3x Gregory a Yvonna

Tři spíše parodie detektivek, nežli skutečné detektivní příběhy. Autor s vtipem a humorem uplatňuje více fantazii a hrůzostrašnost nežli logickou stavbu děje. Vyšetřující inspektor a jeho žena dostávají i do absurdně humorných situací. Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Krysy na schodech, Panna a vrah, Tři mrtví trpaslíci...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68248/trikrat-gregory-a-yvonna-68248.jpg 3.729
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Odeon

Ratten op de trap, De maagd en de moordenaar, Drie dode dwergen, 1958

Kniha 3x Gregory a Yvonna

ber-tram
19.07.2018

1. Krysy na schodech – Přelidněná detektivka si vybírá noční směnu v divadle, kde večer práskne zločin a ráno splaskne pachatel. Jó, kdyby takhle svižně, zábavně a bez příplatku jako manželské duo pátračů dedukovali i naši kriminalisti, ztratilo by prodloužené nedělní odpoledne perlivou čtenářskou šťávu! 2/18

2. Panna a vrah – Tentokrát je krimihřištěm pouťový jarmark, pro defilé všelijakých zjevů a existencí ještě přitažlivější, nežli divadlo opanované v jedničce. Že se i nyní překombinovaně vraždí, ale taky podpaluje a vyhrožuje, to koneckonců patří k žánru; záslužné body navrch ovšem přihrává svérázné dějiště, plebejská mluva a humorný nadhled. 5/18

3. Tři mrtví trpaslíci – Tak oni byli (podle názvu) dokonce tři...? Snahou o všeprostupné finální vysvětlení se do té chvíle slušně odsejpající mysteriózní příběh totiž natolik zpomalil a zabordelil, že snížil hodnocení sám sobě, a málem i celému trilogickému výběru. Hartoga v detektivní bludně holandské poloze (jinou neznám) lze však (třeba zrovna na prázdniny) směle doporučit. 20/18

Selinute
01.11.2012

Průměrné detektivky alespoň pro mě.

detektivky 3x

Jan de Hartog