3x Provence

3x Provence https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296337/3x-provence-984-296337.jpg 4 18 6

V souborném vydání volné „provensálské“ trilogie je možné s autorem nerušeně znovu prožívat radosti i strasti života cizince, který se rozhodl uskutečnit svůj sen žít v místě, jež dosud znal pouze jako turista. Pro přistěhovalce je všechno nové, barevnější, voňavější, a to se netýká pouze výborného vína a kuchyně. Ani poté, co v nové zemi zapustí kořeny a nerozlučně je proplete s kořeny jihofrancouzských olivovníků, levandule a vinné révy, jej však nepřestává udivovat a bavit umění života starousedlíků, což glosuje s humorem ryze anglickým. Dobré jídlo a pití a schopnost místních obyvatel obojí vychutnat do posledního drobku a kapky je však pro něj jedním z mnoha důvodů, proč na Provence nedá dopustit.... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Argo

Luigi1
Luigi1
02.06.2023 4 z 5

Tato kniha se dobře čte až na tu chuť k jídlu,některé pasáže byly zbytečně zdlouhavá

DeniseMarini
DeniseMarini
23.01.2019 4 z 5

Kniha se dobře čte, bohužel však dnešní Provence není takové jaké autor popisuje :). Nicméně hvězdičku ubírám za pro mě někdy zbytečně dlouhé pasáže o jídle ;).

vineka
vineka
15.06.2018 5 z 5

Bože, tak nádherná kniha.
Po pár stránkách, jsem si živě dokázala představit, že se tam taky přestěhujeme.
Zjistíte, jak hrozně se stravujete a jak málo vína pijete.
Pokud vás letos nečeká žádná dovolená, otevřete si ke čtení láhev vína a stránky v knize vám ji dokonale vynahradí.
Ráda bych se dočkala i filmového zpracování.

knihomolka525
knihomolka525
29.05.2018 5 z 5

kniha se četla velmi dobře je to oddechovka jak vyšitá!Nepostrádá laskavý humor.Vše popsáno velmi barvitě že jsem měla pocit že se dívám spíš na film.Co mi ale silně vadilo byly nepřeložené francouzské výrazy které určitě nebyly nepřeložitelné .Je tím asi kladen důraz na čtenáře aby se cítil více po francouzsku?

Magdalena5
Magdalena5
29.05.2017 5 z 5

3x Provence jsem si musela koupit, protože mi už připadalo trapné po několika návštěvách knihovny opět slyšet, jestli jsem se nespletla. Jednotlivé Provence jsem měla již několikrát opakovaně půjčené. Při pohledu do výkladu knihkupectví před rokem jsem už nemohla odolat a ...

elli09
elli09
29.08.2016 5 z 5

Pri tejto knihe sa rozlúčte s diétou. Pripravte sa na zvýšený apetít a chuť piť víno, príp. rovno odcestovať do Provensálska :-)