40 dní pěšky do Jeruzaléma

40 dní pěšky do Jeruzaléma https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336450/bmid_40-dni-pesky-do-jeruzalema-Dcp-336450.jpg 4 2914 644

22letý muž jde pěšky 1400 kilometrů do Jeruzaléma. Pořád se ztrácí a je trochu nešikovný, potká ale dobrý lidi. Jak to skončí: do Jeruzaléma dojde, ale pak ho na letišti málem zabije raketa. Komu to můžeš koupit: komukoliv ve věku 14–99 let se smyslem pro humor. Seznam alergenů: obsahuje vtipy o náboženství a tlustých lidech.

tereza1198
28.11.2017 5 z 5

Děkuji princi Ládíkovi za jeho knihu. Vzhledem k tomu, že už jsem několika státy bloudila, nechala se občas vyhodit, měla hlad a žízeň, neromanticky přespávala na pláži, kde foukal vítr, padal na mě písek a obtěžovalo mě divoké prase a už dvakrát spala v "domě neblahé pověsti", tak jsem se zvládla do jeho trablů vžít a zasmát se jim. A tímto děkuji všem těm dobrým lidem, co mi někdy pomohli, odvezli a dali mi čokoládu. Neděkuji těm milým klukům, co mi šlohli kameru, Mila sušenku a část spodního prádla.

Praevka
26.11.2017 5 z 5

Svěží, čtivé, vtipné, obohacující.

Zdeňula
26.11.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Četla se velmi pěkně. Obrázky v knize byly úžasné. Takové zpestření při čtení...moc chválím za dobrý nápad ilustrace :-)

SelenaDemi428
24.11.2017 5 z 5

Nikdy bych neřekla, že by mě nějaký cestopis bez obrázků a něčeho fakt zajímavého mohl bavit. A světe div se, ono se stalo. To, jak "Zibi" popisoval svoji cestou plnou jeho humoru se mi velmi líbilo. Nejvíc se mi zalíbil závěr, kde shrnuje to, co nám celým spisem své cesty chtěl ukázat: že předsudky jsou doopravdy jen předsudky.

Evina74
22.11.2017 5 z 5

Úžasně zábavný cestopis plný humoru!

mig20
19.11.2017 4 z 5

Na knihu jsem narazila v ramci Ctenarske vyzvy a jsem za to moc rada. Velmi prijemne cteni po kterem bych taky nejradsi hned vyrazila na cesty....

Etule
17.11.2017 4 z 5

Kniha mě překvapivě velice bavila. Šla jsem do toho spíš proto, že jsem "musela" kvůli splnění čtenářské výzvy. Opět mě obohatila, protože bych po knize zřejmě nesáhla. Což by byla velká chyba. :)
Knihu jsem napůl poslouchala a napůl četla. Všimli jste si, že když se smějete u otevřené knihy, lidi na vás sice divně koukají, ale dojde jim důvod vašeho pobavení. Kdežto, když posloucháte audio knihu a začnete se něčemu smát, vypadáte prostě jen jako blázen. :D Což mi tahle kniha způsobila. Hned v obou případech. Autor má mě blízký smysl pro humor a líbí se mi, že si největší legraci dělá právě ze sebe.
Takže za mě super a už se těším na další díla. :)

Ajinka126
14.11.2017 4 z 5

Láďa je špička novodobých humoristů. Ať se klidně škatulkuje do pozice cestopisce, tak pro mě bude vždy zejména inspiratitní člověk a komik. Má krásný projev. Je to čtivé. A já Láďu od té doby bezmezně obdivuji! :)

indyka
12.11.2017 5 z 5

Dávám plný počet, i když mě kniha nechytla takovým způsobem, jak jsem čekala - proč? Protože jsem měla jiná očekávání, což je můj problém a strhnout za to bod by nebylo fér:-) Na základě Láďových FB statusů jsem čekala 40 dní srandy a byť o legraci není nouze, větší význam má ono poselství, co se z knihy line - na světě je krásně a lidé jsou dobří, bez ohledu na to, kde se narodili, jakého boha vyznávají nebo kolik mají peněz. Ladislav píše velmi čtivě, nemá problém si udělat legraci sám ze sebe a ukázat svou lidskou nedokonalost :-D Určitě doporučuji k přečtení a sama jdu hned pokračovat na buddhisty a komunisty.

Marůš13
09.11.2017 4 z 5

Dlouho jsem se rozhodovala zda dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale bylo mi řečeno, že kniha Pěšky mezi komunisty a budhisty je ještě lepší, a tak si radši nechávám zásobu. Už věnování knihy mě natěšilo na zážitek, kterým mě kniha provede. Kniha nabízí jiný pohled na země, o kterých slýcháme ve zprávách jen samou kritiku, a rozšíří vám názor na události odehrávající se v těchto oblastech. Ke konci knížky jsem měla chuť se také někde vydat a poznávat svět zcela jiné stránky. Velice doporučuji všem.

laepus
05.11.2017 4 z 5

Chvílemi jsem, musím se přiznat, uvažoval jen o třech, ale nakonec zůstanu na čtyřech. Proč jen tři? Už jsem četl Ziburovu tibetsko-čínskou knihu a tohle prostě po nějakých 50 stránkách bylo némlich to samé, akorát trochu slabší a méně vtipnější. Pořád dokola, jak jsou lidé dobří, jak je to bez mapy, cíle a očekávání nejlepší atd. Je to až tak pozitivně napsáno a to je neustále zdůrazňováno, že to na mě, omlouvám se, prostě chvílemi nepůsobí úplně věrohodně a uvěřitelně. Pořád je to ale příjemné oddechové čtení a těším se i na jeho nejnovější knihu o Kavkaze, ale mám strach, že budu zklamán opět tou stejnou stejností. Snad ne...

Mat_bery
03.11.2017 4 z 5

vtipne skvele

xproch03
27.10.2017 4 z 5

Přečteno téměř jedním dechem, vtipná

jana.hud
26.10.2017 4 z 5

Zábavnější a čtivější než druhá kniha tohoto autora,kterou jsem četla jako první.

Tak trochu jiný cestopis, ve kterém se nedozvíte téměř nic o konkrétních místech a památkách, ale zase poznáte povahu a život místních lidí.

Pasadenka
24.10.2017 3 z 5

Proti proudu a celkovému hodnocení: ze mě průměr. Nadlehčený, vtipný tón celé knížky mi nesedl. Až na několik málo okamžiků, které se mi opravdu líbily, mě to nudilo. Možná to bude i mojí jakouž-takouž zkušeností s dlouhým putováním a jinou patinou z něj. Co můžu potvrdit; pejsci vědí být opravdové mrchy :) co nechápou měšťané, kteří si myslí, že se chtějí „jenom“ hrát. Ne, nechtějí. :D

skableska
21.10.2017 5 z 5

"Neprozkoumat za celý svůj život svět, do kterého jsme se narodili, je podobně divné, jako si neprohlédnout právě použitý toaletní papír".
Hodně povedený cestopis, autor je osobitý, vtipný, dokáže si udělat srandu sám ze sebe.

kdu
16.10.2017 4 z 5

Pokud postrádáte cestování, vydejte se na výlet alespoň čtením příhod prince Ládíka. Poutavě a vtipně vypráví o svých cestách a ukazuje, že svět není takový, jaký ho média někdy ukazují.
Kup si letenku nebo se taky vydej pěšky a přesvědč se o tom sám!

alabra
15.10.2017 5 z 5

aneb Všude žijí dobří lidé... skvělá kniha, dobré počteníčko, souhlasím s Jessicou 007

Jessica007
29.09.2017 5 z 5

Nejdříve jsem četla Pěšky mezi buddhisty a komunisty a tuto první Ladislavovu knihu jsem četla jako druhou. On by to možná klidně udělal také tak. :) Opět se mi knížka moc líbila, moudré myšlenky a postřehy, humor, sebeironie, přemýšlivost, laskavost. Mně se prostě Ladislavovy cestopisy líbí. Líbí se mi, jak píše, co píše. Kolikrát není v jednoduché situaci a umí to tak podat. Moc pěkně se mi četla i tato kniha. A chystám se i na třetí - až vyjde.

Více zde v recenzi:

St.Evelin
24.09.2017 4 z 5

Ze začátku se přiznám, mě kniha moc nebavila. Ale zpětně vím, že to bylo hlavně tím, že jsem od ní očekávala mnohé - byla všude. Tak jsem ji na pár měsíců odložila a pak se u ní pobavila. Klobouk dolů Ladislavovi za odvahu, nadhled, humor a zprostředkování zážitků.