40 dní pěšky do Jeruzaléma

40 dní pěšky do Jeruzaléma https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336450/bmid_40-dni-pesky-do-jeruzalema-Dcp-336450.jpg 4 2912 644

22letý muž jde pěšky 1400 kilometrů do Jeruzaléma. Pořád se ztrácí a je trochu nešikovný, potká ale dobrý lidi. Jak to skončí: do Jeruzaléma dojde, ale pak ho na letišti málem zabije raketa. Komu to můžeš koupit: komukoliv ve věku 14–99 let se smyslem pro humor. Seznam alergenů: obsahuje vtipy o náboženství a tlustých lidech.

Daura
04.11.2021 1 z 5

Promiňte mi to všichni, ale kniha je umělá, nad každou větou Ládík příliš přemýšlí... Nic moc se nedozvíme, nevíme, jak Ládík udržuje na cestách hygienu, kam kadí, jak se kam dá nebo nedá dostat... Od cestopisu si představuji zjišťovat, jak to kde chodí a jak bych to asi dala já. Chci poznávat lidi a jejich kultury. Tato (i jiné jeho knihy) je jenom sebestřední vyprávění bez informační hodnoty. Navíc mi fakt Ládík nesedí lidsky, vadí mi, jak nedá penízky lidem, kteří ho s dobrým srdcem ubytují, jinak mu pomůžou nebo vidí někde chudé lidi prosící o pomoc atd. Jiní cestovatelé s tím potíž nemají. Hold, někdo pro někoho něco udělá, jiný zas ne. Takový je Ládík.
Myslím si, že existuje mnoho cestovatelů, kteří píšou svoje knihy s otevřeným srdcem a očima, navíc také s humorem. Osobně nechápu, že se Ládík takhle vyexponoval. Vidím to jako nafouklou marketingovou bublinu.

Chrisstine
21.10.2021 5 z 5

Moc se mi líbilo, že pan Zibura používá tak akorát slov - ne moc, ne málo. Knížka je hrozně moc příjemná a četba je takové pěkné pohlazení, asi jako pití čaje. Určitě přečtu i další knihy autora.

kokosek
03.10.2021 4 z 5

Abych si odpočinul od spousty mrtvol v minulých knihách, tak si dáme trochu toho cestovatelského humoru. A nechám si to číst přímo autorem. No a můžu konstatovat, že to stojí za to.
Jen sakra koho napdlo do audioknihy míchat zvuky sirén, zvuky aut a jiné podivné divnosti. Nevím jak ostatní, ale já to poslouchám dost často v autě a tam to fakt ruší - hvězda dolů.
Ale pro ty co poslouchají v klidu domova, je to naprosto v pořádku a aspoň je to při dlouhém poslech krásně vzbudí - ti si hvězdu přidají.

esfinge
02.10.2021 4 z 5

Zajímavé a obdivuhodné putování. Akorát mi občas dny přišly dost podobné.

Parwana
12.09.2021 5 z 5

Naprostoboží. Už dlouho jsem hledala takhle báječnou knihu na dovolenou, která bude o cestování, zároveň jsem si jeho knihy chtěla přečíst a konečně se dostala k prvotině. Mělo to spád, spoustu humoru, utíkalo to... bylo mi až líto, že jsem dočetla. Určitě se k ní ještě někdy vrátím. Přímo mě namotivovala více cestovat.

Nikychlupova
07.09.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, čtení jsem si moc užila.

Tyrkysová
30.08.2021 5 z 5

Líbilo se mi vyvážení mezi triem: útrapy putování – pohostinnost lidí – zajímavosti z dané oblasti / kultury. Knihu jsem si užila i se vším tím pitím čaje, puchýři, opruzeninami a horkem, protože je to hezká oddechovka. Rozhodně se vrhnu i na jeho další cestovatelské příhody.
4,5*/5*

Jana512
21.08.2021 5 z 5

Vyprávění je vtipné a obsahuje i poznatky z cest a je čtivě napsané. Obdivuji výkon tohoto mladého muže, odvahu a snahu o poznání.

Miškus
19.08.2021 5 z 5

Moje první kniha od Ladislava. Moc se mi líbilo vtipné vyprávění zážitku z cesty. Kniha velmi hezky napsána. Doporučuji.

Hannibal92
26.06.2021 4 z 5

Ziburu jsem zacal se zaujetim sledovat na socialnich sitich drive, nez vysla tato jeho prvni kniha. Postupne jsme kupovali vsechny jeho knihy, ale nejak jsem se k nim nikdy nedostal. Az ted, o par let pozdeji jsem se konecne k prvni z nich odhodlal a rozhodne neni ceho litovat. I kdyz musim rict, ze ne kazdy "den" mi Zibura sedl, tak cteni to bylo zajimave a snad drive nez za par let se vrhnu na dalsi.

jarmuk
26.05.2021 4 z 5

Milé povídání člověka, který vleze všude a umluví Vás, že je to v pořádku.

Margaritta1987
18.05.2021 5 z 5

Zatím mě tahle audiokniha od Zibury baví nejvíce (zřejmě proto, ze je jeho první). Proste Ládík je super

Malíček
07.05.2021 4 z 5

Zibura je sázka na jistotu. Kniha je vtipná, zajímavá, neotřelá a poučná (:D). Doporučuji i pro ne tak dobrodružné duše, protože se mohou dozvědět spoustu fajn informací a rozšířit si tak obzory.
Styl psaní mi vyhovuje, je takový lidský a nenásilný. :)

kramver
03.05.2021 5 z 5

Pro mě z celé cestovatelské série "prince Ládíka" zatím nejlepší a nejvtipnější kniha. Možná proto, že byla první. Jde o neotřelý cestopis o jednom v podstatě obyčejném poutníkovi, který putuje krajinou, kde vlastně nejsou žádné profláknuté památky a o to zajímavější jsou tam lidé. Kniha vtipně vykresluje svět jako v podstatě milé místo, které je lepší než jak se nám to snaží vnutit média. Pro mě je to i o toleranci, protože není muslim z večerních zpráv jako muslim z obyčejné vesničky mimo dosah kamer. V tom jsou ty knihy asi nejvíce přínosné. Ano, je v nich humor, trocha toho dobrodružství a hodně lidskosti. Lidé jsou fajn všude na světě a není nutné se jich bát.

Alixon
01.05.2021 3 z 5

Na prvotinu je to dobře napsané. Láďa je neskutečně pozitivní člověk. Koupil jsem si všechny díly a jsem zvědavý na ty ostatní

simona5r
19.04.2021 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Všechny hudební znělky byly hrozně otravné, ale jinak se mi poslech líbil. Poslouchali jsme při cestování autem a občas jsme se smáli i nahlas.

rozvera
15.04.2021

S potěšením jsem si přečetla toto cestopisné vyprávění plné humoru, vtipných postřehů i sarkastických poznámek (především na osobu autora). Zajímavé popisy viděného i zažitého, včetně řady úvah a námětů na přemýšlení. Jen mohlo být více těch pěkných malých ilustrací. Bylo to milé čtení pro zábavu i poučení, když jsem mohla sledovat autorovo putování alespoň na mapě.

Amy05
15.04.2021 3 z 5

3⭐️/5⭐️
Upřímně, na tuhle knížku jsem se vůbec nechystala, jelikož jsem si myslela, že mě nebude bavit. Ale opak byl pravdou u knížky jsem se hodně nasmála, protože autor píše velmi vtipně a čtivě. Čeho jsem se bála (a nakonec i oprávněně) bylo to, že mi to bude připadat pořád stejné, což na jednu stranu byla, ale tak co jsem mohla čekat, ale zároveň to mohlo být mnohem horší, každý den sice nebyl stejný, v každém se dělo něco neobvyklého, ale některé dny prostě nebyly nejzáživnější, ale to není chyba autora, jenom mého osobního vkusu. Úplně nevím, jak to mám popsat, ale snad jste to pochopili. Tímhle ale nechci říct, že je knížka špatná, to určitě ne, jenom od ní prostě nemůžete čekat moc dějový příběh. Na ostatní knížky od autora se určitě chystám, ale tentokrát je zkusím v podobě audioknihy. Za mě vám knížku určitě doporučuji, je to velice povedený cestopis, který je zajímavý i pro mladší čtenáře

Lenndy
10.03.2021 3 z 5

Nikdy mě žádný cestopis nelákal,ale tenhle mě fakt bavil.Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo to fakt vtipný a hezky namluvený.Po týhle knížce máte opravdu chuť někam vyrazit

eraserhead
07.03.2021 5 z 5

Tak tohle je fakt skvěle napsaný cestopis. Zábavný, humorný, poučný, informativní, odhalující a hrozně milý. Parádně provedená kniha, včetně ilustrací a členění textu. Až má člověk chuť někam vyšlápnout.