S knihou Ovládněte svůj metabolismus byla jednou z prvních, kdo nám ukázal, jak převzít kontrolu nad metabolickými pochody, jež se skrývají za našimi problémy s váhou a se zdravím. Teď je opět na špici a boří mýty o stárnutí. Pokud můžete rozhodovat o své váze, proč ne o svém věku? A to je přesně to, o co Jillian Michaels v této knize usiluje. Na základě rozhovorů se špičkovými vědci zabývajícími se stárnutím a mnoha výzkumů přichází Jillian s plánem pro krásu a proti stárnutí, který předčí všechny ostatní, pokud jde o jeho rozsah a účinnost. Namísto zaměření se jen na jeden nebo dva dílčí faktory (jako dieta nebo inzulín) vymyslela program, který se zaměřuje na všech 6 faktorů, jež lékaři a vědci identifikovali jako hlavní projevy stárnutí: metabolismus, poškozené makromolekuly, epigenetiku, zánět, adaptaci stresu a telomerázu. Kniha otvírá dveře způsobu života, který obnoví a ochrání vaše zdraví a udrží vás fit, zdravé a krásné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419366/6-klicu-odemknete-svuj-geneticky-po-w5U-419366.jpg 3.43
Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Anag

The 6 Keys: Unlock Your Genetic Potencial for Ageless Strenght, Health and Beauty

kleozpatra

Jillian je známou fitness trenérkou a není to poprvé, kdy se pustila do psaní. Tentokrát představila 6 cest, jak přibrzdit stárnutí organismu a tím oddálit krchov. Je to sice počin sympatický, ale nejsem si tak moc jistá cílovou skupinou. Zhruba do poloviny je totiž text tak velmi odborný, že by s ním možná měla co dělat i hlava pomazaná, ale bohudík je kapitola vždy ukončena zjednodušením pro natvrdlé. Zajímavé bylo číst o tom, že ne vždy je více lépe - a to i co se týče pohybu i ládování se vitamíny. V druhé půlce se Jillian vrací po vzoru svých předešlých knih ke stravě, pohybu a stavu naší psychiky, k jakožto hlavním hybatelům tělesné prosperity a chvílemi je to až banální a taky zábavné - například dlouhý seznam ryb, kterým bychom se měli vyhnout. Díky 6 klíčům ale už tuším, co že je to za ocásky na šroubovici, jak se mění jejich délka s ohledem na naše hříchy a že frťan a sex na noc neškodí.

Koncept kontinua
Dalajlamova kočka a síla meditace

Autoři knihy

Jillian Michaels
americká, 1974

Kniha 6 klíčů – Odemkněte svůj genetický potenciál pro nestárnoucí sílu, zdraví a krásu je v