3x Gregory a Yvonna

3x Gregory a Yvonna https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68248/trikrat-gregory-a-yvonna-68248.jpg 4 42 6

Tři spíše parodie detektivek, nežli skutečné detektivní příběhy. Autor s vtipem a humorem uplatňuje více fantazii a hrůzostrašnost nežli logickou stavbu děje. Vyšetřující inspektor a jeho žena dostávají i do absurdně humorných situací. Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Krysy na schodech, Panna a vrah, Tři mrtví trpaslíci... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Odeon

Ratten op de trap, De maagd en de moordenaar, Drie dode dwergen , 1958

Romcajs
27.08.2022 3 z 5

Myslím, že doslov všechno vysvětluje. První příběh Krysy na schodech je z dřívější tvorby, kdy ještě autor psal podle klasické detektivní kostry. Je to taková běžná detektivka, kde je plno lidí v divadle z nichž jeden je vrah. Druhá povídka Panna a vrah z prostředí poutě. Tam už jsou věci, které jsou trošku přitažené za vlasy. Ale ještě, no dobrá. A třetí povídka Tři mrtví trpaslíci, kde vlastně nikdo nezemřel je spíše fantastické dílo. Rozhodně mě tato kniha neuchvátila a nepociťuji žádný gurmánský zážitek. Ale přečíst se dá, takhle v létě na dovolené, proč ne. Co se týče vydání knihy, tak jsem ještě neviděl v textu u žádné jiné knihy tolik překlepů.

jarin58

22.10.2020 4 z 5

Průměrné starší detektivní příběhy

ber-tram
19.07.2018 4 z 5

1. Krysy na schodech – Přelidněná detektivka si vybírá noční směnu v divadle, kde večer práskne zločin a ráno splaskne pachatel. Jó, kdyby takhle svižně, zábavně a bez příplatku jako manželské duo pátračů dedukovali i naši kriminalisti, ztratilo by prodloužené nedělní odpoledne perlivou čtenářskou šťávu! 2/18

2. Panna a vrah – Tentokrát je krimihřištěm pouťový jarmark, pro defilé všelijakých zjevů a existencí ještě přitažlivější, nežli divadlo opanované v jedničce. Že se i nyní překombinovaně vraždí, ale taky podpaluje a vyhrožuje, to koneckonců patří k žánru; záslužné body navrch ovšem přihrává svérázné dějiště, plebejská mluva a humorný nadhled. 5/18

3. Tři mrtví trpaslíci – Tak oni byli (podle názvu) dokonce tři...? Snahou o všeprostupné finální vysvětlení se do té chvíle slušně odsejpající mysteriózní příběh totiž natolik zpomalil a zabordelil, že snížil hodnocení sám sobě, a málem i celému trilogickému výběru. Hartoga v detektivní bludně holandské poloze (jinou neznám) lze však (třeba zrovna na prázdniny) směle doporučit. 20/18

Selinute
01.11.2012 3 z 5

Průměrné detektivky alespoň pro mě.

detektivky 3x

Část díla