7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství

7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133683/bmid_7-dni-hrichu-ieC-133683.png 4 80 24

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi v poválečném Československu. Útěk mladé ženy českého lesníka je zahalen tajemstvím. Jen ona sama ví, kdo a proč ji pronásleduje. Její svědectví by jí mohlo stát život... Po jejích stopách se vydávají manžel a bratr, Čech a Němec, které svedl dohromady konec války a osud štvanců. Jeden chce zachránit své manželství, druhý hledá po návratu z fronty smysl života. Sedm dní trvající cesta se stává symbolem vzájemného hledání a touze po ztraceném domovu.... celý text

MarieH
10.09.2022 4 z 5

Skvělá, napínavá a hlavně smutná knížka. Viděla jsem i film a líbil se mi. Doporučuji !!!!

hanča34
04.11.2020 3 z 5

Tato kniha se snad ani nemůže líbit. Je hrozné, co museli lidé v Sudetech prožívat, ať již naši lidé na začátku války a pak Němci při odsunu. Spravedlnost si každý ohnul podle sebe. Vadily mi neustálé přesuny nějakých part mezi jednotlivými statky, pro mne to bylo nějaké zmatené.

Hakl54
04.08.2020 4 z 5

Přestože jsem viděla dříve film, ráda jsem si knihu přečetla a líbila se mi. Pouze mi vadilo neustále "pobíhání" hlavních postav jakoby bez cíle.

Abroš
02.03.2020 5 z 5

Opět jeden z mnoha podobných příběhů ze Sudet.Skvělé vyprávění.Čte se mnohem lépe než Habermannův mlýn.

Eicherik
26.12.2018 5 z 5

Drsný příběh z drsné doby a z drsného kraje. Kniha je velmi dobře a napínavě napsána. Koho téma konce druhé světové války v pohraničí zajímá, tomu tento uvěřitelný román doporučuji. Film se také povedl.

niknikita
19.11.2018 4 z 5

Neveselé čtení, ale dalo se to čekat. První dny po válce v Sudetech byly bolestné a kruté, jako celý román Josefa Urbana a nevím, kdy dostanu odvahu, podívat se na film. Bylo to syrové a surové a stalo se to - a není důležité, co je realita a co jenom fikce.

kami16
11.06.2017 5 z 5

Velmi dobrá knížka, ve které je všechno co tam má být. Nechybí zde láska, napínavé a drsné chvíle, a navíc je to inspirované skutečnými událostmi. I přesto, že to ve skutečnosti bylo jinak a autor si příběh předělal do této podoby se mi velmi líbil a určitě si ho znovu ráda přečtu.

dagsvob
13.03.2016 5 z 5

Velmi silný příběh - navíc inspirovaný skutečnými událostmi. Jo-určitě si přečtu další Urbanovu knihu.
tisha8409: Nedá mi to a musím reagovat. Moje babička taky zažila to "po", ale nebylo to tak ideální, jak říkáte. Babička měla macechu Němku a kromě vlastní sestry i tři nevlastní sourozence. Kromě babičky a její sestry (byly po válce již vdané a měly děti) rodina musela odejít do Německa - zřejmě to v sudetech nebylo tak bezchybné. V nedaleké vesnici dokonce němečtí obyvatelé spáchali hromadnou sebevraždu-proč? Znám lidi, kteří bydleli v domech "opuštěných" Němci-proč tady nechávali veškerý majetek a odcházeli?
Myslím, že je možné, že po porážce Němců se v některých Češích vzedmula vlna pomstichtivosti potom, čeho byly svědky za války ze strany Němců. A určitě někteří házeli všechny Němce "do jednoho pytle", prostě nerozlišovali.....Neříkám, že takoví byli všichni.
O komunismu se už raději zmiňovat nebudu.....

tisha8409
10.08.2015 odpad!

Je fakt, že dle výpovědí mých nejbližších, kteří to "po" zažili, se tu nic takovho nedělo. V pohraničí mám bábinu právě válečnou a jaksi na to hleděla jak blázen..Tahle doba svádí k tomu přikrášlovat to a házet tam lásku vztahy tyranie a bitky...ale realita byla jinší.
Takže mně se nelíbila nai kniha a později ani film.
Přijde mi to něco jako lhát o tom, jak hrůzné bylo žít v zajištěném a bezplatném komunismu.Takový trend prostě.

stopni
15.01.2015 5 z 5

Výjimečně citlivě zpracovaná látka pojednávající o divokém odsunu na Šumpersku....Naprosto dokonalá psychologizace postav, která dílo dovádí k dokonalosti a rozhodně oceňuji i rozuzlení příběhu na samotném konci....Kniha je plná nečekaných zvratů, drastických obrazů, ale bohužel to k této látce asi neodmyslitelně patří...:-/ Vřele doporučuji, zde je čtení opravdu nezapomenutelným zážitkem...:-)

Illaa
22.07.2014 1 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, přišla mi zbytečně strohá a úsečně napsaná. Vadilo mi tam především to, že autor nešel pořádně do hloubky popisu povah či situací, což ve mně nevyvolávalo moc emocí. Navíc se tam některé situace velice opakovaly, takže o velkém ději se mluvit nedá. Vím, že je to kniha napsaná ze svědectví skutečných událostí, ale i tak si myslím, že by kniha mohla být o něco více poutavá. Proto hodnotím jen jednou hvězdou.

dearkiki
02.05.2014 5 z 5

Velice silný a působivý příběh... o to více, že vychází ze skutečných událostí... Z hodiny na hodinu a ze dne na den se vše mění a co bylo včera jistotou, dnes už neexistuje. Celé vesnice jsou náhle vylidněné a krajem prochází "vítězní zlatokopové", zanechávající za sebou spoušť a prázdnotu. V náhlém opojení mocí a snaze zahladit vzpomínky na svou vlastní minulost jim na ničem jiném už nezáleží, i stará přátelství musí jít někdy stranou. Ale ani poražení vlastně nečekají slitování... Uprostřed toho všeho sledujeme příběh znovu nacházené lásky, která prochází těžkými zkouškami osudu, vytrvá navzdory bouřlivé době a nepřáteství ostatních a v těch sedmi poválečných dnech objevuje svou velkou sílu.

Lzicenka
03.03.2014 5 z 5

Souhlasím s bookcase, takový nestandardní styl psaní, ani mi to moc nepřipadlo jako vhodné - přechody z minulého času do přítomného zcela náhodně, no nevím, spíš jako by to byl scénář k filmu.
Nicméně příběh, který stojí za to, aby se s ním člověk seznámil - dávám 5 hvězdiček.

Shlédla jsem následně i film, ale z toho jsem měla pocit, že pokud bych neměla knihu načtenou, ztrácela bych se v postavách a jejich činech. Chápu, že do filmu se nevejde vše, ale přišlo mi to hodně osekané. Partner, který knihu nečetl např. nepochopil z filmu, že v jeskyni je Němci ukrytý archiv, respektive to ani nebylo ve filmu takhle podané... Jaký na to máte názor vy ostatní?

JanaDor
13.01.2014 5 z 5

Líbila se mi. Dobře se četla a je to moc zajímavé téma, na které by se nemělo zapomínat. Je dobře, že se o tom píše.

MildeZ
29.12.2013 5 z 5

Kniha se mi ,,těžko,, popisuje, protože když jste rodák z něčeho tak pěkného jakým je město ŠUMPERK a k tomu jeho ještě krásnější okolí tak pak prostě nejde nedát plný počet :) Nicméně mě se příběh a jeho podání líbilo, ač se jedná o smutnou kapitolu našich dějin....

Skawin
09.12.2013 4 z 5

Kniha mě zaujala především námětem a lokalitou. Jsem totiž ze šumperska.. Kniha mě nezklamala, spíš naopak. Odsun Němců byla černá záležitost našich dějin a dost dobře jsem si ji neuměla zasadit do svého okolí, i když vím, že řada přátel mé babičky, která byla Němka, byla odsunuta a po revoluci se přijížděla podívat. Teď je mi líto, že jsem se jich vlastně nikdy nezeptala, jak konkrétně toto hrozné "stěhování" probíhalo a jak to prožívali. Kniha je čtivá a o to působivější, že je napsána dle skutečné události.

Marčullkas
19.07.2013 5 z 5

Odsun Němců, kteří tu žili i přes několik generací. Kniha inspirovaná skutečnou údálostí. Poválečné dny na Šumpersku ( kraj mi je hodně blízký možná proto jsem po té knize sáhla). Útěk ženy českého lesníka Jana, Agnes. Dojemný příběh o tom jak k sobě opět nachází lásku, odvahu, pochopení. Film jsem neviděla kniha má pro mě větší cenu! Jsem sama sobě režisérem s knihou v ruce :)

bookcase
12.07.2013 5 z 5

Pohled na jednu část našich dějin. Příběh se mi nečetl lehce, autorův styl je zvláštní, takový básnický, ale kniha je skvělá.

zuzad
26.06.2013 5 z 5

Jedná se o velmi silný příběh, příběh, který vypovídá hodně o povaze lidí, ale také o minulosti, která by neměla být zapomenuta. A to vše v pouhých sedmi dnech.

Alma-Nacida
17.05.2013 5 z 5

Já myslím, že je dobře vědět, jaká je ta naše "holubičí povaha" v praxi... Podobných knih je málo, vzpomenu si jen na Vyhnání Gerty Schnirch, ta byla víc podle skutečných událostí, a proto možná pro hodně lidí míň čtivá. Otevřeným myslím doporučuji.