5 domů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Texty i olejové malby v knize vznikaly ze společného vyprávění a vymýšlení příběhů autorky a jejích čtyř dětí. Ve vyprávěních o andělíčcích, neposedných dušičkách, maličkých vílách, záludných strašidlech a malých holčičkách hledajících cestu domů do bezpečí nás zaskočí, jak silně zůstává jazyk, svět fantazie, ba i dikce vyprávění svérázného básníka z Vysočiny, Ivana Martina Jirouse, vryt v jeho potomcích… Na dosud nepublikovaných malých básních z Magorovy pozůstalosti, které knihu doplňují, si to s údivem jen potvrdíme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297294/big_5-domu-Qpa-297294.jpg 3.97
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha 5 domů

Dáma s hrnstjm
02.06.2022

Podivné a těžko uchopitelné, přesně jak se píše v komentáři níže. Štěstí, že je to malá útlá knížečka a člověk je s ní brzy hotov. Nesedla nám.

kristeen
07.08.2021

Pro děti mi přijdou příběhy příliš temné a těžko uchopitelné. Vždy jsem je musela dovysvětlit, ale i tak čtení mnohdy končilo zklamáním (viz např. proč teda umřela žába?). Nějak mi není zcela jasné, pro koho je knížka určena. Nejsem zastánce jen sladkých pohádkových konců, ale tady jsem občas byla trochu rozčarována pointou, obtížné se mi dětem “překládala”.