musíme čelit, tím naléhavější je potřeba se jimi řídit. Aktualizované vydání knihy, která je považována za jednu z nejvlivnějších knih století a jež byla přeložena do více než 40 světových jazyků, vychází ve zcela novém překladu Aleše Lisy. Čtenáři, kteří by si chtěli osvojit "8. návyk" a chtěli-by přejít od "efektivnosti k výjimečnosti", přivítají i pokračování této knihy, novinku Dr. Coveyho "8. návyk. Od efektivnosti k výjimečnosti".... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Management Press

The 7 Habits of Highly Effective People , 1989

Dan95
09.09.2018 5 z 5

Stephen R. Covey vo svojej knihe “7 návykov skutočne efektívnych ľudí” popisuje 7 návykov, resp. princípov správania sa, ktoré pri aplikovaní do praxe môžu dopomôcť k zlepšeniu súkromného či pracovného života. Ako sám Covey v knihe uvádza, nie je autorom daných princípov, čo je počas čítania viac-menej jasné - nakoľko ide o "staré známe pravdy”. Napriek tomuto faktu je táto kniha veľmi prínosná. Covey celkom podrobne popisuje a rozoberá dané návyky/princípy, a obohacuje ich o skúsenosti zo svojho súkromného či pracovného života, čím pomáha čitateľovi lepšie si predstaviť, ako tieto návyky aplikovať do praxe. Hoci je táto kniha veľmi užitočná, nie je určená každému. Pokiaľ si človek neuvedomuje, že vo svojom živote by mohol niečo zmeniť/zlepšiť, a pokiaľ si nechce rozšíriť obzory a snažiť sa aplikovať týchto 7 návykov do svojho každodenného života, v tom prípade je čítanie tejto knihy strata času. Ak však je človek natoľko uvedomelý, chce skvalitniť svoj život, stať sa lepším človekom, uvedomuje si význam a silu daných návykov a čo je najhlavnejšie, je trpezlivý a vytrvalý (nakoľko zmena vyžaduje veľa času), potom by túto knihu mal rozhodne prečítať a obohatiť si ňou svoju knižnicu.

libor5277
13.08.2018 5 z 5

Ještě v minulém tisíciletí (1994) jsem měl první překlad knihy z nakladatelství Pragma. Coveyho kniha a 7 návyků mě provází soukromým a podnikatelským životem. Stále je v ní co objevovat a myslím si, že jek člověk zraje, více a více chápe hloubku Coveyho myšlenek, které se zrcadlí i v dalších jeho knihách.

Stalo se klišé, že téměř u každé knihy o osobním rozvoji uvádí, že jejich kniha vám změní život. Ve většině jde o marketingové tahy. Sedm návyků to však dokáže. Covey je mým učitelem a protože řadu myšlenek z jeho knih znám dlouhá léta, překvapuje mě, že se tyto myšlenky v modifikacích objevují u různých autorů, bohužel i bez citace. Zejména pokud jde o různé e-booky z webů. Je to škoda. Na druhé straně to dokazuje, že nastupující generace potřebují znovu objevovat principy a hledat své "pravdy". Covey nepíše o něčem co časem vyprchá jako módní vlna. Přesto je zřejmě v dobrém slova smyslu potřeba "recyklovat" myšlenky, které čtenáři Coveyho knih mají zažité či se snaží dlouhodobě uplatňovat.

Sedm návyků je na celý život, nejen na sedm cyklů po 21 dnech, jak je dnes populární návyky a jejich budování vnímat. Doporučuji všem jako referenční knihu. Objevujte, aplikujte, vracejte se k ní, zažívejte a prožívejte. DOPORUČUJI!

Martinn95
03.08.2018

Nikdy jsem nevěřil, že by bylo možné, aby měla knížka na člověka takový účinek! Při čtení prvních dvaceti stran jsem propadl filosofii GÉNIA, bohužel již zesnulého S.R.Coveye, který bezesporu pomůže změnit život k lepšímu všem lidem, kteří se o to s touto knížkou pokusí.

Nejkrásnější na knížce je to, že radí naprosto ve všech oblastech života, není tedy určena pouze pro skupinu X, nebo Y. Osobně jsem knížku zvolil pro posílení disciplíny, která je pro mě velmi důležitá, naučil jsem se ale tolik věcí, že mi to pomohlo překopat od základů své principy a hodnoty. Ten, kdo knížku četl, pochopí. Kdo knížku přečte, taky pochopí. Pochopí ostatně i to, že důvod proč tato knížka vznikla je vlastně předmětem jejího obsahu!

DOPORUČUJI !

Aktenanka
26.07.2018 5 z 5

Knizka mi naprosto zmenila zivot - pohled na svet. Vic k tomu psat nebudu. To se musi zazit.

Arembe
09.06.2018 5 z 5

Toto by mela byt povinna cetba! Jedna z nejlepsich knih o osobnim rozvoji ;-)

CtenarKarlik
29.03.2018 5 z 5

Podle mě jedna z mála kvalitních knih o obecném osobním rozvoji, kterou budete potřebovat. Hluboká a přitom popisuje konkrétní principy. Tuhle knihu nepřečtete za tři večery, je třeba nad ní přemýšlet. Pokud se popsanými principy začnete skutečně řídit, velmi vám zlepší život (mluvím z vlastní zkušenosti - četl jsem ji už před několika lety).

adorjas
18.10.2017 3 z 5

Nie som na svojpomocné príručky, ale táto mi príde, že ju človek dokáže viac-menej pochopiť a aj z nej niečo zobrať do reálneho života (minimálne v kapitole o empatickom počúvaní/naslouchání). Takže, ak už takýto typ príručky, tak jedine túto!

Ejkix
25.08.2017 4 z 5

Nedočetla jsem, každopádně myšlenky velmi poučné a k zamyšlení.

NikaMirka
26.04.2017 5 z 5

Knihu nelze doporučit ke čtení, ale rovnou je koupi. Není možné ji číst jen jednou, ale musí se s ní pracovat po dobu delší než týden čtení. Je to kniha, která má motivovat ke změnám v životě, k práci na sobě i všem, co se nám nelíbí a co chceme změnit. Mě dala hodně a věřím, že ještě hodně dá.

tuommo
08.03.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře, autor má pár zajímavých tipů, jak být efektivní v životě... jde o to nastavit a dodržovat pravidla a návyky (síla vůle) a ono to pak půjde :-D.

Eldar80
09.10.2016 4 z 5

Knize hrozně škodí neskutečně ukecaný začátek. Na prvních 150 stránkách byly napsané natolik samozřejmé věci, že se jejich podstata ztrácela v přehršli slov. Na můj vkus to bylo extrémně přehnané a zbytečné. Bohužel mi taková tak trochu přijde celá kniha. Myslím, že kdyby kapitoly byly stručnějí a mířily přímo k podstatě, působila by kniha mnohem líp. I tak ji však musím doporučit.
První dvě kapitoly jsou sice zbytečně rozepsány, ale už třetí návyk o time managementu je napsán přiměřeně stručně a přináší velmi praktické informace, které můžeme hned uplatnit v reálném životě. Kapitola tak pro mě byla mnohem přínosnější než podrobný popis předchozích dvou návyků.
Kniha tak bude nejspíš velmi individuální a bude hodnocena podle toho v čem se čtenář najde a kde uvidí své vlastní nedostatky. Covey zakládá svá tvrzení na odpozorovaných principech, které lze vysledovat v osobním životě a v občanské společnosti. Hlavně ze začátku se mi kniha jevila jako velmi slabý odvar budhismu. Takové racionální zdůvodňování některých životních principů. Budhismus má bohužel tuhle část mnohem více konzistentní a je schopen jít přímo k základnímu principu a to kauzalitě v lidském chování.
Mě osobně víc oslovují knihy od Ivo Tomana, protože ikdyž je literární kvalita jeho knih dost bídná, tak u životních návyků míří přímo k věci a bez zbytečného vysvětlování. Chápu však, že tahle kniha má poněkud jiné cíle. Covey se v knize snaží zacílit ani ne tak na klasický osobnostní rozvoj, ale spíše na osobní rozvoj v jeho úplné celistvosti. Proto Covey velmi často mluví o kultivaci charakteru a v tomto se jeho kniha značně liší od jiných knih o úspěchu. Popisovaný osobní růst je zde principiální povahy a je téměř zaručené, že při jeho použití v životě bude skutečně fungovat a bude omezen jen tím, nakolik je čtenář schopen knihu pochopit a zařídit se podle ní v životě. 80%

gemi
31.07.2016 4 z 5

Kniha sice není psaná kdovíjak čtivou a poutavou formou (taky nejde o beletrii), ale to, co obsahuje, je z velké části revoluční. Autor dokáže s překvapivou přesností pojmenovat věci, o jejichž existenci tak nějak tušíme, ale řešíme je na podvědomé bázi. A co hlavně - nejsme si vůbec jistí, jestli správně.

Po přečtení knihy se mi v mnoha směrech otevřely oči. Pravidla jako "začínejte s myšlenkou na konec" či "to nejdůležitější dávejte na první místo" jsou naprosto klíčová pro jakoukoli oblast života.

Targa Dall
21.06.2016 5 z 5

Výborná kniha ke které se musím vrátit.
Nikdy jsem moc neměl tyhle "vševědné" knihy rád, ale tahle je fakt dobrá, fakt. Prosté věci, názorné příklady, velká výzva. Přirovnal bych to ke Čtyřem dohodám, když se nad tím člověk zamyslí, tak ty rady jsou naprosto logické.
Tohle brát! :)

repli2dev
17.04.2016 4 z 5

Kniha je to americká, ale je to na ní vidět opravdu jen místy, když se autor nechá sem tam unést a když používá už poněkud úsměvně jednoduchá přirovnání.

Oproti jiným knihám se nesnaží popisovat způsoby jak změnit své chování, které je prakticky jen důsledkem jistých našich vnitřních principů. Jde po principem, při čemž narušuje poměrně velkou a častou sadu předsudků – u kterých může být poměrně jednoduché se „kousnout“ a nedostat se přes ně… Bez jejich překonání, ale nelze moc dosáhnout lepší efektivity (= správnosti).

habs
06.03.2016 4 z 5

O této knize jsem dlouho slýchával jako o grálu knih osobního rozvoje. Jde o logický systém kdy jednotlivé návyky do sebe pěkně zapadají. Nejdříve si ujasníme své vlastní hodnoty a následně se podle nich chováme jak vůči sobě tak i ve vtahu k okolí a přitom je na každém jak má své hodnoty nastavené.
Samozřejmě že zavedení těchto návyků do praxe není jednoduché, ale proč to nezkusit ...

Mercatino
07.12.2015 5 z 5

Kniha je zázrak na poli knih o osobním rozvoji. Její přístup k lidem je velmi praktický a profesionální. Každý čtenář musí mít pocit, že má co dělat se skutečným člověkem, který skutečně pochopil dnešní potřeby dnešních skutečně uspěchaných lidí. Hesla jako Integrita, Citové konto, Kvadrant II, mnohým lidem nic neříkají, ale v pozadí těchto profesionálně znějících slov se skrývají opravdové myšlenky, které skutečně změní život nejenom čtenáře,ale i život v okolí jeho působnosti. Nebude to hned, změna proběhne po přečtení knihy ve vašem myšlení nenuceně, automaticky a jednou někdy (za horizontem) Vám to dojde, kolik Vám ta kniha vlastně dala :)

ladyba
19.07.2015 5 z 5

Toto je asi jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla k tematice osobního rozvoje. Je ale taky dost náročná na pochopení návyků a je třeba si ji asi přečíst vícekrát k osvojení těchto pravidel.

ViKto0oRiA
17.08.2014 4 z 5

Na rozdiel od mnohých iných titulov motivačnej literatúry, veľmi komplexná a vôbec nie povrchná. Mnohé rady NAOZAJ skvalitnia život (ak ich dáte do používania, samozrejme). Doporučujem.

elypsa
28.02.2014 4 z 5

Lidi co očekávají jasný recept budou zklamaní. Místo receptu se ale dozvědí jak si vymyslet svůj vlastní recept a jak by měl správně vypadat. Přečíst tuto knihu je prostě pouze jeden z prvních kroků, ale pokud se doopravdy budete řídit tím, co kniha popisuje a pracovat na sobě. Potom věřím, že můžete doopravdy být šťastný, efektivní spokojení a vyhledávaný společník. Ke knize se určitě v budoucnu ještě vrátím, teď je ovšem čas osvojit si 7 návyků.

fleur86
14.02.2013 5 z 5

Velmi motivační. Vážím si toho, že se nejedná o další zaručený návod typu deset kroků jak za deset dnů dosáhnou toho a toho, ale že se autor snaží o hlubší analýzu problému. Také oceňuji čtivost a snadnou pochopitelnost. Kniha mi pomohla v jedné z životních krizí. DOPORUČUJI