53 dopisů pro mou lásku

53 dopisů pro mou lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392729/bmid_53-dopisu-pro-mou-lasku-KXz-392729.jpg 4 148 51

Tohle není typická romance. Není černobílá. Linie se protínají. Zdi se bortí. To dobré se mění na špatné. A to špatné se mění na velmi, velmi dobré. Shayda Hijaziová – dokonalá manželka, dokonalá matka, dokonalá dcera. Třicet pět let hrála podle pravidel, polykala tajemství, pohřbívala sny a dělala všechno pro to, aby držela rodinu pohromadě. Shaydu Hijaziovou čeká setkání s tou jedinou věcí, která to celé může rozbít, s tou jedinou věcí, která jí vždycky byla odepřena – s láskou. Troy Heathgate – nezkrotný, vzrušující, nebezpečný. Muž, který si dělá přesně to, co chce. Život se sklání před jeho přáním. Dokud se nesetká s něčím, kvůli čemu by se všeho vzdal, ale nemůže to mít. Narodili se ve stejný den v opačných koutech světa, ale jejich cesty se protnou. A nic už není jako dřív.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

53 Letters for My Lover , 2014

Leído
23.03.2024 5 z 5

Anotace nelže. Není to typická romance. A není černobílá. Což cením. Život není černobílý. Někdy ubližujeme lidem, kteří nejsou záporáci. A ti co ubližují taky nemusí být záporáci. Díky tomu, jak originálně je kniha postavená, nemáme vůbec tušení, co přijde. Je nepředvídatelná a to je u romancí výjimečné. Příběh hodnotím 4* a za originalitu a odklonění se od romantického klišé přidávám tu pátou, i když to na Papírovou labuť nemělo.

Johanka1956
26.03.2023 5 z 5

Po přečtení knihy Mlhy Serengeti, jsem hledala další román této autorky a měla to být Papírová labuť, ale ta na mne nakonec čeká a došlo tedy na 53 dopisů. Hezký příběh, ale za mne až moc červená knihovna.

hadenka
19.01.2023 5 z 5

Za mě wau,nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Strhující život jedné ženy,když si říkáte už bude líp,tak se zase něco pokazí.

Mondaika
25.01.2022 3 z 5

Kniha od autorky ukazuje život ve všech jeho barvách a odstínech takový jaký je a jaký si ho lidé dokáží udělat. Nemusí se Vám tato kniha líbit, protože pokud hledáte pohádku, rozhodně to není knížka pro snílky....,

Neokouzlilo mě to na tolik, že dám plný počet... Něco mi tam chybělo, ale za přečtení stojí!

Raislin
22.01.2022 5 z 5

Tato kniha je teda vážně emočně náročná. Mě zasáhla a naprosto pohltila. Trefila se do mého rozpoložení. Ač tyto starosti nemám já, ale osoba mi hodně blízká (nedokáže odejít z nezdravého vztahu). Navíc rakovinou jsem si prošla se svojí mamkou. Takže se cítím naprosto vyždímaná, jako hadr. Dle mého názoru rozhodně stojí za přečtení!

pollyn
09.12.2021 4 z 5

Tohle je taková ta knížka, kdy už chcete konec. Ale ne z důvodu, že by byla špatná, ba naopak. Protože když se v poloviny knihy stane něco dobrého, pozitivního, je jasné, že to nevydrží a že se zase něco stane a vy už si říkáte "ježíš a teď tam bude desetiletý skok a mě trefí..."
Byla jsem celou dobu děsně na nervy, moc jsem jim to přála a držela palce.

dooky
08.08.2021 4 z 5

Romantický příběh o životní lásce a o tom, co vše člověk musí za život protrpět a prožít a zároveň se nevzdat. Na konci všech těch ran osudu se totiž může skrývat zasloužený happy end.

katasokolov
03.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Průměrný román pro ženy. Od autorky více doporučuji Papírovou labuť ;).

Romantický příběh protkaný vážnějšími tématy, jako nevěra, nemoc, rodinné vztahy, emigrace či sexuální zneužívání.

Rozhodně dávám palec nahoru za ten konec. V dnešní době už ty happy endy nejsou moc v módě, ale já je mám stejnak nejradši !

Jediné, co mě mrzí je to, že v knize nebylo více z minulosti hlavní hrdinky a její rodiny v Íránu, knize by to určitě prospělo ….

Jinak já moc chyby v knihách nekomentuji, ale jedna a tatáž chyba v několika pasážích mi dost lezla na nervy :-).

Analady
15.03.2021 3 z 5

Zdálo se, že se tato kniha bude hodit do knižní výzvy. Anotace zněla celkem záhadně, obálka vypadala tajemně. Netypická romantika, proč ne... Po přečtení knihy jsem si znovu přečetla anotace a konečně mi dává smysl. Je celkem výstižná. Můj dojem z knihy? Bylo to čtivé, ale nemůžu říct, že bych byla nějak unešená. Objevila se tam různá vážná témata, ale všechno to zabilo zbytečně velké množství erotiky. Kdyby těmito scénami autorka víc šetřila, bylo by to příjemné okořenění příběhu. Co bylo na začátku něžné, časem obhroublo a bylo toho moc. Kdyby se kniha více držela života a bylo tam méně toho"nic bez tebe nemá smysl", hodnotila bych knihu mnohem lépe. Chyběla mi ve vztahu mezi Shaydou a Troyem větší hloubka. Přišlo mi, že kromě velké fyzické a sexuální přitažlivosti mezi nimi nic nebylo.

Jita160
26.02.2021 5 z 5

Název této knížky?
To je to jediné co jí můžu vytknout,jinak příběh byl opravdu moc krásný.
Kultura ,která je pro mě vzdálená a moc o ní nevím byla o to víc čtivá.Nic mě tam nechybělo,mám ráda romantiku smíchanou s erotikou a napětím.Ke konci i slza ukapla..co si víc přát v této děsně době ,ktera nás všechny potkala než to ,přečíst si silný a zamilovaný příběh.
Pojďte do mě a přečte tě si mě.Budete nadšené.

Evaho73
20.01.2021 3 z 5

V knihe som hľadala niečo iné a našla som v nej doslova "všehochuť" - inú kultúru, tiene minulosti, násilie, boj o život, lásku aj nespútanú vášeň, ktorej tam bolo na môj vkus priveľa a zatienili sa ňou niektoré hlbšie posolstvá.
Postavy ma neohúrili, pripadali mi vzdialené a neviem, či to bolo spôsobené iba odlišnou kultúrou.
Nepochopila som ani ten názov knihy a odkladám ju do police s názvom Raz stačilo.

takana
20.01.2021 2 z 5

Víc jak půlka jsou sexuální scénky, nebýt toho tolik, tak by byla kniha dobrá.

inom
12.01.2021 2 z 5

Pozor může obsahovat spoiler
Tak tohle bylo obrovské zklamání. A hlavně obrovská škoda. To mělo takový potenciál - líbila se mi celá ta myšlenka toho příběhu - bohužel za mě zůstal nevyužitý. Hlavní postavy mi byly nesympatické - hlavně Shayda, která mi tedy absolutně nesedla. No co mě nejvíc zklamalo bylo, že se autorka soustředila více na sexuální scény jako na vážnější témata, která se v příběhu rýsovaly. Přesně jako psal někdo v předešlých komentářích, chtěla jsem se dozvědět něco více o Hafezovej minulosti, o Shaydinej minulosti, o jejím bratrovi, rodině a ne jen číst o tom jak si to Troy se Shaydou rozdávají. Scény, ve kterých se řešila Shaydina rakovina nebo Hafezova nehoda byly napsány na tři strany. Dokonce i celá nevěra, která byla pointou celé knihy se vyřešila během dvou vět. Autorka plavala jen po povrchu, čímž ztratil příběh na významu. Papírová labuť byla úžasná. Možná proto je u mě to zklamání o to větší. Jednoduše nemohu uvěřit, že tyto dvě knihy napsala tatáž autorka.

Gabriela143
24.10.2020 5 z 5

Autorka opäť nesklamala. Kniha nabitá emóciami. Na začiatku som sa trochu obávala veľkého množstva postáv a zmätku, ale zbytočne. Možno mohla autorka voliť iný názov.

leuska
11.08.2020 4 z 5

Líbilo se mi na tom, že to nebyla žádná tuctová erotika. Mělo to příběh, dotýkalo se to silných životních témat. Mé první seznámení s autorkou a začlo to dobře.

Zuzana207
08.08.2020 3 z 5

Knihe by som dala podtitul "Madisonské mosty po perzsky." Zo začiatku sa dej ťažšie rozbiehal, miestami mi to pripomínalo cestu tunelom, nič prekvapivé napravo ani naľavo. Asi od polovice to nabralo slušný spád, poháňala ma zvedavosť, ako hlavná hrdinka vyrieši dilemu rodina versus milenec (tu tá podobnosť s filmom) a z knihy sa napokon vykľula príjemná oddychovka.
Plný počet hviezdičiek nedávam za zoznam postáv na začiatku knihy, ktorý pôsobí odstrašujúco a podľa mňa je zbytočný, keďže v priebehu diania čitateľ všetky postavy spozná.

JaTa
04.08.2020 5 z 5

Krásná kniha. Na rozdíl od většiny románů pro ženy, které jsem přečetla (a mnohdy rychle zapomněla, o čem byly), toto je příběh. který mi zůstane v paměti. Od autorky jsem četla i dvě další knihy a i ty se mi hodně líbily.
Pravdou je, že na začátku jsem se musela prokousat spoustou jmen, ale stálo to za to.

Irsaf
11.06.2020 4 z 5

Moje první seznámení s autorkou a jsem docela mile překvapena...
Jako něco bylo příliš, ale celkový dojem z knihy je dobrý...

krevetka79
22.04.2020 5 z 5

Krásně napsaný silný příběh ...očekávala jsem romantiku okořeněnou erotikou , ale byla jsem překvapená vývojem událostí...

LadyAlena
03.04.2020 4 z 5

Postavy mě štvaly, bylo mi líto těch co mi asi líto být nemělo. Ale knize se nedá upřít čtivost.

pro ženy erotika tajemství romance zakázaná láska

Leylah Attar
americká